Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

To już???

Konkretnie chodzi mi o przetwory z truskawek. U nas dopiero truskawy nieco staniały na rynku, wiec myślałam, żeby jeszcze poczekać 2-3 tygodnie. A tu dziś widziałam panią nabywającą ogromny z zapas żelfiksów i cukru. Jest jakaś zapaść truskawkowa i za tydzień się one skończą?
«1

Komentarz

  • No weź nie strasz, u nas się jeszcze na dobre nie zaczęły!
    Może pani po prostu zapobiegliwa, bo potem w pełnym sezonie truskawkowym zawsze brakuje tego żelfixu w sklepach.
  • A truskaweczki to ile w Waszych miastach?
    U nas (Racibórz) ponoć po 10 zł szwagier wczoraj mówił.
    Ja od poniedziałku jeżdzę do sąsiedniego miasta na rehabilitacje i tam wpadam na targ na zakupy ( Rybnik) i tam kupiłam przedwczoraj cała łubiankę za 8 zł, a wczoraj w dzien targowy były nawet po 2,5 zł/ kg .
    Mam nadzieje, ze w kolejny dzien targowy beda w tej cenie bo zamierzam kupić - korzystając z ceny- do mrożenia.
  • Przedwczoraj kupowałam od rolnika po 9 zł i zapytałam jak zapowiada się sezon. Mówił, że jest bardzo mało owoców bo kwiaty wymarzły. Smak też mi nie odpowiada. Bardzo wodniste i kwaśne. Jestem z północnej wielkopolski.
  • Poznań, osiedlowy stragan 8zl za kg. Nie wiem, po ile na rynku
  • My wczoraj sprzedawaliśmy po 10 zł /łubianka. Zaczynają się już na polu bez przykryć także z każdym dniem powinno być coraz więcej na targach. I coraz taniej :(
  • Na przetwory to myślę że najlepszy czas będzie za 2 tygodnie.
  • U mnie byly takie male po 3 zl juz.

    A tak to 6/7 za kg, zdarzy się i 4/5 za kg. W mieście wszystko, nie na targu.
  • Dzięki MartaB, czekałam prawdę mówiąc na Twoją opinię :)
  • @hipolit wpadasz do MOJEGO miasta cichcem???????? ;)
  • DZIĘKI!!! To czekam spokojnie :)
  • U nas na rynku 5,50 za kg. W mieście 5,50 - 7,50. Na przetwory zdecydowanie za drogo.
  • W gdańsku srednio z 5,ale i za 3,5 się uda kupic. Dla mnie pyszne
  • Robię dziś pierwsza testowa porcję dzemiku ;) pójdzie cały na pożarcie. Już widzę że mocno podeszły sokiem, chyba z przetworami będę jeszcze czekać do naszych kaszubskich.
  • @Agnicha, a będziesz miala od kogoś te z pola? Jak masz dobre źródło to ja w sezonie bym i 40kg wzięła. W zeszłym roku mrozilam 20kg i było mało. A w tym chce jeszcze dzemu.zrobić...
  • To się ustawiam. Jak będziesz miała wiadomość, że sezon, że dobre i można kupować to daj znać. Po tej ciąży mam wyjątkowo dużo chęci do pracy i działania :D
  • U nas pod blokiem na osiedlu po 5,5-6zl/kg. Dziwię się że tak szybko potanialy. Rok temu do połowy czerwca cena była wysoka.
    Dziś muszę spróbować.
  • W Gda 3-5 zł? U mnie 7-9 :-O
  • Pecna - okolice Poznania 8 zl/kg
  • My nie plantatorzy, ale mamy troche niedoinwestowanych (nieopielonych i nie pryskanych) truskawek i przedwczoraj znalazłam pierwsza troche zrumieniona, a wczoraj kolejne 5. Czyli te uprawiane normalnie (nie pod folią np. ) dopiero sie zaczynaja.
  • Poznań - rynek Łazarski - po 5,50/kg
    Działka - same zielone
  • Kupiłam dzisiaj łubiankę na giełdzie za 7 zł. Ale smaku nie mają wcale. Ja chcę kaszubskieeeee!!!

    @Agnicha, ja też chcę od znajomych jak można, bo moje źródło już drugi rok strajkuje i nie sadzi...
  • @Rogalikowa
    no wpadam.... i wypadam
    Zeby ominąć korki :))
    Na rehabilitacje na Elektrownie jeżdzę
    Brrrrrrrr interes marny, dziennie 50 km zeby 15 min poleżeć na kozetce.
    Dobrze, ze truskawki maja w R-ku tańsze :))
  • edytowano czerwiec 2016
    @hipolit
    kurka, a ja teraz taka mało niewyjściowa edit mało wyjściowa miało być... bym ci chociaż na trasie pomachała, żeby mieć co pisać w wątku "wielodzietni w realu" ;)
    może innym razem będzie więcej czasu?
  • Właśnie szwagierka przywiozła mi wielkie truskawy z giełdy chwaszczyńskiej (dwie kobiałki) po 3 zł za kilogram. :D
  • @Rogalikowa
    Ty to chyba rodzic powinnaś :))
    A czasu sporo jest!
    Jeszcze se tam nie tylko pomachamy ;)
  • no właśnie, Rybnik a Racibórz rzut beretem.
  • mysłałam ze ktoś rodzi :P
    Ja dziś kupiłam 4 kg bo pierwszy dzien sa po 6 zł a nie po 10.
    Pani powiedziała ze dopiero zaczynaja zbierac te z pola , bez osłon i jak dobrze pojdzie beda do konca miesiaca, czyli mysle ze swobodnie mozna robic gdzies za 2 tygodnie, zeby bylo tak BEZPIECZNIE.
    (aha moj rejon to pogranicze dolnego slaska i wielkopolski - czyli ciepło)
  • W W-wie 4 zł/kg :) Jak dobrze pójdzie, w przyszłym tygodniu rozpocznę przetwarzanie :D
  • 6.50za kilo..w.miare, szalu nie ma. Deszczowo.
  • W Warszawie dwa dni temu po 4-5 zł/kg widziałam. Tez byłam zdziwiona ze tak szybko potaniały jeszcze dwa dni wcześniej po 7-8 zł były.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.