Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS zamyka kopalnie

124»

Komentarz

• Co do szczepień przeciw pneumokokom i meningokokm - dla dzieci do 5 roku życia, szczepienie będzie obowiązkowe.
    Ale z tego co wiem, to przeciw HPV, ma być dobrowolne tyle, że finansowane ze środków NFZ, a nie opłacane prywatnie.

A wracając do szczepionki HVP - ja optuję za szczepieniami obowiązkowymi, bo faktycznie rak szyjki macicy zbiera w Polsce obfite żniwo. Jeżeli ten nowotwór dotyka nawet dziewczęta poniżej 15 roku życia, to sytuacja jest alarmująca.

Na raka szyjki macicy zmarła moja mama - nie znam gorszej odmiany raka. Mogę mieć każdego, byle nie ten.
    Ja akurat poradziłam sobie z tym problemem definitywnie - zaraz po przyjeździe do Niemiec załatwiłam sobie usunięcie macicy.
    Miałam tego farta, że mi się udało - od roku 2000 było by to już niemożliwe.

Gdybym miała wpływ na prawodawstwo, to osoby, które odmawiają przyjęcia szczepień izolowałabym od zdrowej części populacji.

• @Klarcia - dość osobiste rzeczy wyznajesz!
  • edytowano sierpień 2016
    Tecum Seh węz się odczep człowieku. Nie imputuj że jestem miłośniczką Rosji, uważam że są naszym odwiecznym  wrogiem tak jak USa i Niemcy. Tylko uważam, że nie wolno dać się wmanewrować w wojne i z  sąsiadami trzeba żyć pokojowo i robic interesy bo kraje które łączą interesy zwykle nie prowadzą ze sobą wojen. I faktem jest, że paradoksalnie Rosja na tle zdeprawowanej, wykolejonej i politycznie poprawnej, tolerancyjnej  Zachodniej Europy walczy z dewiacją jaką jest lansowanie homo, gender a ostatnio o dziwo i aborcji. Myślę że obecnie Rosja nie jest dla nas zagrożeniem co niektórzy bardzo próbują nam wmówić.
  • > dość osobiste rzeczy wyznajesz! <

Tylko jako przestrogę dla baranków.
    Szlag mnie trafia na tych, którzy wpadają w paranoję anty szczepionkową.
    Pamiętam, jaka była histeria przeciw szczepionce na wirus A/H1N1 - Ewa Kopacz jej nie zakupiła, było w Polsce sporo ofiar śmiertelnych. Tym razem wirus kosił młodych ludzi, m.in. zmarł lekarz i ksiądz.
    Gdy wyczytałam w necie, że ta szczepionka ma posłużyć depopulacji ludności, że w niektórych państwach są już pobudowane obozy koncentracyjne, itp. bzdury - to jak nie znoszę żadnych zastrzyków, tak poszłam się zaszczepić.
    Wrażenia opisałam tutaj:

http://www.fronda.pl/blogi/bog-jest-miloscia/jeszcze-zyje-cz-ii,4726.html

• klacia wlacz sobie film o nieporzadanym dzialaniu szczepionki hpv w danii gdzie stosowana byla chyba na 100 % kobit... dotknietych strasznym nopem jest maly procent dziewczyn ale nie chcialabym sie wsrod nich znalezc.. swoim corkom tego syfu na pewno nie dam dac.. szczegolnie ze zabezpueczenie przed rakiem szyjki daje w malym stopniu.. i argumentacja tutaj ze mlode dziewczyny czy mama zmarly na to jest nietrafiona - w skrocie - jak z wiekszoscia obaw co do szczepionek - chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.. mam nadzieje ze jeszcze obecne rzady beda na tyle laskawe ze wnikliwiej podejda do sprawy niz"ja tam jestem za szczepieniem dzieci bo ktos tam chorowal,czy umarl nate chorobe" i chociaz te przymusy zniosa..
  • chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
    Podziękowali 1Klarcia
  •  mam nadzieje ze jeszcze obecne rzady beda na tyle laskawe ze wnikliwiej podejda do sprawy niz"ja tam jestem za szczepieniem dzieci bo ktos tam chorowal,czy umarl nate chorobe" i chociaz te przymusy zniosa..

Dowcip polega na tym, że duża część społeczeństwa, w tym wyborców, wcale nie ma nic przeciwko obowiązkowi szczepień. A regulowanie wszystkiego centralnie i decydowanie przez rządzących jest zgodne z linią obecnego rządu, dlatego te wszystkie petycje i podrygiwania pani ze stowarzyszenia raczej ich nie ruszą.
  • totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2016
    Aniela powiedział(a):
    chodzi o niska skutecznosc i przemilczana albo wrecz negowana mozliwa szkodliwosc.

Skuteczność na szczepienia przeciwko polio, odrze czy tężcowi jest bardzo duża.
    Dopowiem, że brak szczepienia przeciw tężcowi często kończy się śmiercią - szczególnie gdy dojdzie do skaleczenia w gospodarstwie wiejskim. Tak właśnie umarła moja szkolna koleżanka - śmierć jest straszna kona się podobnie jak podczas ukrzyżowania.
    Odrą bym się nie przejmowała (chyba, że teraz jest jej jakiś szczególnie wredny szczep) - w dzieciństwie wszyscy przechodziliśmy odrę, nikt nie umarł, nie było powikłań.
    Zaś co do Polio - mam okropne wspomnienia, mnie zaszczepiono (mama bardzo dbała o terminy szczepień), ale sporo moich znajomych zmarło, a te co przeżyły, ślady tego choróbska noszą po dzień dzisiejszy. Jednak koleżanka już od czterech lat z łóżka nie wstaje.
    Jestem pewna, że jeżeli zaprzestanie się szczepień przeciw polio, to to badziewie znowu zbierze obfite żniwo.
    Jak na razie uporaliśmy się z czarną ospą i zaniechano szczepień.

Aktualnie naukowcy pracują nad szczepionkami przeciw wirusom: HCV, HIV i Zika,
    Obawiam się, że do czasu wynalezienia tej ostatniej szczepionki, ciąże kobiet mających wirus Zika będą przerywane.

• MAFJa powiedział(a):
    totez ja nie mowie o szczepionce przeciw tezcowi tylko w pierwszym rzedzie o hpv i tymi , z ktorymi wiaza sie najwieksze watpliwosci- a wiec w pierwszym rzedzie mmr, w kolejnych 5w 1 czy krztusiec, pneumokoki
    Moim zdaniem, szczepionka przeciw krztuścowi -  O.K.
    Te całe "koki", to chyba stosunkowo nowe badziewie i zbiera już obfite żniwo. Ja bym swoje dzieci na to zaszczepiła. Co do HPV nie mam zdania, bo opinie na temat skuteczności są bardzo różne.
    A jeżeli chodzi o powikłania - może je zrobić każdy specyfik. Np. chemia jest żywą trucizną (zabiła mojego przyjaciela), ale jednak ludzie ją przyjmują.

• edytowano wrzesień 2016
    Co te skur...syny robią z nami:
    http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3749

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/977235,rzad-poprze-ceta-w-co-gra-pis.html

Przynajmniej PO to byli jawni zdrajcy, nie wycierali sobie ryja patriotyzmem i suwerennoscią przy robieniu z nas kolonii i taniej siły roboczej dla Europy i zadłużaniu nas na potegę.

• @apolonia - zaraz przeczytasz argumenty, że nie znamy wszystkich uwarunkowań i jak rząd tak robi, to na pewno dla naszego dobra.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.