Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezydent Duda oszustem!

13468911

Komentarz

  • edytowano sierpień 2016
    Aniela powiedział(a):
    Duże koncerny mają być kołem zamachowym dla małych firm, nie inaczej. Małe nie sa są w stanie funcjonować, bo ich istnienie będzie wynikać z istnienia dużych.
    To jest tak samo prawdziwe twierdzenie jak to że  w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci. Duże firmy nigdy nie dadzą zarobić małym tyle żeby te stały się konkurencją. Zatem będzie sieć firemek budująca potęgę koncernu zamiast własnego rozwoju. Czyli coraz większa bieda.

    Nie uważam że PiS jest głupi, ale że ma inne priorytety. Tak jak przystało na partię socjalistyczną. Małe prężne firmy, to bogate społeczeństwo. Bogate społeczeństwo zawsze chce mieć wpływ na władzę, a tego partia nie zniesie. Dlatego społeczeństwo nigdy nie może być zamożne. Stąd flirt z koncernami które będą gwarantem niedopuszczenia zamożności pod strzechy.

    Edit: A o rolnictwie wstawiłem już link w jakim kierunku to wszystko zmierza.
  • @Tecumseh Orlen nie jest małą firmą, zatem nie trafiony przykład. Przykładem może być za to IKEA która robi w balona drobnych producentów najpierw im obiecując kontrakt, a potem jak zaciągną kredyty pod ustawienie linii produkcyjnej, zmienia dostawcę pod byle pozorem. Przykładem są półroczne terminy płatności za coś co mała firma musi zapłacić gotówką. Przykładem jest masa małych firm około budowlanych które zbankrutowały podczas budowy stadionu czy autostrad. Przykładem jest ten link o rolnictwie w którym omawiane są kary dla rolników chcących obsiewać pola ziarnem przez siebie wyprodukowanym. Ja rozumiem że z biznesem nie masz nic wspólnego i dajesz się uwieść pięknym słówkom propagandowym, ale zacznij wreszcie kojarzyć fakty.
  • Pisowski ekspert Witold Modzelewski na temat "ustawy", w co  oni grają w dobrego i złego policjanta?
    http://biznes.interia.pl/gieldy/news/sukces-oligarchow-bankowych,2368536

    @TecumSeh ; przeczytaj, bo w temacie tych pseudokredytów to nie ma pojecia o co chodzi, ale chętnie się wypowiadasz.

  • @Spioch ;
    A Ty, kiedy obiecywałes poprawę po spowiedzi a teraz źle mówisz o bliznim to tez byłeś oszustem?
    Albo kiedy obiecywałes komuś ze coś zrobisz a potem uznałes ze to ani realne ani właściwe. ... to też byłeś oszustem? 
  • Odbiegajac od temat Prezydent mial 1 rocznice jak zostal nim
  • @Nika76 jak ktoś składa obietnice , np przy slubie, a póżniej porzuca meza, żone czy zdradza to tak jest oszustem.
    Duda doskonale wiedział co mówi i nie zamierzał się wywiazać z tej obietnicy tylko wjechać na głosach tzw frankowiczów do pałacu. Cynicznie wykorzystał ludzi oszukując. To jest publiczna funkcja i publiczna obietnica.
  • Siedzicie u niego w głowie? 
    Znacie jego serce?
  • Tak robią wszyscy politycy, nie ma się co obrażać, ani ich tłumaczyć.
  • Widzimy po czynach. Jeśli obiecuje coś zrobić w 3 miesiaca, a póżniej gra na zwłokę(rok czasu!) i kombinuje to intencje są oczywiste.
  • Turturek, robia tak bo ludzie to lekceważa. Jesli beda się domagać aby szanowali swoje słowo i ich rozliczali to moze sie to zmienic.

