Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1235789

Komentarz

  • jak mawia mój mąż, napaliłam się na ten mop jak szczerbaty na suchary. snuję wizje pełne pokotem leżących zwłok pasożytów i roztoczy.
    Podziękowali 2Katia wielorybek
  • to se kup! będziesz zadowlona, a trup położy się gęsto, choć mało widzialnie ;)
    Podziękowali 3Milamama Rogalikowa madzikg
  • Mój ma wielkość niedużego odkurzacza 
  • edytowano sierpień 2016
    dokupić drugie tyle metrów, będzie łatwiej sprzątać! 
    wiadro od tradycyjnego mopa zajmuje więcej miejsca
    Podziękowali 3Adela Małgorzata32 madzikg
  • @Skatarzyna - czy mogłabym pożyczyć od Was mopa na dzień, dwa, żeby sprawdzić skuteczność u nas w domu? Albo może pokazalibyście mojemu mężowi u Was? Mąż jest dość sceptyczny, jeżeli chodzi o ten zakup (zwłaszcza, że musimy kupić też odkurzacz...), a ja im dłużej czytam ten wątek, tym bardziej widzę, że baaardzo by nam się przydał...
  • @inka, jasne, pożyczmy, nawet na dłużej - mamy dwa. :)
    Podziękowali 1Inka
  • Ale super, zadzwonię jutro. Dzięki @Skatarzyna!
  • Dziewczyny a ma ktoś myjkę ciśnieniową Karchera? Potrzebna taka do prac domowych i około domowych, typu umycie krzeseł plastikowych, balkonu. Poleciłybyście jakiś model?
  • A ktos prostaczkowi nieobznajomionemu jest w stanie wyłożyć różnicę miedzy sc1.020 a sc2? Bo na oko wygladaja tak samo, a net się tnie i głębiej szperać nie mogę. :-/
    @Skatarzyna? @Milamama? @Emilia_K ?
  • Sc2 ma większy pojemnik na wodę, co jest dość istotne, żeby nie wyłączać i dolewać co chwilę. 

  • Tak, większy pojemnik, ja mam SC.1.020 i pojemnik jest wystarczający, tzn mogę umyć podłogę na jednym poziomie- ok 60m i toaletę- muszlę, deskę, wokół sedesu, lustra, klamki. Później i tak muszę odłączyc od prądu, wiec wykorzystuje ten czas na dolanie wody, kilka minut trzeba odczekać, zanim bedzie można otworzyć zawór.
  • Ma też większą moc.
    Mam sc2 i jestem zadowolona.
    Kupiłam w oleole za coś około 380 zł
  • Chociaż moje dzieci potrafią w całym domu podłogę umyć na jednym zbiorniku wody :)
  • Ale chyba i sc1.020, i sc2 mają zbiornik 1litr. Zreszta tak wynika z tego co piszą @Milamama (sc 1.020) i @mama_asia (sc2) Czy jakaś ślepa jestem? W wyposazeniu jest jakaś różnica?
    Jesli potrzebuję do: duzych powierzchni poziomych ( kafle, panele), duzych powierzchni pionowych ( sciany, glazura), szyb i luster, fug, to co powinnam mieć w wyposazeniu i ktory model to ma ? Cos jeszcze można z ta parownicą osiągnąć?
  • sc 1 ma mniejszy zbiornik - 200 ml i wygląda tak:


    sc2 ma większy zbiornik - 1 l i wygląda tak:


    moim zdaniem sc1 nadaje się do mniejszych powierzchni, do czyszczenia "na szybko"
  • Ja kupiłam teraz sc2 i była to w sklepie firmowym najmniejsza parownica z kółkami. Teraz sc1 to taka ręczna do której można dołączyć szczotkę z wężem. Sc1 na kolach to chyba jeszcze ze starych zapasów. W sc2 w wyposażeniu jest tylko po jednej szmatce. Ja dokupiłam od razu kilka do podłogi. Jak się kilka pobrudzi, to można je razem w pralce uprać i dobrze mieć chociaż jedną na zmianę, jak pierwsza już mocno brudna.
  • sc2

