Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent Duda oszustem!

1246711

Komentarz

  • edytowano sierpień 2016
    Tak, rozbite rodziny, samobójstwa, emigracja, mniej dzieci w rodzinach, degradacja społeczna, bezdomność, długi na nastepne pokolenia- niech debile płącą za mądrość. Należy się im! Tu własnie widzę to chrzescijańska miłość bliżniego...:( A oszust żadnej ceny nie musi ponieść tylko ten naiwny.
    Swoją drogą ciekawe czemu nie chcesz odpowiedzieć na pytanie.
  • edytowano sierpień 2016
    Aniela a to mieszkanie w stolicy to skad mieliście jesli mozna wiedzieć? Ja też w życiu nie brałąbym kredytu gdybym dostała mieszkanie za komuny czy w spadku jak moi niektórzy znajomi.
    Ja też uważam każdy kredyt za oszustwo, tylko czasem inaczej się nie da. Kiedy koszt spłaty kredytu jest mniejszy niż koszt wynajmu. Za moje małe mieszkanko najwiecej płąciłam raty 900zł,(obecnie 500) a koszt wynajmu to min 1400 plus media. Trudno to zrozumieć ludziom z pokolenia moich rodziców, którzy mając 25 lat dostali za grosze  3 pokojowe, nowe mieszkanie. Kiedy moje pokolenie wchodzilo w dorosłość nie było inne opcji na usamodzielnienie,  a i tak dużo później byliśmy "na swoim"

  • edytowano sierpień 2016
    Zastanawia mnie jaki cel ma ktoś w zakładaniu takiego prowokacyjnego wątku,w którym wiadomo było,że będzie jatka?
    Do wywrzeszczenia się jest już przecież specjalny wątek... :)
    Podziękowali 1jan_u
  • W zasadzie to bardzo uczciwie podejscie maja ludzie ktorzy deklaruja ze NIGDY nie wezma slubu i NIGDY nie beda mieli dzieci 
    przeciez ich nie stac 
    prezentuja bardzo logiczne myslenie 
  • Ale na jakie pytanie, @apolonia? O mojego brata? Odpowiedziałam - moje zdanie się nie liczy. To nie ja brałam taki kredyt. Uważam, że każdy jest odpowiedzialny za własne czyny, choćby nie wiem, jak były bolesne.
    I stosuję to równo do wszystkiego - wydawania własnych pieniędzy, podejmowania życiowych decyzji, wychowania dzieci, wyboru drogi życiowej i zawodowej.

    Mylisz chrześcijańską miłość bliźniego z litością.

    Zapędzasz się w osądach coraz bardziej. Za chwilę będę winna II wojnie światowej, eksterminacji Żydów i efektowi cieplarnianemu.
  • edytowano sierpień 2016
    NIe ojejujeju. Cart@Pud tylko sugeruje że to tylko kredytobiorcy są winni, ignorujac(pewnie z braku wiedzy) opiniei ekspertów, nie zwiaznaych z bankami, byłego szefa KNF Gomoły, Modzelewskiego, mecenasa Czabańskiego , Garlacz, Szewczaka i wielu innych że te produkty były niezgodne z prawem, były oszustwem. Tak je nazwały sądy najwyższe i rządy w innych krajach, tylko u nas są winni oszukani.
  • edytowano sierpień 2016
    Brawo Cart@ Pud czyli rozumiem że źle życzysz swojemu bratu. I co się dziwić że ludzi tak odstręczają tacy wyznawcy od KK. Pozostaje mi tylko życzyć byś okazała miłość bliżniego bratu przyjmując go z rodziną pod swój dach kiedy bedzie taka potrzeba.
  • Po co wiec to napisała, żeby dobić i tak zgnębionych ludzi? Jestem przekonana że większosc osób odebrała jej wpisy podobnie jak ja. Temat był o tym, że Duda oszukal(to jest fakt)a ona winę przerzuca na oszukanych. Nieładne to bardzo.
  • apolonia powiedział(a):
    Aniela a to mieszkanie w stolicy to skad mieliście jesli mozna wiedzieć? Ja też w życiu nie brałąbym kredytu gdybym dostała mieszkanie za komuny czy w spadku jak moi niektórzy znajomi.
    Ja też uważam każdy kredyt za oszustwo, tylko czasem inaczej się nie da. Kiedy koszt spłaty kredytu jest mniejszy niż koszt wynajmu. Za moje małe mieszkanko najwiecej płąciłam raty 900zł,(obecnie 500) a koszt wynajmu to min 1400 plus media. Trudno to zrozumieć ludziom z pokolenia moich rodziców, którzy mając 25 lat dostali za grosze  3 pokojowe, nowe mieszkanie. Kiedy moje pokolenie wchodzilo w dorosłość nie było inne opcji na usamodzielnienie,  a i tak dużo później byliśmy "na swoim"

