Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Brexit - czyżby angole zmądrzeli?

Polecam b. dobry film edukacyjny. Długi ale wart poświęcenia czasu.
«1

Komentarz

  • jak wyjda do podatki podniosa
  • polecam ten film
    dzięki @Spioch
  • Ten Brexit, to nam wszystkim, nie tylko Anglikom, czkawka sie odbije. Juz z rynkow finansowych wyparowalo ponad 3 biliony dolarow amerykanskich.
    Obawiam sie, ze gdy Brytyjczykom zajrzy w oczy bieda, to wzmoga sie ataki na przybyszow, glownie z Polski. Juz sa tego zwiastuny, a przeciez na razie jeszcze dola gospodarczego nie maja.

    Gdy czytam wypowiedzi polskich "madrali", zeby Polska tez opuscila UE - krew mnie zalewa. Dla Polski byloby to rownoznaczne z bankructwem, chyba nawet gorszym niz w Grecji.
    Nalezalo do eurokolchozu sie nie pchac, a teraz trzeba zacisnac zeby i co najwyzej nie dac sie stlamsic.
  • @Klarcia - w przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia własciciela!

    Polexit na razie mało realny. Większość Polaków nie chce wychodzić z Unii. Kłamstwa (półprawdy) sączone przez media do mózgów rodaków osiągnęły zamierzone cele. Lubimy karmić się mitami. Jednak lud potrafi zmienić swoje poglądy radykalnie. Rządzący Unią wiedzą to doskonale. Stąd parcie na stworzenie superpaństwa. Jak pokazała historia USA do Unii można wejść lecz wyjść się nie da (wojna secesyjna). Brytania, o ile jej się uda ponieważ referendum jeszcze brexitu nie przesądza, prawdopodobnie jako pierwsza i ostatnia opuści UE, Unię, która albo się rozpadnie albo stanie się państwem federalnym. Obawiam się, że rozpad nie będzie bezkrwawy. Eurokomuniści nie po to swojej idei poświęcali życie by teraz oddać władzę i pieniądze. "Obyś żył w ciekawych czasach" mówi stare wschodnie przekleństwo.

    polecam:
  • edytowano lipiec 2016
    @TecumSeh - w ramach Unii nie da się uzdrowić gospodarki. Trzeba z eurokołchozu wyjść jak najszybciej aby móc zreformować gospodarkę. W przeciwnym wypadku pełnić bedziemy rolę półkolonii, kondominium francusko-niemieckiego.
  • tylko u nas sa otwierane fabryki
  • edytowano lipiec 2016
    Tecum Seh nie stworzymy silnej gospodarki w UE. Nie po to tam jestesmy. UE broni intersow finansjery światowej, korporacji i interesow Niemiec. Przepisy praw unijnych skutecznie nam uniemożliwią wystawianie łepka ponad poziom kraju kolonialnego (chociażby zakaz opodatkowania wielkich sklepów).
    Myślę, że wygrają ci którzy nie beda czekac az eurokołchoz zatonie tylko ewakuują sie jako pierwsi.

    Faktem jest, że przed wstapieniem do UE mielismy wiekszy wzrost gospodarczy, mniejsze bezrobocie, większy wzrost wynagrodzen i mniejsze zadluzenie kraju.
  • Kasa czerpana z Unii demoralizuje. W większości jest wydawana nieracjonalnie. Dotacje powodują powstawanie wielu zjawisk patologicznych. Mechanizmy są dokładnie takie same jak w PRL. Dluzsze przebywanie w Unii dziala jak narkotyk. Uzaleznionemu trudniej zerwac z nałogiem.
  • Najlepszy przykład to projekty internetowe. Większość z nich już nie funkcjonuje. Brak na nie zapotrzebowania. Kasa została przejedzona. Kto za to zapłacił?
  • A najgorzej że to rzekome dofinansowanie z Unii, wymaga zaciąganie pożyczek i kredytów czyli zadłużania się na potęgę. Póżniej przejmą nas bez jednego wystrzału. Niezle to sobie Niemcy wykombinowali.
  • Jedne z najdroższych na świecie autostrad ... Unię stać unia zapłaci. :(
  • od swiecka do wawy ok 19euro
  • To prawda. Większość myśli postsowiecko: mamy wybór pomiędzy Zachodem (unia) lub Wschodem (Rosja). Tyle, że świat od dawna nie jest dwubiegunowy. Polexit tak jak i Brexit wielu nie mieści się w głowie a przecież nie tak dawno Szwajcaria wycofała swoją unijną kandydaturę, Norwegia z unią ogranicza się do dwustronnych umów gospodarczych oraz dotyczących swobody przepływu osób. Czyli da się być w Europie a nie być w biurokratycznym eurokołchozie. Unia to koncepcja w swej istocie lewicowa i libertyńska. Dla nowoczesnego europejczyka obywatelstwo europejskie to coś więcej niż bycie Polakiem, Francuzem, Anglikiem. W Unii narodowość sprowadzona jest to obyczajowgo regionalizmu a pojęcie interesu narodowego traktowane jest jako objaw szkodliwego nacjonalizmu. Z unii nie jest łatwo wyjść ponieważ taki exit burzy ideowy projekt. Podobnie było z ZSSR. W PRL mieliśmy partyjniaków teraz europejczyków. W głowie im się nie mieści inna rzeczywistość, są i byli zaślepieni a do tego dochodzi uzależnienie finansowe. W PRLu partyjniacy żyli ponad przeciętnie teraz ponad przeciętną żyją eurokraci i uzależnieni od dotacji przedsiębiorcy. Patrząc chłodno to jest gorzej niż za PRLu. W Unię wierzy większość w PRL wierzyła mniejszość. Co musiało by się wydarzyć aby Polacy przejrzeli na oczy? Nie wiem. Wiem tylko, że unii nie da się już zreformować tak jak nie dało się zreformować PRLu bez jego demontażu. Najtrudniej pozbyć się garba eurobiurokracji tak jak postkomunistycznych układów w gospodarce i polityce.
  • http://www.bankier.pl/wiadomosc/Glowny-ekonomista-DB-Europejskie-banki-potrzebuja-150-mld-euro-7437269.html