    Dane techniczne

    Wydajność powierzchniowa (m²) 75
    Moc grzałki (W) 1500
    Maks. ciśnienie pary (bar) 3,2
    Czas podgrzewania (min.) 6,5
    Pojemność kotła / zbiornika wyrównawczego (l) 1
    Napięcie (V) 220 - 240
    Częstotliwość (Hz) 50 - 60
    Ciężar bez wyposażenia (kg) 2,9




    sc1

    Wydajność powierzchniowa (m²)

    20
    Moc grzałki (W) 1200
    Maks. ciśnienie pary (bar) 3
    Czas podgrzewania (min.) 3
    Pojemność kotła / zbiornika wyrównawczego (l) 0,2
    Napięcie (V) 220 - 240
    Częstotliwość (Hz) 50 - 60
    Ciężar bez wyposażenia (kg) 1,6
    Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 321 x 127 x 186



  • czyli sc1 szybciej się grzeje, jest mniejsza, zajmuje mniej miejsca, ma mniejszą moc i mniejszy pojemnik na wodę i mniejszą wydajność.
  • edytowano październik 2016
    zamiast orginanych szmatek kupuję i używam takich nakładek do mopa: http://allegro.pl/wklad-do-mopa-mop-mikrowlokno-szenilowy-4-promocja-i6363204916.html#imglayer
    lepiej się piorą, ładniej zmywają brudy i pasują w sam raz :)

    Podziękowali 1Inka
  • ja po prostu tnę stare ręczniki
  • edytowano październik 2016
    też tak robiłam na początku :)
    już nie mam starych ręczników...
    Podziękowali 1Katia
  • A ja używam ręcznika dla gości po 1,5 zł. X ikei, bardzo podobny rozmiar, a wcześniej służył za pieluchy:D
    Podziękowali 1Milamama
  • Ja myję panele, moczą się mniej niż zwykłym mopem.
  • Roznica miedzi sc1 a sc2 jest oczywista. Pytałam o sc1.020. Podejrzewam, ze to starszy model, bo jest mniej dostepny niż sc2, ale nie mam pojecia lepszy czy gorszy. Jest np u nas w biedrze. O taki:
    http://www.biedronka.pl/pl/product,id,5954,name,parownica-karcher-sc-1-020
    Sc2 widzialam w ktoryms markecie budowlanym. Obydwa kosztuja 399, nie mam pojecia czym sie roznią. @Skatarzyna, wiesz?

  • Nie wiem, miedzy dwoma moimi różnica jest chyba tylko w kształcie, ten co u mnie stoi to 1122, a drugi nie pamiętam, bo stoi u Inki.
    Podziękowali 1Milamama
  • a myjka ciśnieniowa, ma ktoś?
  • Mnie tez @Bambidu wydaje się, że sc1.020 jest starszą siostrą sc2, nie wiem, czy różni się parametrami. Ze swojego jestem bardzo zadowolona, tne ręcznik stary, dzięki za podpowiedzi o reczniczkach z Ikei:)
  • @Bambidu parą czyszcze piekarnik, fugi- mała metalowa szczoteczka jako nakładka, szybko się zużywa na fugach :), lustra, kafle, fronty szaf i szafek, drzwi, odkazam klamki, poręcze no i toalety oczywiście.
    Podziękowali 1Bambidu
  • A do luster, szyb trzeba jakas specjalną końcówkę, czy któraś z podstawowego zestawu to potrafi? Czy są jakieś przystawki, które warto kupić w zestawie, bo się przydają/są niezbędne/szybko trzeba wymieniać,  a potem dokupienie jest nieopłacalne?

  • I czy przed sprzataniem mopem parowym jedziecie najpierw odkurzaczem, albo potem czyms jeszcze wycieracie, czy jak?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.