    Własnie dlatego, że nie mieliśmy gdzie mieszkać w stolicy, poszliśmy na wieś zabitą dechami, z autobusem tylko do Wadowic. W Warszawie się urodziłam i mieszkałam do ukończenia studiów. Uważaliśmy, ze wynajem lub kredyt na budowę domu pod Warszawą to również nie dla nas, psychicznie nie do uniesienia.
  • apolonia powiedział(a):
    Brawo Cart@ Pud czyli rozumiem że źle życzysz swojemu bratu. I co się dziwić że ludzi tak odstręczają tacy wyznawcy od KK. Pozostaje mi tylko życzyć byś okazała miłość bliżniego bratu przyjmując go z rodziną pod swój dach kiedy bedzie taka potrzeba.
    Dobrze, że głupota nie ma skrzydeł (cytując klasyka).
    Wyciągasz takie wnioski, że napisać o Tobie, że jesteś trollem to powiedzieć komplement.
    Nie odpowiadasz na pytania a sama zadajesz te same kilka razy próbując adwersarzy wyprowadzić z równowagi. Wkładasz ludziom w usta słowa, których nie powiedzieli i intencje, których nie mają. Ewidentnie próbujesz manipulować dyskusją. Nie wiem, czy z głupoty czy z wyrachowania.

    No fakt. ładne to to nie jest. ;)


  • @Elunia Na Ukrainie ze względu na niestabilność waluty miejscowej, nadal pożyczając pieniądze,ba! Często umawiając sie na najem mieszkania - jest zapis kwoty w walucie obcej,stabilniejszej. 
  • Normalnie beton. Nikt nie chciał pożyczyć franków, banki nie miały franków i nie dawały franków. Kazdy wnioskował o kredyt hipoteczny w kwocie pln i taka dostał , taką też powinien zwrócić. To banki waloryzowały sobie kwotę w pln, niegodnie z prawem.
  • edytowano sierpień 2016
    ale o to chodzi ze nawet ci co sie znali mowili o gora 20% ryzyku, tez o to ze z tego co czytam wlasnie nie moglo sie zdarzyc ze kurs sobie spadnie i ci co wzieli kredyt beda bogaci bo bylo to wszystko sztucznie sterowane.. takze o to ze w pewnym momencie poza kredytami frankowymi praktycznie sie nie.dalo dostac.. i mozna mowic - kto kazal wogole.. dla mnie tak jak wtedy tak i teraz w Polsce dla wielu nie ma praktycznie alternatywy jesli chodzi o cele mieszkaniowe innej niz kredyt.. i rozumiem Elunia ze Ty to wszystko przewidzialas i ustrzeglas sie..chwala Ci za to..ale nie rozumiem postawy kiedy tak bardzo przeszkadza ze rzad zgodnie z obietnica mialby cos zrobic by pomoc tym wszystkim ludziom.. moim zdaniem jednak oszukanym na wstepie. a nawet jak sie zaprzec ze nie oszukanym( chociaz delegalizacja tych przedsiewziec w innych krajach pokazuje ze cos jednak jest na rzeczy) to czesto w oplakanej sytuacji w tej chwili..
  • Elunia Ty naprawdę masz braki jakieś. Kolejny raz sugerujesz, że mam kredyt we frankach(czy tam waloryzowany). Nie mam.
  • To jest to o czym pisałam Elunia (odnośnie Twojej mamy). Oszukani i okradzeni wstydzą się, że dali się okraść. Jak ma się to zmienić, kiedy poszkodowani  bedą obwiniać siebie, a nie oszustów. Tylko nagłasnianie spraw spowoduje, że nastepne pokolenie będzie wolało trzymać kasę w skarpecie niż w złodziejskich bankach, trochę głośnych procesów, kary finansowe dla banków za ubieranie ludzi w toksyczne produkty i by im się odechciało.
  • O Matko, jak Ty czytasz ze nic nie dociera. Ja mam kredyt w pln, a mój mąż ma w pln denominowany do chf. Kredyty  brane przed ślubem.
  • edytowano sierpień 2016
    Powtarzasz Elunia propagande lobby bankowego, jakoby ktoś miał dopłacać do naszych kredytów. Nie ma takiej potrzeby ani zgody tzw frankowiczów. Każdy chce sam spałacic zobowiazanie, jesli dostał 200 tys pln to ta kwotę powiekszoną o maraże i odsetki a nie wirtualne franki których  nie było. Tyle że banki juz sobie zaplanowały niebotyczne zyski i plan ma byc wykonany, o żadnych stratach banków nie ma mowy i mówi np Modzelewski , Szewczak czy Kuźmiuk. Państwo ma instytucje powołane do nadzoru banków KNF, może sprawdzić czy banki faktycznie miały wymaganą część depozytów we frankach jednak nikt tego nie robi bo wie ze ich nie było. Centralny bank szwajcarski potwierdził, że banki w Polsce nie kupowały masowo ich waluty w latach boomu kredytów w chf.
  • Wysokich lotów Elunia;)
  • apolonia ja nie odebrałam postu Cart , że źle życzy bratu czy komukolwiek - odebrałam post tak- każdy ponosi odpowiedzialność za własne decyzje - przemyślane czy nie - ja tak to zrozumiałam :)
  • Tak,tak każdy konsument, a nie producent wadliwego towaru.
  • Kłótnia o to czy kredyty frankowe to oszustwo nie jest tematem tego wątku. Tematem jest postawa prezydenta, który w kampanii wyborczej twierdził jedno a teraz zmienił zdanie. Tak zdobywają władze manipulatorzy a nie ludzie uczciwi. PiS zaczyna popełniać te same błędy co PO. Niestety, Duda okazał się dudkiem. Miał być Orbanem polskiej polityki a jest tylko młodszą wersją Komprowskiego.
  • Spioch,podbijasz? Jeszcze Ci mało? 
    Co za sens ma ta dyskusja?
  • Sorry ale to wątek polityczny. Polityka jak widać nie jest dla wszystkich. 
  • Jeśli ktoś chce dyskusji czy kredyty frankowe są oszustwem a osoby je biorące frajerami to niech sięgnie do starszych wątków. Ponadto na poltykę można zawsze założyć filtr.
  • Spioch powiedział(a):
    Kłótnia o to czy kredyty frankowe to oszustwo nie jest tematem tego wątku. Tematem jest postawa prezydenta, który w kampanii wyborczej twierdził jedno a teraz zmienił zdanie. Tak zdobywają władze manipulatorzy a nie ludzie uczciwi. PiS zaczyna popełniać te same błędy co PO. Niestety, Duda okazał się dudkiem. Miał być Orbanem polskiej polityki a jest tylko młodszą wersją Komprowskiego.
    Orban pomógł frankowiczom na Węgrzech? Możesz szerzej coś o tym napisać?