  • a ja mysle ze on nie oszukal z rozmyslem.. tylko nie przewidzieli wszystkiego.. poza tym prezydent tez moze ile moze..
  • Ja natomiast myślę, że doskonale wiedział.  Wiedział również to, że "ciemny lud kupi"każdą obietnicę. 
    A potem się jakoś zakręci ,  odwróci uwagę, że smutna miną powie "ależ chciałem, chciałem ".
    Ciekawe czy dotrzyma kolejnej złożonej obietnicy-ze jak mu się nie uda to złoży dymisję 
  • edytowano sierpień 2016
    Apolonia nie masz racji. Znam osobę, której A. Duda zlecił napisanie ustawy dla frankowiczów jeszcze zanim został zaprzysiężony i ta ustawa była gotowa. Inna sprawa, że potem się zaczęły naciski różnych lobby, zaczęli się pojawiać inni eksperci z innymi pomysłami.
    Ale nie jest prawdą, że cynicznie zamierzał nic nie robić.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Apolonia, ano właśnie. Brak możliwości rozliczania jest wpisany w system partiokracji. Rozliczyć możemy całą partię, a nie jednego polityka który zawiódł. Głosując zaś na porządnego człowieka z innej partii głosujemy od razu na całą jego partię mimo że reszta jego kolegów partyjnych całkowicie nam nie odpowiada. Dlatego polityce tak sobie olewają wyborców.
  • edytowano sierpień 2016
    @Emilia_K nie musisz mi mówic, znam te historię dobrze bo jestem od początu w SBB, znam wszystkie "wersje tej obiecanej ustawy. To że były jakies działania (pozorne) jest faktem, wiem odosób zwiazanych z PIS że w tej sprawie mieli grać maksymalnie na czas- i tak było. Winne jest też srodowisko poszkodowanych gdyż naciski były niewystarczajace, większosc osób była głupia biorą te pseudokredyty i jest nadal-po szkodzie , nie uświadamiają sobie w czym tkwią, patzra wyłacznie na rate która jest  do zaakceptowania ,w  przeciwienstwie do stale rosnącego salda.Przykre jednak że interesy koncernów są ważniejsze niż ludzie. Że mamy rzeczpospolitą banksterską. To że politycy mieli naciski, szantaże i w końcu przehandlowali nas za kredyty na 500+ czy emerytury(podobno już sa placone z kredytów) lub inne sprawy których nawet się nie domyślamy-to jest jasne.
    Straszne jest to że PiS mimo innych haseł na ustach tak samo działa na zlecenie i w interesie korporacji jak inni(patrz TTIP).
    Teraz tylko patrzeć jak będziemy płacić Żydom za majątek utracony przez ich nieistniejacych potomków...Wszak Duda kilka lat temu powiedział, że "teraz nas na to nie stać..."Ale nowi mocodawcy z USraela wiecznie czekać nie będą.
  • apolonia, nie chcę się wypowiadać co do meritum, bo się nie znam, więc wybacz. Odniosłam się tylko do fragmentu Twojej wypowiedzi, że prezydent nie zamierzał się wywiązać z obietnicy.
    Podziękowali 1chabrowa
  • edytowano sierpień 2016
    Ja myślę że jak napisał Warzecha PIS nie lubi klasy średniej, to nie jego target, ba  jest dla niego zagrożeniem wręcz. Większosc wyborców PIS to sa jednak ludzie prosci, niewykształceni, którym wystarcza 500% do szczęscia. Widać to  na róznych portalach społecznosciowych, że zagorzali zwolennicy PISu mają straszne problemy z ortografią, a na wszystkie zarzuty pod adresem rządzących twierdzą, że za PO to było jeszcze gorzej (albo odpowiadają wyzwiskami...) BYł niedawno wywiad z Pawłem Kowalem, który twierdził, ze PiS woli zbudować swoją klasę średnią niż ratować obecną. Już sobie wyobrażam tą klasę "wychodowaną" przez PIS...Ostatnio zmienili nawet prawo budowlene i normy wielkosciowe  w nowo budowanych mieszkaniach-tzn że bedą teraz budować klitki 3pokojowe(o powierzchni 43 metrów) w ramach programu  mieszkanie+ żeby w nich ludzie tworzyli rodziny wielodzietne...
  • Ależ stwarzanie pozorów że coś się robi nie świadczy o zamiarze wywiązania się z obietnicy. Liczą się efekty.
  • UlaUla
    edytowano sierpień 2016
    @apolonia ale chodowanie ;) też kłuje w oczy ....
    Sorry, ze tak bezpośrednio, ale linijke wyżej piszesz o brakach ortograficznych u wyborców Pis
    Podziękowali 1chabrowa
  • Widać wyborcom PO też co nieco brakuje :wink: 
  • Ja też sobie nie dałam wcisnać tego g.. co nie znaczy ze ci co się dali oszukać są sami sobie winni.
    Nie jestem wyborcą PO, ani PIS, tylko prawicy.  I jakbyście nie zauważyli "wychodowana" było wzięte w cudzysłów nie bez powodu.
  • https://www.bankowebezprawie.pl/klamstwo-24-klamstwa-o-toksycznych-kredytach/

