Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

145791020

Komentarz

  • Up....
    może głupie ale jakby ktoś odpowiedział byłabym wdzięczna..
  • Do PPP dzwonisz, mówisz w jakiej sprawie i umawiasz termin badania. U nas to były zawsze dwa spotkania na dziecko. Raczej będą chcieli opinie o dziecku ze szkoły. W szkole wystarczy powiedzieć, że potrzebujesz do diagnozy w PPP, nie musisz mówić, czego konkretnie diagnoza tyczy, znaczy, jaki jest cel.
  • @aga---p Niektóre szkoły ED mają swoje PPP, wtedy opiniowanie jest przyjaźniejsze, bo w rejonowych różnie można trafić.
  • Proszę o tytuły ksiazek do nauki czytania dla 6 latków.Naszej nie puszczamy do 1 klasy i chciałabym by to było coś w stylu przyjemne z pożytecznym.Zna literki łączy ładnie o płynne czytanie bardziej chodzi.
  • "Poczytam Ci mamo" Danuty Chwastniewskiej
  • To. Ale taniej jest tutaj.
  • Katarzyna dziękuje!jak tylko da pincet to zaraz kupię.
  • Dziewczyny mam pyt dotyczące książki do kaligrafii. To są ćwiczenia, tak. Czyli dla dwójki potrzebne są dwa komplety?
  • Tak sądzę. Od bardzo dawna nie widziałam książki do kaligrafii, która by nie była ćwiczeniami.
  • Poradzcie, prosze, od czego zaczac.

    Wracamy po latach do Polski, dzieci nasze nigdy do polskich szkol nie chodzily. Chcemy, aby podjely ED.

    Czy szkole, do ktorej dzieci beda zapisane trzeba wybrac jeszcze przed koncem roku szkolnego?

    Czy w naszej sytuacji konieczna jest wizyta w PPP? I gdzie tego szukac?

    Jestem calkiem zielona.

    Ale ciesze sie ogromnie!

  • I jakimi kryteriami kierowac sie w wyborze szkoly?
    czy lepiej, aby to byla szkola rejonowa. czy taka, ktora ma doswiadczenie z dziecmi ksztalconymi w domu?
    Czy takie szkoly sa platne?
  • Szkołę możecie wybrać na spokojnie w wakacje.
    Konieczna jest wizyta w ppp. Możesz iść do prywatnej i zapłacić, albo do rejonowej, ze względu na miejsce zamieszkania i szkołę rejonową. Najlepiej się dowiedzieć w szkole rejonowej, pod którą podlega poradnię. Można też do poradni, pod którą podlega szkoła patronująca ED.
  • Moze ktos z okolic Gdanska jest w ED? My wracamy wlasnie w te rejony.
  • Z Gdańska są @Namor i @Namorowa, ale oni mają dzieci zapisane do szkoły w Koszarawie. W Gdańsku są jakieś szkoły patronujące ED, ale nie wiem, czy godne polecenia.
  • @Dorota i @Agnicha też chyba są w ed.
  • Dzieki!
    O...wlasnie sprawdzilam, gdzie ta Koszarawa
    :(
  • @Katarzyna, nie w każdej prywatnej się płaci.
    @Felicyta, jak dobrze usłyszeć, że ktoś wraca. Dotychczas słyszałam tylko o wyjeżdżających. Powodzenia w ED! Ja spod Warszawy, więc nie pomogę, ale zachęcić mogę :)
  • Gosiu, to Ty i wiele innych osob z forum zachecilo nas do ED!
    W naszej sytuacji to najrozsadniejsze rozwiazanie, nie wiem, na jak dlugo- na razie na rok, potem zobaczymy. Na razie bedziemy mieli 3 w szkole, tzn. corke w 1kl. gimnazjum, syna w 4kl. podstawowej i zerowkowicza.
  • Ja wam naprawde polecam Koszarawe, chociazby na rok i rozruch. Mili i pomocni ludzie.
  • Powaznie? Toz to koniec swiata! A my wlasnie chcielismy uniknac tysiecznokilometrowych podrozy!
  • Ale rozumiem, ze tam jezdzi sie tylko na egzaminy?
  • @Felicyta - Koszarawa fajna, owszem. Znacznie bliżej, pod Warszawą, masz szkołę, w której pracuje @Gosia5, też przyjazną.
    @Gosia5 - a ja gdzieś napisałam, że w każdej prywatnej się płaci za ED? Moi w prywatnej i nie płacimy.
  • Właśnie chodziło nam,aby także Od czasu do czasu korzystać z zajęć oferowanych przez szkołę. My wracamy z UK po 11 latach!
  • @Felicyta

    gratuluje powrotu! też bym chciala, ale to narazie jest w sferze marzen. macie juz prace?mam nadzieje, że sie odnajdziecie w polskich warunkach
  • @Katarzyna, o poradni pisałaś. Przepraszam. Źle przeczytałam :\"> A w szkole już nie pracuję, bo na wychowawczym się nie opłaca pracować, niestety :( Muszę wybrać: albo składki ustawowe albo od tego, co zarobię. Mam tam jednak dzieci i to od września już czwórkę :)
    @Felicyta, cieszę się, że zachęciłam. Dobrze, że teraz nie pytasz. Przygotowania do egzaminów idą nam, jak po grudzie :( Ale to przejściowy kryzys. Najfajniejsze będzie ed za 10 dni. Będziemy mieć WAKACJE :D Ogólnie: polecam. I też to forum mnie zachęciło. Właściwie, to z forum wiem, że coś takiego, jak ED jest w ogóle możliwe!
  • @Agnicha- poszukam tej szkoły w Internecie i poczytam!
  • @katarzynamarta- a dlaczego robiliscie 2 klasy w jednym roku? Wlasnie uswiadomilam sobie, ze nasze dzieci wlasciwie z polska edukacja nie maja NIC wspolnego i czy moga byc zapisane do szkoly tak z marszu? To znaczy przypisane do danych klas ze wzgledu na wiek?
  • edytowano maj 2016
    Na 100% nie wiem, ale w tym roku przyjęli u mnie w gimnazjum dwóch Ukraińców, którzy przyjechali do Polski w wakacje i Wietnamczyka, który słowa po polsku nie mówi. Przyjęli ich zgodnie z wiekiem do pierwszej klasy.
  • Tak dzieje sie w UK; przyjmuja do szkoly czesto nie mowiace po angielsku wedle wieku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.