Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

mop parowy

1234579

Komentarz

  • Philips PowerPro Aqua mnie kusi.
  • @kociara  jeśli mam końcówkę z powłoczką to brud zostaje na niej, jeśli bez to albo jak w przypadku okien "daje parą" aż spłynie i zbieram dopiero z parapety albo niestety trzeba czymś zebrać. wiesz to jest ciężko powiedzieć co komu potrzebne, np moja siostra chciała sobie kupić tego karchera mini (bo jest malutki, ale zbiornik na wode porażka 0,1L) i w wersji okrojonej bez końcówki do podłogi bo podłogi tym myc nie zamierza (mama co prawda ma płytki, ale ona tylko z myślą o swoim pokoju a tam panele)
  • Ja w rezultacie kupiłam sc2 + dysza do okien. Wczoraj pierwsza próba była. Uczucia mam mieszane. Z jednej strony fajnie się tym jedzie i sprząta, urządzenie wręcz motywuje do zaglądania w różne zakamarki. Z drugiej, efekt nie jest jakiś spektakularny. Sprzatałam m.in. nową, mało używaną łazienkę. Para wychodząca z urządzenia jest niezbyt gorąca, tak że powierzchnie czyszczone są zaledwie lekko ciepłe. To za mało, żeby działanie miało być tak cudowne jak w opisach. W sumie nie wiem, czy przejechanie odpowiednią do czyszczonej powierzchni wilgotną ściereczką/szczotką nie da tego samego efektu.
    Np. osad z mydła i brudu na umywalce (taki co to schodzi od razu przy dowolnym detergencie czy occie) trzeba było długo i energicznie szorować - skutek i tak taki se.
    W rogach łazienki miałam niedoczyszczone fragmenty glazury- takie matowe zamiast błyszczące, może po fugowaniu, może po jakichś preparatach z linii produkcyjnej, nie wiem. Wiem, że octem schodzi, bo w innych miejscach robiłam. Parownica, mimo długiego czasu i intensywnego wysiłku nie dała rady.
    Nie dała też rady malutkim błyszczącym kropeczkom na górnych szafkach kuchennych, szczególnie nad okapem (pewnie tłuszcz z gotowania/smażenia). Tu ją rozgrzeszam, bo i inne środki też sobie nie radziły. Tak więc moja wiara, że da radę zastarzałemu brudowi mocno została wystawiona na próbę.
     Ale jak pisałam ogólnie sprząta się fajnie i za samą motywację, żeby się za sprzątanie wziąć złoty medal. Szczególnie, że niektórzy z młodszych domowników (tacy, u którzych słowo "sprzątać" powoduje oczopląs i w tył zwrot) o takim sprzątaniu teraz marzą ;-)
    Podłogi myje się świetnie, pod warunkiem, że wczesniej są dokładnie odkurzone / pozamiatane i żadne paprochy po nich nie latają.
    Dzięki którejś z was (@Skatarzyna?) za podpowiedź z szenilowymi wkładami do mopa. Poszlam dalej i kupiłam gruby szenilowy dywanik, pocięłam na części- wyszło 8 idealnych wkladów, brzegi stopiłam swieczką, żeby się nie strzępiły. Działa rewelacyjnie.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Bambidu dziwne, ja mam SC 1.020 (produkt juz archiwalny, a sc2 to jego następca) - i ostatnio rękę sparzylam bo powloczka była już nasaczona i mega gorąca, daje parę i to wysoka, zresztą żeby dać taki strumień pary to wodę trzeba mocno podgrzać wiec niemozliwa jest lekko ciepła para, jak masz taki problem powinnaś do serwosu zgłosić bo to nie jest normalne. Ja normalnie okap doczyszczam bez problemu tym mopem z tego tłuszczu, a fugi rewelka bo mam jasne na podłodze. Coś musi być nie tak z Twoja myjką
  • Ja mam nowy sc2 i też się oparzyłam dotykając szmatki, podłoga szybko stygnie, co nie znaczy, że para nie jest gorąca
  • Nie no, szmatka bezpośrednio na dyszy zbiera całą parę i  jest gorąca. Ale już działanie dyszą bez szmatki mało grzeje czyszczoną powierzchnię, nawet jesli trzymać blisko przez dłuższą chwilę. A główny cel zakupu był nieco inny od wykorzystań standardowych i tu właśnie potrzebna mi była wysoka temperatura głęboko penetrująca pory powierzchni. No i wątpię, czy cel zostałby osiągnięty, aczkolwiek w międzyczasie problem się sam rozwiązał, więc nie będę się nim przejmować.  Poza tym, jak pisałam, były to wrażenia po pierwszej próbie i bez zastarzałego brudu, więc nie do końca miarodajne. Mojemu sc2 nic nie dolega.
  • Nie mam zdjęcia bo bym Ci pokazała, miałam mega zapuszczone fugi na podłodze (jasnorozowe z założenia), próbowałam szczoteczka i soda i nic ich nie ruszalo a para efekt super jak nowe, wiec mnie bardzo dziwi ze u Ciebie z brudem niezastarzalym sobie nie radzi
  • Ja nic mega zapuszczonego tam nie miałam. Właściwie nawet typowego brudu poza tą umywalką ni było. Spdziewałam się natomiast, że czyszczona ściana/ podłoga/umywalka/szafka będzie w miejscu czysczenia rozgrzana. Nie była.
    Ale spoko, fugi gdzie parownica może się wykazać też mam. I inne brudne brudne miejsca. Niech drżą, wkrótce ją zobaczą!

