Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hodowla kur - jak zacząć?

12346»

Komentarz

  • mięsne łatwe szybkie ,i te żarcie to pasza musi być specjalna + zboże bo same zboże to padają szybko,na jajka też proste sypiesz jedzenie do korytka wody nalewasz do jakiegoś naczynia i tyle mniej jedzą od mięsnych łatwiejsze w chowie
  • zeby mieso było smaczne to jak najmniej paszy a jak najwiencej zieleniny np pokrzwy
  • Pokrzyw skubane nie chcą jeść. Widocznie nie słyszały ze takie zdrowe. Ale mlecze i trawę chętnie skubią. Choć najlepiej im smakuje to co w ogródku rośnie warzywa kwiaty itp co bym nie chciała żeby ruszaly.
    Dla nich układ idealny jakby mogły wyjść na ogród i tam sobie coś znaleźć. Białko czyli robactwo, dzdxownice itp. Kura nie tylko samym ziarnem żyje. Lubi miesko co przypelzlo. Na wybiegu już nic nie rośnie. Wydziobaly i wydrapały wszystko do gołej ziemi
  • Karolinamika, pamiętam, że pokrzywę na pewno się drobno siekało i mieszało z jakimś pokarmem. Może wcześniej była parzona, ale tego już nie jestem pewna. Moja ciocia dawała wszystkim młodym kurom, indykom i kaczkom takie jedzenie.
  • albo otrebami gotowanymi ziemniakami
  • najlepiej pokrzywe sierpem sciac i przez sieczkarnie a jak ktos niema to ratuje sie kosiarka do trawy moze na ziemie zucic przejechac po niej kosiarka
  • I z żółtkiem gotowanym sie siekalo małym kurczetom.
  • Kury. Coś mnie w nich pociąga. Myślimy o fajnym kurniku. I coś mnie przeraża i odpycha zarazem... Ktoś tu hoduje sobie kilka kurek nadal i poleca?
  • Mamy dwie. Od września. Nie wiem, czy polecam. Jajko dobra rzecz. 
    Podziękowali 2Mle gozdkowa
  • Generalnie fajna sprawa, masz świeże jajeczka, wiesz czym nakarmiłaś kury, bo jak mają być karmione paszą (prawie wszystkie są z gmo) to szkoda czasu imo, do tego super nawóz do roślin.
    Jednak jak wyżej napisano, muszą mieć dobre ogrodzenie, bo najlepsza trawa jest za płotem, a jeszcze lepszy Twój: koperek, jarmuż, sałata, etc. W ogrodzie kury są okropnymi szkodnikami, bo nawet jak nie zjedzą, to rozgrzebią, więc podstawa, to wydzielone dla nich miejsce. No i jakbyś chciała gdzieś wyjechać na kilka dni, to musisz mieć kogoś, kto je otworzy, zamknie, da jeść i pić codziennie. Mimo wszystko polecam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.