Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Parkinsonizm

Czy ktos ma jakies doswiadczenia w leczeniu? A moze lekarza do polecenia w okolicy Wrocławia? Albo w ogole jakies przemyslenja, rozeiazania w mieszaniu, polecane ksiazki, diety... slowem cokolwiek co mzoe cos wniesc.
U mojego Taty (lat 78) wlasnie postawiono diagnoze i chociaz sie z tym liczylismy, to jednak teraz jest wszystko nowe i nieznane. Co innego przypuszczac, co innego wiedzieć.
W dodatku Tato zle zareagowal na pierwszy lek wiec chwilowo go nie bierze czekajac na decyzje lekarza...
Moze ktos ma jakies doswiadczenia...

Komentarz

  • Moja mama chorowała wiele lat, ciężka sprawa, teraz nie mam jak napisac więcej, może za tydz
  • Moja teściowa choruje. Ale nic mądrego nie doradzę.
  • No niestety dr Slawek zdiagnozowal parkinsona teściowej. Po lekach nie bylo poprawy wiec zwiekszal dawki, az w końcu leczenie stalo się gorsze od choroby.
  • No widzisz ja tez sporo dobrego o nim slyszalam jednak w naszym przypadku nie pomogl. Poznalam go osobiście bo chodzilam razem z mężem na wizyty. Kiedy po lekach zapisywanych przez niego choroba meza nie cofala się a poglebiala zaczekam zglebiac temat i zaproponowalam inne leczenie. W końcu się zgodzil prześmiewczo na leczenie wedlug wskazan zony i objawy choroby meza zmniejszyły się.
  • Tak czy inaczej do Gdanska mamy troche za daleko. Ale z calego serca dziekuje. Troche to przerazajace jak piszecie o "synu znajomego", "mezu" ... jakos ta choroba kojarzy mi sie z podeszlym wiekiem, a nie z mlodymi ludzmi w sile wieku.
    No...
    Nic nie wiemy na jej temat. Najgorzej sie przegryzac przez poczatki.
    To nie jest cos co powstalo nagle, ale mam wrażenie ze w osatnim czasie mocno sie nasililo. A moze to wiek nagle dal o sobie znac. Nieciekawie w kazdym razie.
  • Moj maź ma inna chorobe neurologiczną. A tesciowa Parkinsona
  • Aha... a w ogole ... diagnoze stawia sie na podstawie samych objawów neutologicznych. Nie wykonuje sie zadnych dodatkowych badan w tyym kierunku? Pytam bo jeden lekarz juz wczesniej zaprzeczyl parkinsonowi, mimo ze to sie nam nie zzgadzalo z objawami, teraz inny potwierdzil. Trzeba by bylo jechac w sumie do jeszcze kolejnego po kolejna opinie. Nie bada sie np poziomu dopaminy albo cokolwiek innego.
  • @ramatha znam osobę, która jest leczona na chorobę Parkinsona, a w wypisie ze szpitala wpisali parkinsonizm. Bo część objawów wskazywała na jedno, a część na drugie. I znów neurolog.
    http://neuropsychologia.org/diagnostyka-choroby-parkinsona
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.