Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Siedmiolatek

Mamy problem, nasze dziecko prawie siedmioletnie (kończy pierwszą klasę) przeklina (siarczyście) i kłamie. Jak wyprowadzić syna z tego stanu.

Komentarz

  • @elzbietta - to też trochę taki wiek, że dzieci kłamią. Jest nadzieja, że mu to przejdzie, o ile nie będzie wzmacniane (znaczy się, o ile się nie nauczy, że ma z tego kłamstwa profity). Bajki bywają bardzo dobrą drogą, by dotrzeć do dziecięcej świadomości i ukazać, jakie mogą być przykre konsekwencje kłamstwa.
    W kwestii przekleństw, warto wysondować, czy takiego języka nie używają koledzy, którzy mu imponują. Takiemu maluchowi może się zdawać, że przeklinanie świadczy o niebywałej dorosłości. Warto go wyprowadzić z błędu.
  • Jadwiga widzisz ja do tej pory też tak myślałam, że wystarczy świecić przykładem i okazuje się , że lipa. Dzieci niestety mają kontakt z innymi dziećmi, obcymi dziećmi.
  • 50 gr od przekleństwa :D
  • @elzbietta, najlepiej ed ;) A tak serio, to o kłamstwie rozmawiam przez pryzmat wiary. Tłumaczę, że Pan Jezus i tak widzi. Nie wiem, czy pomaga, bo nie zawsze wiem, kto kłamie (wiadomo, wszystko co złe robi w domu "Tonieja"), ale mam nadzieję, że ziarno jest zasiane.
  • Słuchajcie mamy przerobiony temat: rozmów o Bogu (na bieżąco) , ponieważ jest po komunii - spowiedź, przykład (u nas nikt nie przeklina łącznie z pozostałymi dziećmi ), jeszcze nie praktykowaliśmy opłat i to może być motywujące. Zapomniałam dodać że on nie przeklina przy nas tylko w szkole (wiem to od dzieci szkolnych i moich). Oczywiście nie przeszkadza mu to być pobożnym. Jeszcze jedna sprawa : temperament wybuchowy (choleryczny).
  • @sylwia1974, u nas za powtarzalność czynu oddaje się zabaweczke ;). Prawie jak 50 groszy.
  • edytowano czerwiec 2016
    Zeby oddawal 50 gr trzeba by mu najpierw platna prace znaleźć lub przydzielic kieszonkowe ;) Ja na kieszonkowe u 9 latka jeszcze nie jestem gotowa ;) A na prace domowe za pieniadze tym bardziej bym nie byla.Aczkolwiek u starszego syna w klasie dzieci dostaja pieniadze za oceny.Przerabialismy to pare msc temu.
    Edit-Przerabialismy dlaczego on nie bedzie za oceny ich dostawał.
  • Za przekleństwo można też szorować najbrudniejszy garnek w domu.
  • jak bardzo brudne, to można nigdy nie skończyć, bo się będą odbijały echem! ;))
  • Podsuwajcie dalej pomysły a będę miała opiekę społeczną na głowie :p
  • Baardzo dobre pomysły z ciężkimi pracami - oczywiście stosowne do wieku. Super skorzystam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.