Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1234689

Komentarz

  • @Bambidu, właśnie tak, odkurzacz, karcher i do sucha. Lustra z podstawowego zestawu. 
    Właśnie okna myję takim. U mnie najszybciej zużywają się te małe okrągłe szczoteczki, warto jest mieć więcej. I łatwio się wyrabia ta rurka z mocowaniem malutkich szczoteczek, odłamują się te "dydki" na których szczoteczka się trzyma.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Ja wlasnie nabylam karchera sc2 i jestem bardzo zadowolona. Przez ostatnie 2 dni sprzatalam i mowiac szczerze jeszcze nigdy nie mielismy tak czystych fug pod prysznicem - prawie bez wysilku usunal wieloletnie zazelazienie, ktoremu zadna chemia nie dala rady. Dodatkowo wreszcie mam czyste grzejniki (również w środku), plytki na scianach w lazience tez czyste ( nie wycieralam do sucha a wygladaja ok). Mylam szyby i lustra i suszylam karcherowa sciagaczko-suszarka do szyb - efekt ok.
    Jedynie panele podlogowe byly bardziej mokre niz po myciu zwyklym plaskim viledowym mopem i czesc podlogi wytarlam, ale wydaje mi sie , że w dyszy zostala woda i dlatego na poczatku za mocno zamoczyla mi sie scierka.
    Ciekawa jestem jaki to urzadzenie bedzie mialo wplyw na rachunek za prad ;)
  • Ja dostałam od mamy parownice, ale nie karchera, jakaś inna marka. 
    Na Kärchera chciałam zapolować ale po kilku użyciach tego od mamy jestem b.zadowolona. Tez wreszcie fugi domyłam! :) Na płytkach nie ma wreszcie śladów mopa. 
    Ale paneli nie myłam i chyba nie zaryzykuje.. Czy pod wpływem ciepła nic sie z nimi nie dzieje??
  • Z naszymi panelami nic sie nie stalo, ale to dopiero pierwsze użycie.
  • edytowano październik 2016
    @annabe napisz jak sie Twoja parownica nazywa i zdawaj relację z jej osiągów. Skoro dzisiaj nie zdażyłam Karchera kupić, to pewnie najwcześniej za tydzień. A może warto przyjrzeć się czemuś tańszemu skoro, jak czytam, Karcherowi pękają rurki, odłamują się obudowy i takie tam...
  • Sprawdze nazwę jak uspie dzieciaki. 
    Używam jej od 2/3tyg to tez nie za wiele. Do tego co myłam sprawdziła sie genialnie. Np do płyty gazowej w kuchni, ze stali. Nigdy żadną gąbka tak jej nie doszorowalam jak tą parą. 
    Musze sama poczytać tez o akcesoriach, czy da sie jakieś szczotki dokupywać.
  • Czy te parowe cuda radzą sobie dobrze z oknami. Mamy teraz kilkoro okien balkonowych podwójnych i zajęcia z daktyloskopii mogłyby się u nas odbywać już pól godziny po umyciu okien :(
  • Latwiej i szybciej sie myje okna niz przy standardowym myciu (jeszcze nie wiem jak bedzie przy stosowaniu nieoryginalnych scierek). Niestety na male brudzace lapki nie jest skuteczne. Stare slady owszem ladnie zmylo, ale na nowe nie czekalam nawet 5 min. ;)
  • @Megan na moim napisane w instrukcji ze raczej trzeba uważać na szyby. Nie mam odwagi spróbować tej gorącej pary- ale widze ze masz sytuacje podobną do mojej ;) mam na parterze same okna od podłogi do sufitu- 8szt. I popalcowane prawie zawsze. Nie mamy firan. 
    Kup sobie karchera takiego małego do okien. Cudo. Wszystkie te wielkie okna w jakieś 20 min spokojnie oblatuje z jednej i drugiej strony, a moze i w 15min ;) 
    W każdym razie błyskawicznie i nie zdążę sie nawet zmęczyć, będąc w 7mcu ciazy ;) 

    Podziękowali 2Megan MonikaN
  • W moim karcherze nic się nie łamie i nie odpada. Ino metalową szcxoteczke muszę wymienić, ale zasłużyła już na to :)
  • A do czego używasz tej metalowej? Bo tez taką mam i nie wiem co z nią zrobic?
  • Kiedy jest zimno to myjki parowej do okien bym nie zastosowala, bo szyba moze peknac. Testowalam wczoraj po poludniu i bylo ok, ale bylo powyzej 10 st C.
    Mam ta mala myjke do szyb i tez jestem z niej zadowolona. Wczoraj pracowala w duecie z myjka parową i efekt byl lepszy niz bez myki. Szybciej.
    W kuchni mam 3 mleczne szyby w szafkach i czyszczenie nawet z uzyciem myjki do szyb trwalo dosc dlugo, bo osiada tluszcz i po kilka razy mylam i syszylam. myjka parowa + myjka do szyb poradzily sobie duzo szybciej.