    TecumSeh TY powtarzasz slogany propagany bankowej. Ziemkiewicz mówi sarkastycznie, że za dużo banki ukradły by musiały oddać, a Ty to mówisz jako oczywistość.
  • edytowano sierpień 2016
    Nie wiem co to JBPP. Dopóki bedziemy uważali, że mamy wybór tylko miedzy PIS i PO to nic się nie zmieni. KUkiz ma bardzo porządnych (w większosci) ludzi w parlamecie. Co do propagandy -taki przekaz jak kilka postów wyżej-widziały gały co brały- to jest 1 hasło bankowej propagandy.
  • czytam z ciekawością ten wątek, choć odnoszę wrażenie, że temat trochę odbiega od tytułu ?
    @apolonia pytam z ciekawości - jakie rozwiązania uważasz w kwestii Frankowiczów za właściwe i skąd chcesz na to wziąć pieniądze?
     tak konkretnie proszę ... tylko bez teksów, że bank ma sfinansować i będzie miał przez to mniejsze zyski - banki nie znają pojęcia mniejsze zyski - oni traktują mniejsze zyski jako stratę, którą koniecznie trzeba sobie odrobić - takie jest podejście w tym środowisku
  • edytowano sierpień 2016
    może powinno się zmienić ?
    :)
  •  Kluczowe jest czy banki miały franki czy na podstawie wirtualnych zapisów ksiegowych chcą pobierać kase której nie pożyczyły. Ludzie którzy wygrywaja w sądach mają do splacania kredyt z liborem, bez indeksacji (która była była nielegalna-abuzywne klauzule). Wg mnie  najuczciwszym rozwiazaniem byłoby przyrównać te kredyty jak by były od poczatku w złotych, bo w istocie były. Kredytów walutowych jest jakies 2 %, reszta to denominowane i indeksowane czyli kredyty w złotych polskich. Jesli bank oszukał ludzi, nie informujac o waloryzacji salda, sklonil do niekorzystnego rozporzadzania mieniem(a skoro w Niemczech czy FRancji kredyty te są zakazane a w w Chorwacji, Hiszpani, Słowacji , Węgrzech uznane za nielegalne to w Polsce nie sa one przeciez inne) Wyrówanie świadczen na linii bank-klient i kary  dla banków i nadzoru finansowego który do tego dopuścił. Jesli jest wina , musi być i kara niezależnie od konsekwencji. Kredyty te zalegalizowano w 2011 r wiec były zawierane nielagalne. Kolejne kłamstwo banków to to że sa potrzebne jakies pieniadze na odwalutowanie, a najlepiej jeszcze z budzetu, zeby skłócić ludzi. Linkowałam tu wypowiedz znanego finansisty, który mówił ze rozwiazanie tej sprawy nie spowoduje problemów banku. Tylko kilku prezesów banków w Polsce poleci za mniejsze zysko dla społek matek. Kazde inne rozwiazanie byłoby niesprawiedliwe, choć myśle że większosc kredytobiorców byłaby skłonna zeby przeliczyć je po kursie + 20 % zgodnie z wytycznymi KNF, aby tylko jak najszybciej uwolnić się  z tego. Myslę, że  taka koniecznosc poniesienia konsekwencji przez banki by uzdrowiła system bankowy, bo tylko kilka bankow udzielalo takich kredytow na duzą skale. Nieuczciwe zostały by wykupione przez te które takich kredytów nie udzielały.
  • Oczywiscie rozwiazanie  o którym pisałam powinno być dla chętnych myśle, ze skorzystałaby moze z połowa kredytobiorców. Raty w pln prawdopodobnie byłyby wyższe bo wibor jest zawsze wiekszy niż libor(którey teraz jest ujemny).
    Dla mnie takie dywagacje, że nie można zmuszczać złodzieja do oddania pieniedzy bo by zubożał są nie do przyjecia. Ale sęk w tym, że ludzie nie znają tematu ale swoje zdanie mają;) I uważają, że to nie odkrecenie oszustwa ale jakas pomoc dla kredytobiorców bo frank zdrożał.
  • edytowano sierpień 2016
    http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/banki-napuszczaja-spoleczenstwo-i-kredytobiorcow-zlotowych-na-frankowiczow/
    Równica miedzy "frankowiczami", a "złotówkowiczami" jest taka , że ci pierwszi już wiedzą , że są oszukiwani, a ci drudzy jeszcze nie.

    Świetny artykuł, konkretny.
  • @apolonia Ale Gdyby Frank spadl to banki poniosłyby stratę,  wiec tez ryzykowały. To trochę jak gra na giełdzie 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.