Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Termomodernizacja budynku

Poszukuję informacji lub nakierowania, gdzie tejże szukać.
Taka sytuacja:
Budynek, w którym mieszkamy, należy do wspólnoty. Wspólnota zdecydowała sie robić ocieplenie, które zajmie ok. 12 cm. My na ścianie bydynku od kilku lat mamy własny klimatyzator (wydano zgodę na montaz) i trzeba będzie go montowac od nowa. Koszty demontazu, montazu i nowych rur (nie mozna dosztukowac brakujacych 12 cm) to ok. 600 zł. Czy to mój prywatny dodatkowy wydatek, czy powinien byc ujęty w kosztorysach ocieplenia? Dodam, ze dzwonki i inne pstryczki przemontowuja na swój koszt, żeby zachowac wczesniejszy stan. A klimy juz nie....

Czy sa jakieś rozporzadzenia, normy w tej kwestii? Gdzie tego szukać? Jestem na przegranej pozycji?

Komentarz

  • Na logikę to niestety chyba będziesz musiała zapłacić, bo klima jest Twoją prywatną instalacją. Co innego dzwonki do drzwi czy domofony, bo są wyposażeniem budynku i służą wszystkim lokatorom.
  • No wlasnie nie wiem, jak to traktują. Maja przywrócic poprzedni stan użytkowy. Np. przycinają mi żaluzje antywłamaniowe, żeby pasowały do innej grubości muru i nie dam ruszyc krat na galerii, wiec się oni musza bujać, jak to rozwiazać. A tu tylko z tą klimą zonk. W nadzorze powiedziano mi, że nie ma zadnych odgórnych ustaleń w tej kwestii.... Pozostaje mi włóczyć sie po sądach...? :-/
  • Ja bym zaczęła od pisma poleconym do spółdzielni, aby uszanowali i sami opłacili pzremontowanie klimatyzatora. Gdy dostaniesz pisemną odpowiedź odmowną wtedy masz podstawy do reklamowania tu i tam.
  • @balum czy konsultowales sie z prawnikiem?
  • Dzięki! Zacznę od pisma, żeby miec odmowę w ręce. Prawnika nie mam, bo nikt, kogo znam, nie jest od spraw budowlanych....no i boję się kolejnych kosztów.
  • @balum zamiast pisać w pierwszym kroku po rozum się z administratorem- zarządcą wspólnoty. Dużą masz tę wspólnotę? Po administratorze jest zarząd wspólnoty (tj. nad nim). Być może bez bólu to zrobią. Dla wykonawcy termomodernizacji te 600 zł to drobne. Przy poparciu zarządu, że taki wymóg - przywrócenie stanu poprzedniego- mogą to zrobić w cenie lub doliczyć 200 zł zamiast 600.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.