Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ChufaMix czy Soyabella?

Ktoś może doradzić?

Komentarz

  • a co to takiego? ;)
  • chufamix to aparat do robienia napojow roslinych
    soya *-maker do wyroby mleka sojowego
    za google 
  • @Pax (chyba?) kiedyś polecała jakieś ustrojstwo (nazwy nie pomnę) do robienia mleka roślinnego. sama mam zamiar się zainteresować tym cudem.
  • tak, Pax, ma soyacośtam, soyabella zdecydowanie ładnie brzmi niż to pierwsze, wolałabym używać sprzętu, co się ładnie nazywa, a nie jak przekleństwo w kuchni  ;))
  • Żartujesz chyba @Skatarzyna, soya to zdecydowanie nieprzyzwoite słowo i kulturalny forumowicz go nie wymawia ani w kuchni ani poza nią. Za pokutę zjesz garnek jaglanki.
  • Żeby pokuta była mocniejsza i skuteczna, to przypalonej jaglanki.
  • ...i popijesz mlekiem sojowym :p @Skatarzyna ;
  • Ja mam soyabellę. Prosto się w niej przyrządza mleko. Ma jeszcze funkcje przygotowania zup i kawy a wersja rozbudowana zawiera zestaw do robienia tofu. A i ma jeszcze funkcję młynka. Minusy to cena i mi brakuje tam takiego tłoka jak w chufamiksie żeby mleko wycisnąć z sitka. Ale łyżka też da radę tylko chwilę trzeba poświęcić. Ja robię mleka głównie z nerkowców i migdałów na zimno. Robiłam też ryżowe na ciepło ale nie za często. Bardzo lubię młynek i najczęściej z tej funkcji korzystam. Mimo drobniutkich sit do mleko nie jest idealnie gładkie.
  • Hanq napisz mi na priv jak kawe sie robi w niej?ja nie miałam w instrukcji.
    Mam Soyabelle i chwale sobie- mam od grudnia- robie wszelkiego rodzaju mleka ,zrobiłam kilka razy tez zupę.Uzywam codzinnie do mlek - dla mnie bardzo prosto i szybko.Moje dzieci nie mogą pic mleka krowiego- juz mi sie zakup zwrócił :-)
  • O, ja też się chętnie dowiem, jak się robi kawę.
  • A smaczne te produkty "mleczne" wychodzą. Fajnie by było mieć takie coś w domu... Może by się w końcu udało cały nabiał odstawić.
    A ta tańsza wersja o brzydkiej nazwie też się do czegoś nadaje czy odradzacie?
  • Ja kawy w niej nie próbowałam robić bo sama pije ją tylko od święta, a pisząc o kawie miałam na myśli młynek. Ale można by poeksperymentować. Do smaku mleka z maszyny trzeba się przyzwyczaić, bo sklepowe mają inna konsystencję i różne dodatki smakowe. Na pewno domowe są zdrowsze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.