Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Audyt - porażająca wiedza o państwie Platformy i PSL

«13

Komentarz

  • edytowano maj 2016
    Mówić można dosłownie wszystko
    i nawet wierzyć w to, co się mówi-albo udawać, ze sie wierzy

    http://natemat.pl/179573,szczyt-hipokryzji-pis-oskarzali-opozycje-o-donoszenie-na-polske-na-zachodzie-a-zobaczcie-co-sami-robia-z-audytem
  • niestety PiS strzelił sobie w kolano. oczywiście fanatycy PiS nie zauważą niczego podejrzanego. Twardy elektorat PiS to takie same lemmingi jak KODziarze

    image

  • Widzę, że macie dysonans poznawczy.
  • A to aby na pewno audyt a nie niewiele znacząca opinia, wrrrróć-zdanie kolesi?
    Bo tak by wyglądało.
    Audyt...dobre sobie
  • edytowano maj 2016
    No coż, PO swieta nie była, ba, bardzo daleko jej do tego, ale tyle demagogii i manipulacji to dawno w jednym miejscu nie było. To tylko zdanie dot gospodarki, infrastruktury i ..... edukacji.
    Tu nasza ministra w akcji
  • @tylkoMaciek nie mam, tylko ubolewam, iż ploty dwóch babć na rynku nazywa się audytem.
  • To nie są ploty. Audyty tłumaczą, w jaki sposób naród, który pracował najciężej w Europie, nie mógł zapracować na godziwe emerytury, służbę zdrowia i sprawnie funkcjonujące państwo. Tusk i koledzy zwyczajnie nasze pieniądze rozkradli, a czego nie rozkradli, to zmarnowali.
  • bylo wiadomo tylko nie wiedziano w jakiej skali
    Minister Morawiecki: Środki z UE szły między innymi na… horoskopy dla psów
  • tutaj linki do wszystkich wystąpień ministrów

    http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=352323#352323
  • Miało byc trzęsienie ziemi, a wyszło jak zwykle, czyli kompromitacja.
    Czasem mi sie płakać chce jak oni sie do wszysktiego zabierają. Dlaczego nie mogło zrobic tego po bożemu? Bo musieliby tez dobre rzeczy pokazać? Jeżeli skala, patologii, strat była duzo większa niż korzyści i sukcesów, to efekt osiągnęliby duzo lepszy, bo moze przekonaliby tez swoich oponentów, albo sceptycznie podchodzacych do nowej władzy, a tak tylko pożywka demagogiczna dla juz i tak przekonanych. Naprawde nie trzeba byc znawcą przeprowadzania audytów, zeby widzieć ze to z takowym nic wspólnego nie ma, ze dochodzi do wielkiej manipulacji. Tym samym w jednym rzędzie stawiane są rzeczy które na pewno miały miejsce, z manipulacja do której doszło. Bez sensu.
    No i pytanie na ile, uzasadnia to działania kontra legem PiSu? Taka dość mocno rewolucyjna taktyka.
    A ze ja jestem konserwatyską, to nie popieram.
  • Skoro manipulacja, to udowodnij, że choć jedna informacja była nieprawdziwa.
  • nie widzę żadnych cyferek i papierków je podpierajacych. Babki na rynku tak samo gadają.

  • Mam do PiSowców pytanie: jak to jest możliwe, że zachwycacie się audytem (który takim nie jest, a jedynie gadaniem bez dowodów) a jednocześnie jedynie słuszna partia PiS popiera kandydaturę Donalda Tuska na dalsze pełnienie funkcji szefa Rady Europejskiej, W istocie, cyniczna i dewastująca moralnie życie publiczne,jest polityka partii Jarosława Kaczyńskiego.
  • hmmm
    wypadałoby raczej, aby strona "audytująca" miała na swe słowa jakiekolwiek dowody, prawda?Czy to teraz tak zawsze wszystko będzie wyglądać przy tej dobrej zmianie?
  • Budka byl najfajniej ubrany..w tym zielonym krawacie
  • Dowody są dołączane do zawiadomień do prokuratury. Spokojnie, nic się nie zmarnuje :)
  • @Gregorius

    a co powiesz o wystąpieniu Strężyńskiej ?
  • edytowano maj 2016
    @TecumSeh Skoro Tusk jest winny degrengolady (wedle "audytu") to jego miejsce jest w pierdlu a nie na urzędzie ze statusem nietykalności europejskiej.
  • Ja bardzo pozytywnie odbieram to, co próbuje robić Morawiecki.

    W odniesieniu do pozostałych kwestii. Myślę, że tutaj chodziło o straszaka - coś tam mamy i wy widzicie że coś mamy, ale nie wiecie do końca co.
  • trzeba być ślepcem albo beneficjentem poprzedniego ukłądu żeby bronić tych złodziei. Co do dowodów - Maciek ma racje, dostanie je prokuratura a nie gawiedź albo zainteresowani podejrzani.
  • edytowano maj 2016
    poza tym kurde jakie dowody? Mam dziecko w szkole muzycznej (wystąpienie GLińskiego) i wiem jak spieprzyli szkolnictwo (reforma szkoły muzycznej) - w 100% ma racje. Mnóstwo dowodów jest w raportach NIK (ale przeciętny Kowalski ich nie czyta - więc dali kawa na ławę). Audyt jest po to aby co poniektórym klapki z oczu spadły.
  • edytowano maj 2016
    Proszę dowody (Kociara wydrukuj to będziesz miała na piśmie no bo tak to masz na monitorze a to nie liczy prawda?)

    https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/15/028/LKR/

    Najwyższa Izba Kontroli ocenia, że pomimo wydatkowania w latach 2012-2015 (I połowa) na rozwój czytelnictwa środków publicznych w łącznej wysokości 268 mln zł działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zapewniły wzrostu poziomu czytelnictwa w Polsce. Liczba osób, które przeczytały co najmniej jedną książkę wzrosła z 39% w 2012 r. do 42% w 2014 r., a 58% osób nie przeczytało w 2014 r. żadnej książki (61% w 2012 r.)[1], jednak tendencje te były nietrwałe. W 2015 r. co najmniej jedną książkę przeczytało 37% osób (spadek o 5 pkt proc.), a liczba osób nieczytających wzrosła do 63%[2].
  • a tu jeśli chodzi o sprawy finansowe bo powiesz że książki to nieważne...

    https://www.nik.gov.pl/kontrole/P/15/011/

    Dotychczasowe sposoby przeciwdziałania wyłudzaniu VAT-u na podstawie fikcyjnych faktur okazały się nieskuteczne. Nie pomaga nawet niezwykle trafne typowanie nieuczciwych podmiotów przez organy kontroli skarbowej. Należnych podatków nie udaje się odzyskać, luka podatkowa utrzymuje się na wysokim poziomie, a zamiast przestępców udaje się odnaleźć jedynie tzw. słupy. NIK wskazuje, że konieczne jest pilne wprowadzenie skojarzonych działań, wykorzystujących jednocześnie siłę różnych narzędzi, dobranych przez Ministra Finansów do specyfiki polskiego rynku.
  • co spieprzyli? wprowadzili całkiem inny podział zajęć, zmniejszyli ilość godzin instrumentu itd. Nie znasz nowej reformy w szkołach muzycznych?
  • edytowano maj 2016
    przecież chodziło o to żeby celowo rozp.... całe państwo nie widzicie tego? To nie byli głupcy tylko wrodzy agenci. Gdzie nie zajrzysz jakby ktoś celowo wszystko rozwalał - kulturę, edukację, obronność, wszystko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.