Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

13567

Komentarz

  • Byc moze, ale to mozliwe zebym w ogole nie zauwazyla?
  • Jaglanka ;)
  • edytowano maj 2016
    @uJa - fiolet na krosty i fenistil w kroplach przeciwświądowo. Choć ostatnio jakąś piankę ktoś polecał, chyba @Pax
  • bosz bosz umrę na tą ospę z pewnością
    aaaaaa ;)
  • Pomodlimy się za Twoją duszę ;-)
  • edytowano maj 2016
    Moja siostra miała jedną krostkę, gdyby nie normalna ospa u mnie, to mama by jej nie zauważyła.
  • a my nie wiwmy czy byla ospa. u fa w zeszlym roku przed wielkanoca padla cala grupa. ona miala 4 krosty w wielkanoc sama.. goraczki brak.. do tego tosia nic.. czy mialy czy nie- noe wiadomo. powinny byly miec :)
  • Czy jeżeli córka od wczoraj ma kropki (rano 1 , wieczorem 6) wszystkie na jednej nodze, nie doszły żadne nowe od wczorajszego wieczoru to jest to ospa?
    kropki są czerwone, mają taki jakby biały wodnisty czubek, trochę swędzą ale nie dużo to to jest ospa?
    jak długo trwają rzuty? kiedy mogę się spodziewać kolejnego wysypu jeśli to to?
  • edytowano maj 2016
    Czasem dzieci mają kilka kropek.

    Znam jedną dziewczynkę, co miala 3 kropki.
  • @uJa - pokaż zdjęcie! :-) Rzuty ospy co jakieś 2-3 dni zwykle. Ale może być tylko jeden rzut. Częściej dwa lub trzy.
  • Pianke polecalam ja, choc nie uzywalam jeszcze na swoich dzieciach, bo ospy jeszcze nie mialy. Nazywa sie poxclin i szwagierka bardzo chwalila, ze super lagodzi swedzenie.
  • Poxilin to mi się z jakims klejem kojarzy:d gdyby tak buzie zakleic to mogłoby zadzialac;)

    Poki co pojawila się 7 kropka ale nie mam pewności czy jej nie bylo wczoraj. Nadal wszystkie na jednej nodze i prawie nie swedza. Oby do rana; )
  • A ta pianka zostawia ślady?
    Bo do lekarza dopiero jutro pójdę a dziecku muszę ulżyć dziś.
    Wolałabym ją niepokolorowaną pokazać.
  • Z tego co wiem, to nie zostawia. Ale tak jak pisalam, ja nie stosowalam, tylko szwagierka.
  • u nas to chyba jednak nie ospa :D
    córce nie wyskoczyło nic nowego, tamte się zagoiły, wygląda na zupełnie zdrową.
    Pewność zyskamy pewnie po dwóch tygodniach bo albo zachoruje reszta rodziny albo nie, jednak skłaniam się ku stwierdzeniu że to fałszywy alarm
  • W okolicznych aptekach nie było.
    Nic to, mąż kupi jak z pracy będzie wracał.
    Dam znać jakie to cudo ;)
  • Ewentualnie Fenistil żel może być na zmiany, jak bardzo swędzą. Jest bezbarwny.
    Ale poza działaniem przeciwświądowym, to z niego pożytku nie ma, bo na gojenie się krost nie ma korzystnego wpływu.
  • Ona twierdzi że ją bolą, jak na nią patrzę to się jej nie dziwię..
    Co nie przeszkadza jej łobuzować, właśnie bawi się na mnie we fryzjera. Chyba będę łysa...
  • Po jakim czasie od kontaktu z ospą Wasze dzieci dostały krostek?
    Pytanie naturalnie do tych którzy znają czas styczności z chorobą.
  • Ok 14 dni
  • Moja córeczka po 21 dniach od wysypania syna.
  • Ok trzy tygodnie
  • u mnie 15 dni
  • z tym, że o ile chodzi o Martynkę, to jeśli karmiona Twoim mlekiem a Ty chorowałaś to duże szanse, że nie zachoruje.

    Ja dzień przez wysypką (czyli w najbardziej zakaźnym czasie) miałam kontakt z 5 tyg dzieckiem znajomej, nie zachorowało.
  • Wiem.
    Ale mimo wszystko jest ryzyko.
    Wybieramy się 1szego do kardiologa, to będzie 16dni po kontakcie.
    Mam dylemat moralny czy iść, czy przekładać.
    Nie chcę dzielić się ospą z innymi czekającymi na operację niemowlętami. Widziałam tam dzieci w naprawdę złym stanie...
  • Piszą, że się wylęga 10-21 dni, u nas to było 21, a co robić, to ja bym też nie wiedziała. To zależy też chyba od stanu Martynki , jeśli przełożenie wizyty jest możliwe, to może bym przełożyła, i jak minie te 3 tygodnie, to będzie wiadomo chora, czy nie.
  • edytowano maj 2016
    @Silesia - a nie możesz się skontaktować z tym kardiologiem (czy jego pielęgniarką, czy inną rejestratorką) i zapytać, co ich zdaniem powinnaś zrobić?
  • albo może Cię do izolatki wezmą i odizoluja od innych dzieci
  • albo przełożyć wizytę na 10 dni później to juz będzie wiadomo czy chora czy nie
  • edytowano listopad 2016
    Aaaa i zaraziłam się ospą od córki. Wczoraj z trudem wróciłam z uczelni, a przy biurku siedziałam w kurtce, dostałam gorączki, ale czułam taki ból w różnych miejscach ciała, że miałam wrażenie, że ktoś mi wierci, a potem mnie walcem traktuje. Myślałam, że to grypa, ale okazało się, że to wstęp (jak na razie epizody bólowe i gorączka się utrzymują) do ospy; po południu pojawiły się kropki, dużo kropek. Wiecie może czy Heviran można zażywać w trakcie karmienia piersią? @Aneczka, zażywałaś może ten specyfik? @palusia, jak będę w ciut lepszym stanie, niż teraz, zapraszam Gabrysia.:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.