Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

badania, skierowania, kto mi powie co i jak?

Jedziemy do Polski z córką na 8 dni.
Chciałabym przy okazji wyjazdu zrobić jej badania genetyczne.
-Opcja A robie prywatnie i płacę
- Opcja B robie na fundusz

Czy może mieć zrobione na fundusz gdy nie ma peselu?
Czy znacie jakiego pediatre który wypisałby mi skierowanie do poradni genetycznej nie widząc mnie?
Potrzebowała bym zapisać sie na wizyte teraz bo długoe terminy są a do tego trzeba skierowanie.

Musi być zapisana do przychodni?

Wszytko jeszcze czysto teoretycznie bo zastanawiam sie jeszcze co i jak.

Komentarz

  • Myślę, że by wypisal bez widzenia, ale nie bez peselu. Dziecko ma obywatelstwo a peselu nie?
  • Dokładnie tak.
  • Potwierdzam, mąż odebrał pesel razem z aktem urodzenia około tydzień po porodzie. Półtora roku temu trzeba jeszcze było długo czekać.
  • Ja dostałam skierowanie do poradni genetycznej w szpitalu od kardiologia pracującego w tym szpitalu chyba na drugiej albo trzeciej wizycie.
    Krótko czekałam na pierwszą wizytę do kardiologa bo po znajomości i z odpowiednim skierowaniem. Potem ok miesiąc na następną wizytę u kardiologa, i potem z miesiąc na wizytę w poradni genetycznej. Do poradni musiałam iść już z wynikami.
    Jakoś 8 dni to mało na to wszystko.
  • Nie na badania genetyczne, ale dostawalam skierowania bez peselu... 2 lata temu. Ale moze nie rozumiem pytania
  • Silesia ja nam znajoma pediatre i mogę próbować cos pomoc ze skierowaniem ale nie do konca rozumiem o co Ci chodzi. Co potrzebujesz.
  • Skierowanie na badanie genetyczne dla dziecka z zespolem Downa: rodzaj trisomii.
    Super by było jakbyś wytrzasnęła...
  • edytowano czerwiec 2016
    Czeka, czeka.
    W naszym przypadku.
    Dużo załatwiania.
    A nawet jak załatwie to co to mi da.. O ile skierowanie dostane od reki w Polsce sama to na wizyte sie w poradni sie czeka.
    Musiałabym miec skierowanie teraz żeby to miało sens.
  • Zadzwonie do Marty jutro i zobacze co się da zrobić bez pesel.
  • Można się zapisać do poradni i ma się bodajże 30 dni na doniesienie skierowania (do sprawdzenia liczba dni), jbc
  • mi wszędzie mówią, że 14
  • @Silesia a nie mozesz prywatnie i na podstawie rachunkow starac sie o zwrot
    kosztow poniesionych.
  • Pesel nie jest problemem - w Warszawie długo się czeka, można też długo odbierać - i wówczas obsługują w poradniach na podstawie danych i peselu matki (potem telefonicznie się pesel podaje, jak już dziecko dostanie) - problemem jest ubezpieczenie w NFZecie. jeżeli go nie masz, to nic Ci nie dadzą skierowania, bo i tak koszty będziesz musiała ponieść, a jeżeli jesteś zgłoszona do ubezpieczenia to z NFZetu możesz uzyskać potwierdzenie (dziecko też trzeba zgłosić).
    Mogę się rozejrzeć za tymi genetycznymi - popytam w naszym szpitalu, mają tam taką przychodnię, ale skierowanie i ubezpieczenie tu czy tam będzie konieczne.
    O jaki termin chodzi? Zorientuję się wstępnie.
  • PS
    zapisać się można do poradni i donieść skierowanie, ale zapisuje się już na podstawie istniejącego skierowania.
    Jak napisałam, jak mi podasz termin to mogę popróbować (nie obiecuję na 100 %) ten termin Ci zabukować.
  • Nawet jeśli rodzice nie są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, to dzieci i tak mają opiekę lekarską.
  • @MagdaCh
    Dziekuje za propozycje. Mam juz jednak plan co zrobić.
    (teraz)A- szukam lekarza który teraz wystawi skierowanie na badania genetyczne. Dzwonie i umawiam sie na wizyte w sierpniu w Lublinie bo mam blisko.
    B- robie od reki badania w przychodni koło teściów i płace.
    Wiec bardzo chetnie skorzystam gdyby ktoś miał możliwość załatwienia skierowania. Wiem że mała szansa że wypali... Pesel może załatwie do tej pory.
    Nawet nieubezpieczone dziecko leczy sie na nfz. Moja znajoma zostala ubezpieczona dopiero w wieku 17 lat a cały czas brała wszystko na nfz.
  • Tylko ze pediatra z poziomu poradni med rodzinnej nie moze wystawić skierowania na takie badania , a jedynie do poradni genetycznej i tam na badania kieruje lekarz genetyk. Także to kolejna przeszkoda czasowa.
  • My idziemy do genetyka w lipcu z Adamem (14 dni na doniesienie skierowania) i na tej wizycie wywiad ,wstępna ocena choroby i badanie krwi.Lodz Sterlinga (nie pamiętam ile) .Z tym że my na Nf1 diagnozujący,ale w tej samej poradni Brca1 (rak szyjki -mutacja genu u mnie) tez wyglądało to identico.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.