    czekamy aż nas obciążą? w ramach solidarności unijnej oczywiście!

    Trzeba spieprzać jak najszybciej, Titanic tonie, kto pierwszy ten lepszy! Dla wszystkich miejsca na szalupach nie starczy.
  • dodrukuja euro
  • mnie powalił fragment (filmu z początku wątku) o marnowaniu jedzenia
    po tym, co tam zobaczyłam mogłabym wyjść z UE choćby dziś
    brzydzę się tym

    pomyślałam wtedy, że faktycznie ten świat musi się skończyć skoro ludzie robią takie rzeczy
  • Ale oni nie puszcza nas z unii
  • no tam jest to
  • edytowano lipiec 2016
    "Jesli nie stworzymy silnej gospodarki w obecnym systemie, nie stworzymy jej także bez UE. No bo co przeszkadza byśmy stworzyli silną gospodarkę obecnie?"

    @TecumSeh - niestety mylisz się, i zdecydowanie przeceniasz "zalety" UE; przeczytaj Michalkiewicza - bardzo konkretnie wyjaśnia, dlaczego w obecnej sytuacji nie stworzymy silnej gospodarki
    "Jak odblokować?
    Na szczęście nie musimy sobie łamać nad tym głowy, bo już raz, tzn. w roku 1989 udało się nam (...) i możemy po raz drugi użyć tego samego narzędzia. Jest nim ustawa o działalności gospodarczej, autorstwa nieżyjącego już Mieczysława Wilczka. (...) Więc Mieczysław Wilczek rozmontował socjalizm (...) przy pomocy dwóch zdań, które przybrały postać przepisów tej ustawy (...) Pierwsze zdanie oznajmiało, że „każdy” ma prawo prowadzenia działalności gospodarczej. Z dzisiejszej perspektywy jawi się to jako oczywistość, ale wtedy to było odkrycie. Drugie zdanie brzmiało, że dozwolona jest każda forma działalności gospodarczej, która nie jest zakazana przez prawo. No naturalnie, jakże by inaczej – no ale wtedy to była rewolucja. W ustawie było pozostawionych kilka przypadków reglamentacji (...).
    Pod rządami tej ustawy (...) Polska zmieniła się nie do poznania (...)
    Zatem, aby odblokować narodowy potencjał gospodarczy trzeba by przywrócić moc obowiązującą ustawy o działalności gospodarczej w brzmieniu z 1 stycznia 1989 roku, uchylić wszystkie regulacje sprzeczne z tamtą (wyobrażam sobie, że „Dziennik Ustaw” zawierający tylko rejestr aktów prawnych uchylonych w tym trybie ważyłby chyba z 10 kilogramów!), no i rozmontować znaczną część aparatu biurokratycznego. Tylko, czy jest to w ogóle możliwe przy utrzymaniu procedur demokratycznych? W ramach członkostwa w Unii Europejskiej? "


