Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

powitanie

Nie znalazłam wątku powitaniowego wiec napisze tak szybko ze witam po kilkuletniej nieobecności na forum. Kiedyś bardzo lubiłam tu zaglądać i mam nadzieje znowu zacząć :)
Cieszę się że wciąż forum jest i działa prężnie.
Przez ten czas Bóg niesamowicie mnie prowadził. Wstąpiłam do Swieckiego Zakonu Karmelitanskiego. Wciąż jest to wielkie przeżycie - świadomość wielkości swojego powołania. Ze kogoś tak zakreconego Bóg pragnie mieć tak blisko. Gdyby tu była jakaś karmelitanka to proszę daj znac:)
Dodatkowo miesiąc temu urodziła się nasza 4 córeczka - Ania Małgorzata.
Bogu niech będą dzięki za Jego działanie i obecność.
Pozdrawiam
EmIsia

Komentarz

  • Przeoczyłam! Przepraszam ☺
  • Karmelitanka :x
    Witaj! >:D<
  • witaj
  • Czesc. Z ciekawosci pytam- co to Zakon Swiecki? I jak to sie robi? Wyguglac moge, ale wole od zywego czlowieka uslyszec.
  • Witaj
    mama mojej kumpeli jest świecką karmelitankà, ale z tego co kolezanka opowiadala-musial się na to zgodzic jej ojciec, czyli mąż karmelitanki. I wcale łatwo i szybko n ie bylo.
  • @E.milia
    Żywy człowiek odpowiada- Zakon Świecki to galaz Zakonu Karmelitow Bosych. Naleza do niego ludzie swieccy pragnacy zyc charyzmatem karmelitanskim. Spotykamy się raz na miesiąc. Formacja trwa 6 lat i jest zakończona slubami.
    Praktycznie każdy zakon ma swój zakon swiecki- Franciszkanie i Dominikanie na pewno. Jest to piękne rozwiązania dla osób żyjących w swiecie które chcą oddać się Bogu- tak zwane powołanie w powołaniu.
  • Sluby na wzor zakonnych? Jakies szczegolne zobowiazania, praktyki modlitewne, formacja? Ten Swiecki Zakon koedukacyjny jest czy nie?

    I co to znaczy "powolanie w powolaniu"? :-? Zawsze mnie to ciekawilo w kontekście właśnie takich przyzakonnych formacji. Bo rozumiem np. WŻCh przy jezuitach, Odnowe, neo, DK. Ale "zakon swiecki" mi brzmi, no, oksymoronicznie.
  • Witaj :-) Moja mama jest w III Franciszkańskim.
  • @E.milia tu masz więcej informacji
    http://www.ocds.org.pl/index.php/nasze-cechy
    Formacja 6 lat, zakonczona tzw przyrzeczeniami definitywnymi, praktyki modlitewne: brewiarz i przemieniać życie w nieustanna modlitwe☺, jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

    Co do powołania w powolaniu to w moim przypadku odkryłam najpierw swoje główne powolanie- do życia małżeńskiego a potem pod wpływem zbliżania się do Boga odkryłam powołanie do bycia karmelitanka świecką. Tak mi ciężko to wytłumaczyć. .ale jestem żona i matka i karmelitanka. I dopiero po odkryciu tego ostatniego mam pokój w sercu.
  • @kociara
    Dopiero zauważyłam Twój wpis przepraszam. Tak było kiedyś ze potrzeba było zgody współmałżonka. .teraz juz raczej nie. Mnie to nie spotkało.
  • Witaj @Emlsia, pamietam twoj nick:)
    Znajome malzenstwo jest w Swieckim Zakonie Franciszkanskim, wspaniali ,cisi ludzie:)
    Też nie rozumiem,dlaczego wątek powitalny nie jest widoczny dla wszystkich? Juz kiedyś o to pytałam,ale odpowiedzi nie było:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.