Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najekonomiczniejsze i niezawodne auto świata 3-5 osobowe. Poszukuję

Żeby to nie był Fiat 126... szukam czegoś co mało pali, rzadko się psuje, ma tanie części i od biedy zmieści 5 osób..
«134

Komentarz

  • Za często jeżdżę po miescie w 3 osoby żeby wlewac 8 litrów do mojej ukochanej Zafirki... czas się z nią pożegnać
  • @Nika76 a zafirke sprzedasz?
  • Potrzebuję małe auto dla 7 osób :-)
  • niezmiennie polecam toyote np. yaris albo auris
  • A sprzedam ale muszę się wpierw rozeznać w sprawie malucha..
  • http://wielodzietni.org/discussion/28826/samochod-maly-tani-oszczedny-jakieś-propozycje#latest
    Sama o tym myślę. Nexia dogorywa, a Scudo za wielki na krótkie wypady w ograniczonym składzie. Na razie myślę o Yaris lub Nissan Micra - 5drzwiowe!
  • Yaris jest bardzo godny polecenia. Mało pali, jest super po mieście no i jak na Toyote przystało mało awaryjny. Dużo można zmieścić, mąż nawet raz wsadził rower nie rozbierajac go na części pierwsze ☺
  • Yaris!!! miałam dwa, super
  • nawet mój mąż zmieścił drzwi do pokoju w Yarisce, na parkingu Castoramy wzbudził sensację:-)
  • ^:)^
    Powinni go w ikei zatrudnić do koordynavji załadunku ;)
  • i jeszcze mojego męża, ten to ma talent załadowczy =))
  • Mam yariske od 8lat, od nowości, poza czymś tam co jeszcze na gwarancji wymienili to bezawaryjną, mało pali i wyjątkowo pojemna jak na malucha :) (udawało nam się 3foteliki z tyłu wmieścić) mam wersję podstawową 1.0 silnik benzyna pali ok 5l/100km jak kiedyś wracałam wieczorem 100km i się nie spieszyłam to miałam średnie spalanie 3,5... tak że polecam szczerze
  • czyli auto miejskie.@Nika76 a wiec.
    starlet,corolla,auris,panda,ibiza,fabia mpi motor(mozna zagazowac,ekon.)bierz w benz.
  • @Wela ptwierdzam spalanie też do 3,5 kiedyś w trasie zeszłam a tak to zwykle 4- 4,5 w trasie, miasto 5, - 5,5

    i potwierdzam że mój mąż jest mistrzem świata w pakowaniu, jak mi po ślubie przeorganizowała MEGA zaprachną szafę to się okazło że 2/3 jest puste i hula tam wiatr, a nic nie wyrzucił:-)

    Z tymi drzwiami to było tak, że całe weszły i bagażnik normalnie się zamknął tylko mąż jechał z lekko skrzywioną głową;-)
  • audi 100 c4 z gazem :)
    (wew quattro i automacie, oczywiście, a jak mniejsze, to audi 80)
  • edytowano czerwiec 2016
    ... yyyy.... zapomniałam napisać że będę miała na niego max 4 tys...
  • to w sam raz na niezawodne 8-}
  • 4 tys euro? ;)
  • Znaczy ze z kartonu mam sobie zrobić?
  • Pioszo ale w automacie skrzynia?jak to pierdyknie to sie nie dopłaci.
  • Za te pieniądze to vw golfa w gazie bym kupiła.
  • dobry pomysl Bridget
  • choc fiaty tez sa niezle
  • @Nika76, z kartonu można taniej. Na pewno coś kupisz, tylko nie jak w tytule.
  • @Skatarzyna mielismy fiata TIPO b+g byl u nas ze 4 lat ,paliwo oplaty opony tyle dokladane ,jezdzil nim slubny po wegiel ,swinke itd, no po wszystko, kosztowal majatek 800zl
  • @nowa, ale ja rozumiem, ze różne są możliwości i różne potrzeby :)
  • Jak chcesz tanio jeździć, to przede wszystkim na LPG; zapomnij o benzynie i "oszczędnych dieselkach". Tylko nie każdy silnik dobrze pracuje na LPG, więc zanim kupisz, sprawdź (albo zapytaj tutaj) czy konkretny model się nadaje do bezproblemowego zagazowania. Ja na przykład jeżdżę zagazowanym 1.8 i płacę 13 zł za 100km. Po drugie to oznacza coś używanego - a to jak wiadomo temat rzeka... trudno o jakieś reguły. Jedno co mogę doradzić to, że jak masz mało kasy, to kupuj tanio i tyle. Samochodem za 3000 też można jeździć, a jak go rozwalisz, to nie będziesz rozpaczać. Ponadto handlarze na tanich samochodach raczej nie oszukują, bo to nie jest warte ryzyka (na bryce za kilkadziesiąt kawałków to można ostro przepłacić). Lepiej kupić tani, stary ale dbać o stan techniczny. Ja np. jeździłem kiedyś oplem wartym dobre 3 kawałki - żarł olej, rdzewiał ale był bezpieczny, bo regularnie dawałem do mechanika, żeby naprawiał co trzeba; a części do Opla tanie, więc nie wychodziło drogo. Jak żona go obiła, to też nie płakałem. Rowerzysta też mi kiedyś porysował drzwi - nawet nie wysiadałem żeby mu coś powiedzieć - luz... ;)
  • Jesli chcesz gaz to opel corsa.astra.golf 2 lub 3 idzie ok.taniej uno i fabia silnik mpi z tym budzetem
  • Ale ja nie chce kupić coś... tylko auto ktore mało pali i się nie psuje często
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.