    Nasza beznadziejna sprawa

    Oczywiście ostatnie pytanie jest retoryczne - dobrze wiemy, że w UE tego się nie da zrobić - dlatego nasza sprawa jest beznadziejna...
  • @TecumSeh - a oglądałeś film? Mam wrażenie, że Ci się nie chciało - a film mówi dokładnie o tym samym, że mianowicie w UE brakuje po prosu wolności gospodarczej (w innych sferach zresztą też), a unijne regulacje są jak przysłowiowa kula u nogi.
    Po drugie ja nie powiedziałem, że powinniśmy wychodzić zaraz i koniecznie "z przytupem" - nie ma to jak ośmieszać przeciwnika w pierwszym zdaniu. Jeszcze niedawno miałem Cię wcześniej za poważniejszego człowieka; pas...
  • Kto mówi o wyjściu z trzaskaniem drzwiami? Trzeba zrobić to sprytnie, żeby nas wyrzucili:) Twardo sprzeciwiać się w sprawie narzucania imigrantów czy innych chorych przepisów. Ewentualnie referendum, skoro demokracja to głos większosci decyduje. Tylko u nas jeszcze społeczeństwo w dużej mierze ukształtowane politycznie przez środowisko żydowskiej gazety dla Polaków i im podobne obce media.
  • edytowano lipiec 2016
    Wydaje mi się, że własnie mentalnosc niewolnika zakłada, że suwerenny kraj nie moze opuscić UE. Wielka Brytania była pierwsza, mam nadzieję ze pójdą za nią następne. Niektóre kraje nie sa w UE i nie zamierzaja nigdy wstepować, jak Islandia, Norwegia, Szwajcaria.

    PIS rządzi już ponad pół roku, moza było w tym czasie zacząć powazne zmiany jak chociazby nacjonalizacja sektora bankowemu przy okazji restrukturyzacji kredytów pseudofrankowych, ale Morawiecki woli nam wprowadzać socjalizm i zabójcze dla nas TTIP(mysle ze to agent amerykanski(żydowski)) i wprowadzać rozdawnicto aby przekupić obywateli. Potrzeba odważnych decyzji i jaj, których nie mają te pisowskie amerykańskie pachołki. Jeszcze dodatkowo na zlecenie swoich mocodawców podżegają do wojny z Rosją i prowokują ISIS wysyłajac tam naszych żołnierzy.


  • A kto tu podżega do wojny z Rosją przepraszam, bo chyba nie zauważyłem? Chyba że rozlokowanie baz sojusznika decyzją suwerennego kraju na własnym terytorium to "podżeganie Rosji" - a to przepraszam. W zasadzie każdy ruch na rzecz suwerenności i niezależności Rosjan denerwuje - zero zdziwień.


    kryzys kubański?
  • Tak chodziło mi o to by sektor bankowy był w wiekszosci narodowy jak to ma miejsce w innych krajach, my praktycznie nie mamy banków polskich.

    Obce bazy wojskowe w naszym kraju nigdy niczego dobrego nie zdziałały, wrecz przeciwnie.

    O TTIP poczytaj bo za długo by pisać:
    http://bogumilkolmasiak.natemat.pl/157725,wielomiliardowe-odszkodowania-z-pieniedzy-podatnikow-sady-arbitrazowe-czyli-ciemna-strona-porozumienia-ttip

    http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/851265,prof-leokadia-oreziak-umowa-ttip-korzysci-dla-korporacji-isds.html
  • edytowano lipiec 2016
    A tak. Imperialiści szykują się właśnie do ataku na Związek Radz...
    No jakoś tak, hasła w każdym razie się zgadzają.


    nie bardzo rozumiem :)



    budować jedwabny szlak

    bez Rosji?
  • edytowano lipiec 2016
    prawda,
    a nie musi?

    tzn. wydaje mi się, że to jest, ogólnie, podstawowa różnica między nami a Rosjanami,
    że my, dla pełnych półek i poklepania po plecach, jesteśmy gotowi zrobić laskę USA (Zachodowi),

    a oni niekoniecznie.

    :)
  • edytowano lipiec 2016
    Otóż to NATO odpowiada póki co na zagrożenie z Rosji

    hm, podobno "nie takie były umowy" odnośnie rozszerzania NATO,
    ale przy założeniu, że USA kierują się dobrem i honorem oraz są obrońcami światowego pokoju,
    to masz rację, Rosja nie powinna protestować :)

    a co to jest ten syndrom?

    Laskę USA to robił (zd)Radek jak sam wspomniał,
    a sprawę wołyńskiego ludobójstwa i układanie się Ukraina, dla której to jest mit założycielski,
    jak nazwiesz?
  • edytowano lipiec 2016
    a co to ma ze mną wspólnego?
    czy to taka wyrafinowana obelga?
    :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.