    Podziękowali 3annabe Skatarzyna Milamama
  • @edytam, tak samo korzystam z duetu karcherów :)
  • @Skatarzyna bo to bardzo dobry duet jest :)
  • jednakowoż mam pewien kłopot, czy ktoś nie widział mojej ładowarki do tego małego do okien? dziś resztkami sił pracował, a mam dużo okien i chrzciny za tydzień! 
  • @annabe do czyszczenia fug w kaflach na podłodze, do czyszczenia piekarnika- ale tu ostrożnie, żeby nie podrapac, ja mam stary piekarnik, wiec sobie pozwalam :) zniszcxylam tę końcówkę właśnie na posadzce, ale brud sam schodził , warto było. :wink: 
  • @Skatarzyna, można podejrzewać, że Kajtek widział...
    Szafki odsuwałaś? Te co cięższe... ;-)
  • @Bambidu !!! Wstydź się ... takie małe dziecko podejrzewać  :o No wiesz co... :D :D :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Milamama a kafelki sie nie rysują? 

  • Jaka to jest ta mała?  Jest jakiś model? Trzeba do niej płyn?  A jak z zaciekami?
  • @annabe na podłodze mam kafle chropowate, matowe, więc nie wiem, czy się od tarcia spoin metalową szczoteczka porysowały, wyglądają tak jak przed, tylko czyste fugi mają :) myślę, ze fugi na ścianie, przy wannie czy brodziku tak się nie zabrudza, jak na podłodze, można delikatniejsze trzec, a para pod ciśnieniem i tak robi swoje, nawet tej szczotki nie trzeba używać, wystarczy ciśnienie gorącej pary.
  • @annabe sprawdzalaś jak sie Twoja parownica zwie? I czy masz jakieś nowe wnioski w kwestii użytkowania?
    Znalazłam dwa niekarchery, ktore mogą być ciekawe ze wzgledu na nieco lepsze parametry i bogatsze wyposazenie przy niższej cenie:
    http://allegro.pl/mop-parowy-parownica-framell-px1500w-i6558200391.html

    http://allegro.pl/parownica-odkurzacz-parowy-2w1-zelazko1500w-i6531693753.html#imglayer
    Pierwszy ma w zestawie dyszę do okien, na ktorej mi zależy.  O drugim piszą, że Karcher dla Lidla robił, ale kto ich tam wie... Pytanie czy Karcherowe koncowki do niego pasują, bo pewnie normalnie do takich noname'ów niedostępne.
    No i przede wszystkim jak sie bedą sprawować w praniu, tj. sprzątaniu. Co myślicie? Warto rozważać?
  • Ten moj to 
    http://m.ceneo.pl/28814154

    Nie wiedziałam nawet ile kosztował- w sumie to tylko 100 zł mniej niz Kärcher. 
    Roznica nie jakaś kolosalna.

    Ja z mojego dalej zadowolona :) Okap wyczyściłam nim wczoraj. Nie trzeba sie naszorowac bo tłuszcz rozpuści a potem gąbka z płynem tylko wystarczy przetrzeć. 
    Podziękowali 1Bambidu
  • 100zł mniej, ale te wszystkie przystawki masz w komplecie? Bo Karcher to taki raczej golutki. Ale tego typu jak Twoj wydaje mi się mniej poręczny. Na oko oczywiście, bo doswiadczenia nie mam z żadnym.
  • Dziewczyny dołączam się, tez mam urządzenie parowe od końca wakacji i żałuję że wcześniej nie kupiłam :-) myjke do okiem tez mam, ale za te pieniądze jestem rozczarowana, wszystko i tak musze scierka poprawiać, nie zostają wam "paski" po niej?
  • Kärchara masz tę myjkę Agmar? 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano październik 2016
    Przyznam, ze mam coraz większą chętkę na to cudo
    tylko
    nijak nie umiem się zdecydować-wpisałam w wyszukiwarkę allegro i wyskoczyła mi cała lista, z dużą rozpiętością cenową

    Czy któras z Was nie wie przypadkiem, czego ja konkretnie potrzebuję???I jaki model powinnam rozważyć? 

    edit: http://allegro.pl/mop-parowy-myjka-cisnieniowa-odkurzacz-x5-premium-i6301001392.html

    czy jak coś jest do wszytskiego, to jest ok? http://allegro.pl/mo8-mop-parowy-10w1-steam-odkurzacz-myjka-xl-2016-i6422971549.html

    http://allegro.pl/mocny-mop-parowy-myjka-parownica-multi-mega-power-i6032598980.html

    to losowo wybrane propozycje

    z uwagi na bardzo ograniczoną ilosc miejsca nie moze to być urządzenie typu odkurzacz
  • MartynaN powiedział(a):
    Kärchara masz tę myjkę Agmar? 
    Tak, z karchera. 
    @kociara zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę i czy można dolewac wodę w trakcie użytkowania (jeśli tak to pojemność nie ma znaczenia, ale jeśli nie można to wtedy pojemność ma znaczenie). Ja miałam od kogoś mopa parowego z biedry (starszy typ) najpierw ciezko się rozgrzewa, potem daje parę wszędzie wokoło i niszczyla mi meble q potem chlapala, jedna koleżanka tez kupiła w biedrze i mówi że jej chlapie, ale inna kupiła urządzenie parowe całe i bardzo sobie chwali. Jeśli chodzi o końcówki zależy co kto robi, ja do karchera dokupilam tylko dodatkowy zestaw 4 szczoteczek żeby do kuchni oddzielne a do łazienki oddzielne były, no i komplet powloczek i wszystko co trzeba nim robie.
    Podziękowali 1kociara
  • mhm 
    cóż, nadal niewiele wiem, ale dzięki :)

    i pytanie techniczne - co isę dzieje z tym rozpuszczonym brudem, tłuszczem?
    czy trzeba go, ściekającego ścierać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.