Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Plecak, tornister???

W związku z tym, że kończę ED i we wrześniu posyłam dwójkę do szkoły ( III i IV klasa) muszę przymierzyć się do zakupów.
Możecie polecić coś sprawdzonego?

Komentarz

  • Plecak Nike z cordury służy już 5 lat. Nie zwróciłabym uwagi, a i nie polecałabym nic tak przeciętnego, ale u syna po 2 latach i corki po roku coś się gdzieś oberwie, suwak popsuł itp, a ten plecak niezniszczalny.
    Dziwię się, bo to żadna firma czy jakość, a zniszczyć się nie da.
  • @mama_asia dla takich dzieci (przynajmniej starszego) to juz chyba juz plecak. Chociaz sa takie fajne, designerskie tornisterki stylizowane na dawne lata, tylko nie wiem jak z trwaloscia. Ja lubie wszelki firmy sportowe i ich szkolno-biurowe plecaki. Zwykle b. wysoka jakosc. Mamy dla dzieci z Vaude i Jack Wolfskin, uzywane, jak sie zabrudza to wkladam do pralki i wygladaja znow jak nowe.
  • Kupiłam plecak Topgala bo miał być bardzo trwały, po roku przetarł się "rant" na dole, a tornistry Herlitza dostają tej przypadłości po 2 latach.
  • Dla chłopca polecam plecaki Burtona. Fajny design. Widać ze trwałe bo mój syn jakoś nie dba szczególnie o rzeczy a jest po roku w super stanie.
  • Topgal-2 lata użytkowania, dziecko z tendencją do rzucania i ciagnięcia plecakiem po podłodze. Nie ma żadnych zniszczeń.
  • Dla 1-3 kupilam w zeszym roku z rossmana. Po roku nic się z nim nie stalo. Do tego dochodzila wyprawka czyli z dziesięć zeszytów piórnik kredkifarbki plastelina worek na buty i gimnastykę. Fajne wzornictwo Endo. Usztywniany z możliwością wyjęcia usztywnienia i wyprania w pralce. Cena cos okoli 149 zl. Co roku maja promocje najpierw sa droższe potem tańsze a kolekcje zeszloroczne jeszcze tańsze byly.
  • Dla gimnazjalisty co wszystko niszczy plecak z ikei tylko teraz patrzę ze zmienili wzornictwo i nie wiem jak te nowe. Jakość swietna nie do zdarcia.
  • No i tornistry malo pakowne. Corka w 1 klasie czesto ciezko miala, zeby sie zmiescic. W tym roku chyba plecak kupimy. W szkole sporo dzieci ma plecaki na kolkach, ale one tez ciezkie same w sobie.
  • Polecam Herlitz, u nas córka ma już 3 lata i nadal jest w bardzo dobrym stanie,
    u syna po roku stan doskonały.
  • edytowano lipiec 2016
    o to samo chcialam zapytać :) mają być w Lidlu dwa rodzaje - plecak i tornister na kołkach. Czy ten mniejszy wystarczy dla pierwszaka? Na spotkaniu w szkole mówili z dzieci nie nosza książek do domu, w tornistrze będą tylko zeszyty, ćwiczenia, piórnik i śniadanie. Moja mała jest drobna i tradycyjny tornister jest dla niej zdecydowanie za duży.
  • Ja mam z samsonite i z Beatrix chyba. Nie do zdarcia. I sportowy plecak lassig. Ten ostatni w ciaglym uzyciu przez cztery lata. Wyglada jak nowy.
  • Moj miał tornister lerlitz
  • Przeglądałam te Topgal
    jestem w szoku - one są ogromne!!!! Ledwo dzieciaka zza nich widać.
    Mam dzieci do trzeciej i do czwartej klasy - zastanawiam się czy czwartoklasistce nie kupić tego mniejszego - dla klasy 2-3.
    Te dla klas 4-6 są naprawdę wielkie
  • B. ma Topgala nie wydaje się wielki. W 3 klasie nosil kategorie 4-6 czy jakos. 
  • My tez mamy topgala, aktualnie trzy sztuki, najstarszy ma dwa lata i swietnie sie sprawdzaja. Fakt, ze bardzo pakowne, co zacheca do wrzucania mniej potrzebnych rzeczy, tudziez nie wyjmowania ksiazek z wczoraj... bardzo polecamy Te standardowe sa drogie, ale stale sa jakies modele w wyprzedazy i zima kupowalam nawet za 50% ceny dla pierwszoklasistki
  • Herlitz po 2 latach u chlopca wygladal bardzo zle, przetarcia na dole, ciezki do prania, malo miejsca w srodku, a przez to, ze sztywny, to trudniej bylo upchac wieksza sniadaniowke oprocz ksiazek (nasze dzieci nie jedza obiadow w szkole, wiec sniadaniowka tez troche zajmuje) Na korzysc topgala tez to, ze ma kilka komor (pewnie zalezy od modelu), a to bsrdzo praktyczne
  • eh te plecaki wszystkie takie wielkie
    a ja mam takiego kurczaka małego co idzie do szkoły
    ma jakieś 115cm wzrostu? chudy drobny
    wygląda z plecakiem karykaturalnie
  • A musi nosić książki?  Czy tylko śniadanie?  Jeśli tylko prowiant to taki mały 10 litrowy z decathlonu dobrze się sprawdza dla małych dzieci. 
  • y nie wiem, to moje pierwsze szkolne dziecko, nie wiem jak ze zwykłymi książkami
    ale na pewno musi nosić książkę do kształcenia słuchu, stroj na rytmike, ekwipunek na basen, no i piórnik, śniadanie..
  • zamówiłam, zobaczymy jak przyjdą
    dla klas 2-6, więc powinny być ok
  • @Lila , niestety ikea wycofala się już z tych fajnych plecaków. W zeszlym roku za twoja namowa zakupilam synowi i bylam bardzo zadowolona. Teraz chcialam kupić córce i figa. Wprowadzili inne dużo gorsze. Kupilam topgala w końcu i mam nadzieje ze do końca gimnazjum a nawet liceum starczy.
  • Gdzie kupujecie te topgale? Są jakieś stronki z promocjami czy na oficjalnej www.topgal-plecaki.pl
  • edytowano lipiec 2016
    kupiłam dziś taniej na allegro