    Nie zauważyłam, żeby PiS popełniało te same błędy co PO. PO nie popełniało błedów, ale rządziło tylko i wyłącznie dla własnych korzyści, osiągało swoje cele. Znam w realu działaczy PO i działaczy PiS to zupełnie inna jakość ludzi.
  • edytowano sierpień 2016
    "Pomoc" frankowiczom powinna polega na dwóch elementach. Pierwszy to możliwość zwrotu mieszkania jeżeli kredyt przekroczył jego wartość. Bez dodatkowych należności wynikających z podpisanego weksla in blanco. Druga to możliwość przewalutowania na złotówki przeliczając od początku wysokość odsetek tak jak była w kredycie złotówkowym. Różnica w opłatach jaka z tego wyszła dopisywałoby się do kapitału bazowego zamiast obecnej różnicy kursowej.

    Przesłanką do tego jest mechanizm pompowania bańki kredytowej jaki celowo i świadomie zastosowały banki. Wydawanie masowo kredytów w walucie lokalnej i umożliwianie spłaty ich w CHF spowodowało drastyczny popyt i co za tym idzie wzrost kursu. Banki dobrze wiedziały jak wysoko może dojść ta podwyżka (dlatego weksel był in blanco bez narzuconej kwoty maksymalnej) i zataiły to przed ludźmi, a nawet wprowadzały ich w błąd szacując wahnięcia na kilka procent. Jak to nie jest doprowadzenie klienta do niekorzystnego rozporządzenia swoim kapitałem, to znaczy, że oszustwo jest w pełni legalne według prawa.

    Co do PiS, to nie realizuje on błędów Platformy, bo PO realizowało politykę Niemiec, a PiS realizuje politykę USA i Izraela. Przy czym nie byłoby to jeszcze naganne, bo często tak się uprawia politykę, ale jak do tej pory realizowana polityka obcych państw jest zupełnie za darmo. Polska z tego nie ma żadnej korzyści. Gospodarka jak leżała tak leży. A nie da się realizować wielkiej polityki jeżeli społeczeństwo jest biedne.

    Edit: Każda, powtarzam każda partia, rządzi mając własne korzyści ponad korzyściami narodu. Na tym polega idea partii politycznych i dlatego kiedyś były to twory zakazane.
  • Tola ile masz dzieci? Dostałaś 500 plus?
  • "Trudno to zrozumieć ludziom z pokolenia moich rodziców, którzy mając 25 lat dostali za grosze  3 pokojowe, nowe mieszkanie"

    Takie przywileje dotyczyły nielicznych.
  • Acha.....rozdawnictwo....hehe....chyba nie to forum wybrałaś....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.