Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Termometr bezdotykowy

Możecie polecić? Przydałby się taki z pomiarem na klik, ale najważniejsza wiarygodność wyników. 

Komentarz

  • Mialam 2 jeden gorszy od drugiego.
    Nie polecam.

    Stosujemy elektroniczny, pod paszke, z miękką końcówką.
  • My mamy microlife nc100 i jest beznadziejny. Co pomiar to inny wynik i roznice sa znacze. Kupilismy tradycyjny i przynajmniej wiadomo jaka jest temp. Tylko mierzenie uciążliwe
  • Mam taki mierzący temp na czole na podczerwień . Ale szczerze,  bardziej ufam sobie i buziaka w czoło daję.  Pomacam delikwenta i czuje, że cieplejszy. Termometr jest orientacyjny tylko. 
  • Niestety, dokładność pomiaru tych bezdotykowych się chowa przy tradycyjnych. Nawet te profesjonalne używane w szpitalach dają wynik dość orientacyjny. Ja jestem zagorzałą zwolenniczką rtęciowych. Fakt, to wygoda wielka, że można piknąć tylko w stronę dziecka i ma się pomiar, ale z podobną dokładnością to ja zmierzę dotykając czoła i będzie równie szybko. A jak chcę, żeby było dokładnie, to sobie szybkość odpuszczam.
  • My mamy Tech-Medu TM-F03BB. Faktycznie pomiary są różne, ja zauważyłam, że najwyższa jest zawsze na skroniach. Nawet instrukcja mówi, żeby mierzyć kilka razy i brać pod uwagę tylko ten najwyższy. Jeśli chcesz mieć pewność pomiaru to faktycznie nie ma co liczyć na elektroniczny. Chociaż ja licze tę najwyższą. Jeśli natomiast chodzi o szybkość i wygodę, szczególnie kilkumiesięczniaka to taki term jest super.
  • Moja dłoń jeszcze szybsza i wygodniejsza,  bo szukać nie trzeba ;-)
  • Chodzi o prezent dla młodych rodziców. Także ma głównie chronić przed napadami paniki :)
  • Mam od około 10 lat douszny Brauna, jest OK.
  • Mamy taki:
    https://www.google.pl/search?q=termometr+braun+ntf+3000&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiquteblZnOAhVJkCwKHapjB0wQ_AUICCgB&biw=1920&bih=989#imgrc=OEGQcajA_DD9wM:
    Przy czym należy mierzyć, zgodnie z instrukcją - lekko powyżej oczu (pomiędzy nimi).

    Gdy zmierzy się na policzku, w okolicach ucha - chore miejsce może mieć znacznie wyższą temperaturę.

    Kiedyś używaliśmy takich z miękkimi kocówkami - ale chwilę trzeba odczekać. I mam wrażenie, czasem zaniżały wartość - jakieś 35 pokazywały. Rtęciowych chyba już nie produkują ;-) Mieliśmy też do ucha, ale raz pokazywał tak, a pół minuty później już co innego.

    I faktycznie - moja ręka też póki co działa bez zarzutu :wink: Termometrem tylko potwierdzam.

  • @Katarzyna ale ręki Ci @MartynaN ;nie odetnie i nie odda młodym ;)
  • U mojej bratowej bezdotykowy termometr tylko pobudzał zachowanie histeryczne. Gdy tylko dziecko usnęło biegała co chwilę i mierzyła mu temperaturę. Z tradycyjnym by tak nie szalała. 
  • Ja korzystam przy dzieciach z owulacyjnego, ktory kiedys sobie kupiłam. Super mierzy temp. Do dwóch miejsc po przecinku wiec z duża dokładnością. I całkiem szybko z 1/2min.

    jak to ma być prezent to tym bardziej nie kupowalabym czegoś co ma opinie niedokładnego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.