    o około 28 zł taniej niż w ich sklepie
  • Topgal - obaj synowie codziennie jest testują (5 i 3 klasa - 3 i 2 lata użytkowania). Wcześniej był jakiś no name z ale się popsuł zamek.
    Te są wytrzymałe, prałem je po tym jak się wylało mleko - wyjmujesz stelaż i bez problemu.
    Warto kupować na ich stronie - są promocje, np piórnik, saszetka gratis itp. Dobra obsługa.

    BTW miałem też to pracy topgala na laptopa (rowerowy) służył 6 lat.
  • Rok temu kupiłam jednej córce do 5 klasy Herlitz,drogi był,ale nie jesteśmy zadowolone.
    Córka raczej szanuje rzeczy,a mimo to są przetarcia po roku noszenia.Był tez problem z zapakowaniem wszystkiego,trzeba było sie ratowac reklamówką czasami,mimo,że plecak wydawał się byc duży.
    Ta marka nas zawiodła.
    Takie zwykłe,tanie,marketowe czasem nie wytrzymywały roku,kilka razy zrywały sie szelki,uchwyt,trzeba było szyć,albo puszczał zamek.I co najmniej raz w roku kupować nowy.
    W tym roku,po tym wątku,zdecydowaliśmy się na Topgal,dopiero złożyłam zamówienie,a już po mailu,że będzie to kilka plecaków otrzymałam zapewnienie,że otrzymamy gratisy-pelerynki na plecaki i worki na buty :)
    Mam nadzieję,że plecaki posłużą dłużej i dziewczyny będą zadowolone.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.