Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ból stawu biodrowego i kolan( możliwe,że po cc?)

Franuszka rodziłam przez cc pół roku temu. Jakos 3 mce po porodzie zaczęły mnie bolec biodra, szczególnie po prawej stronie( po tej stronie miałam tez guza na jajniku).
Od jakiegoś czasu ból jest tak upierdliwy, ze czasami uniwmożliwia mi spacerki.
Czy wiązać to z cc?
Isc do lekarza?

Komentarz

  • Pewnie przyczyna może być różna:) mnie od czasu 3cc boli-pobolewa prawy bok, promieniuje do biodra,czasem pod żebro, czasem nawet do nogi. Te kilka dobrych lat temu diagnozowalsm te bóle, wszystko było ok. Prawdopodobnie poczucie bólu dają zrosty po CC, po kolejnym CC przez chwilę był spokój, teraz wraca.
  • Od biodra w dół to nie rwa kulszowa @Milamama?

    Ogólnie w temacie wątku, polecam, taki art:
    http://ciaza.siostraania.pl/pozne-konsekwencje-cesarskiego-ciecia-i-rehabilitacja-blizny/

    Przypadkiem spotkałam się z tematem rehabilitacji blizny. Fizjoterapeutka na wystawie sportowej o tym wspomniała. Mówiła, że we Francji (chyba) nie ma mowy o refundacji rehabiltacji kręgosłupa jeżeli po cc nie było rehabilitacji blizny.
  • Ja mam zapalenie stawów biodrowych od dwóch lat nagminnie choc nie rodzilam cc, bol jest do tego stopnia ze mam zakaz pracy w kuchni przez pól roku
  • Dzis mogę tylko siedzieć i leżeć. Pare kroków po domu i koniec.
    Jutro mam wizyte u dentysty z piątką dziecioków( właściwie to będę z szóstką). Poznan rozkopany- trzeba dojść...
  • @MamaMika, ubiegłaś mnie w założeniu wątku. Nie miałam cc, jestem ledwie po trzydziestce i zaczynają boleć mnie kolana i biodra. Baaardzo się tym martwię. Jeśli chodzi o mnie to podejrzewam trzy przyczyny:
    - dużo nosiłam najmłodszego synka, bo miał częste bóle brzuszka i kolki, nawet teraz mnie terroryzuje płaczem (znów wyrzynają się zęby), więc go noszę,
    - noszę wiele zakupów z warzywniaka, mam wrażenie, ze po kilkanaście kilogramów na raz,
    - jeździłam często na rowerze i zawsze po tym bolały mnie kolana, dużo też chodziłam, bo lubię przemieszczać się pieszo.
    I co robić, Droga Redakcjo? :( Moja babcia i ciocia mają problemy z biodrami i kolanami. Brakuje mazi, która oliwi kości, żeby nie tarły jedna o drugą. Babcia jeździ już na wózku. Myślę, że tak może być i u mnie. Przeraża mnie to.
  • @wiesia dziękuję, z ciekawością poczytam później. Też spotkałam się z opinia starego doktora spec.narządów ruchu, że często blizna jest przyczyną kłopotów, nawet zalecił masaż blizny. Wtedy wydawało się to dziwne,dziś jestem skłonna przyznać, że coś w tym musi być. Zainteresuje się bliżej tematem.
  • @PonuraKura, ja mimo, że po cc, wiązałam swoje bóle "krzyża", kolan właśnie z noszeniem dość ciężkiej jak dla mnie córki. Jak wdrożyłam takie podstawowe ćwiczenia w pozycji klęku podpartego + masaż wieczorny by Mąż to było lepsze od lamp sollux(?) i prądów.
    Teraz jeszcze dokładam ćw. statyczne na stabilizację i nic mi nie jest.
    Póki jesteśmy młode to chyba warto wzmacniać gorset mięśniowy.

    Aaa... i kresa biała. Nie wiem czy to tylko temat po cc. Ale bardzo warto!
    http://happybeingfitmom.blogspot.com/2014/01/przepuklina-kresy-biaej-rozstep-miesni.html?m=1

    Chyba nasza @Agnicha jest źródłem tych linków. Zapamiętałam je bo MZ cenne. Dzięki.
  • Przepuklinę kresy białej mam ogromną, do tego przepuklinę pępkową( wystające gule po obu stronach pępka)- obrzydliwe...
    Chyba jednak pojde do medyka
  • @wiesia, dziękuję :) Przepuklinę kresy białej mam również. Różowe życie... ;)
  • @MamaMika przyczyn bólu może być wiele- może być to ból promirniujący od kręgosłupa, mogą być zmiany zwyrodnieniowe w samych stawach, a może być to ból w wyniku "ciągnięcia" blizny. Ja bym proponował pójść do DOBREGO fizjoterapeuty, dobrze by było do terapeuty tkan
  • @PonuraKura dzwoń i umawiaj się z fizjomamą, ona bywa w Białymstoku co jakiś czas. Jeśli będzie się dało na pewno dobierze odpowiednie ćwiczenia. Mnie z bólu pleców i bioder wyleczyło jedno spotkanie :) Odtąd twierdzę, że fizjoterapeuci potrafią cuda robić od ręki ;)
  • @Agnieszka88, dziękuję za polecenie :) Jak będę miała możliwość, to się z nią skontaktuję :) Boję się tylko, że przyczyną bólów są nie mięśnie, a kości i brak mazi...
  • Nop, mialam całkiem niedawno zapalenie kaletki maziowej.

    Chodzić nie moglam, ciągnęłam nogę za sobą.

    IP, prochy i przeszło. Duzo odpoczynku i mało chodzenia.
  • Też tak uważam. Fizjiterapia jest genialna. Tylko między fizjoterapeutami bywa przepaść
  • edytowano maj 2016
    "Przeraża mnie to."
    @PonuraKura nie bądź ponura.
    Brakuje mazi, która oliwi kości, żeby nie tarły jedna o drugą.
    Jeśli to tylko tyle, to nie ma się czym przejmować.
    Wystarczy kupić glukozaminę.
    Bierz maksymalną dozwoloną dawkę raz dziennie, b. długo. Poradziła mi farmaceutka, jak reką odjął, mam nowe kolana! :D :D
    Wcześniej lekarz przepisał Ibuprofen, ale go zlekceważyłem, :)) Bogu dzięki.
    I co ciekawe, cały przez czas terapii pracowałem na stojąco, chodziłem, także szybko pod górę po schodach.
    Podkreślam że jestem laikiem, a moje porady mają charakter rozrywkowy.
  • Też polecam glukozaminę, w czasie oczekiwania na wizytę :) U mnie po jakichś dwu miesiącach sytuacja się poprawia (a moje stawy mają multum złych skłonności).

    PS.Weszłam do tego wątka, by sprawdzić, co facet wie o stanie po cc ;))
  • Nic się nie wyjaśniło.
    Boli bardzo, nie mam jak isc do lekarza.
  • @Thorgal, dziękuję :) Z wielką chęcią wypróbuję. Mam tylko pytanie. Glukozaminę bierze się wtedy już dożywotnio? ;)
  • Nie, do momentu aż przestanie boleć. Jak zacznie z powrotem, to wracasz :D
  • Tak na zdrowy chłopski - bóle stawów po ciąży to nic dziwnego, cesarka do tego nie potrzebna. Jeśli dobrze pamiętam, rodzisz bardzo duże berbecie ;)
  • @PonuraKura - nie wiem, ja brałem długo, ale potem dałem spokój i jest dobrze. To drogi lek. Ludzie też biorą Omega3 (wystarczy olej lniany, rybi to w kapsułkach bo śmierdzi), podobno pomaga na wiele rzeczy.
  • @Thorgal , dzięki za odpowiedź :) Poczytam sobie i podumam. Mam nadzieję, że pomoże, bo ból utrudnia mi życie. A najmłodszy syn najlepiej czuje się u mnie na rękach.
  • Przy bólu kolana ortopeda zalecił mi collaflex mówiąc że to najlepszy z tych na rynku. Przyjęłam chyba dwa opakowania. I naprawdę mam spokój.
  • @mamababcia @PonuraKura chondroityna nie zastąpi glukozaminy obawiam się, ale na pewno nie zaszkodzi.
  • edytowano maj 2016
    Pewnie masz rację, bo masz wiedzę. Ja nawet nie wiem, jaki jest główny składnik. Zaufałam jedynie lekarzowi.
  • Dziękuję za informację :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.