  • I jak po dłuższym czasie użytkowania?
    Dostałam część nagrody za konkurs, w którym startowała pracownia, wiec mam kilka niespodziewanych złotych. Zastanawiam się, czy kupic ten SC 2, czy moze dodac ponad 100 i SC3? Z opisu - ma znacznie krótszy czas nagrzewania, czyli działa od razu praktycznie, troszkę wieksza moc i ciśnienie i mozliwość dolewania wody w trakcie pracy. Zastanawiam sie jeszcze nad koncówka do okien dodatkowo - ale te koncówki widziałam tylko w jednym sklepie - czy to sie sprawdza? Czy zwykłe końcówki nie wystarczają do mycia okien?
    https://myjki.com/31-parownice-domowe/912-sc-3-mop-parowy-parownica-karcher-4039784959521.html
    https://myjki.com/16-parownice/904-sc-2-parownica-mop-parowy-karcher-4054278040165.html
    https://myjki.com/85-dysze/2667-dysza-do-czyszczenia-okien-sc-sg-si-karcher-4054278180502.html
    Czy np. lepiej kupic tanszy sprzet i wiecej koncówek (np. jakas turboszczotkę), czy drozszy sprzet podstawowy a potem ewentualnei dokupowac?
    osiołkowi w żłoby dano ....;)
    zaraz nic nie kupie, ogladam te karchery od wtorku i sie nie moge zdecydować  :s
  • Ja bym była dużo w stanie dopłacić, żeby w karcherze się dało kabel zwinąć ;)

    Opcja z dolewaniem wody bardzo sensowne, mamy małe mieszkanie, ale denerwujące jak trzeba sprzęt odłączać, żeby uzupełnić zbiornik (tylko na takie powierzchni dość rzadko się to zdarza). No i 6 min. trzeba czekać, aż się nagrzeje... Zapominam, że go włączyłam bo idę robić coś innego. No wiedzieli co poprawić w kolejnej wersji.
  • @Ula zobacz jeszcze sklep Szymkowiak Tomasz tam były tańsze niż w myjkach.
  • edytowano listopad 2016
    Ja od razu nalewam wrzątek z czajnika i nic prawie nie czekam. No i ten 1 litr mi na jedno sprzątanie z grubsza wystarcza. Jak się kończy to uznaję, że już jest dość czysto. ;-)
    Braku zwijanego kabla też nie pojmuję.
    Końcówkę do szyb dokupiłam ale na razie stosowałam tylko na kafelkach. Fajna, ale trochę woda płynie, nie wiem jak to się sprawdza na oknach, czy na dole nie trzeba jakiejś szmaty podkładać. A może za dużo pary dawałam? Do okien mam tą nowszą końcówkę wąską.
    https://s5emagst.akamaized.net/products/3122/3121741/images/res_00140bc1edd62eed738b089196c1daba_300x300_j57p.jpg
    Nie wiem która lepsza, bo pan w sklepie mówił, że sam używa jedną i nie ma porównania. Do strasznych fug jeszcze sc2 nie dojechał bo musiałabym go przewieźć, a wciąż zapominam albo czasu brak
    Podziękowali 2Joanna36 Hope
  • @Ula, brałabym szybszy, mocniejszy i z opcją dolewania wody. Standardowe końcówki wystarczają.
    Podziękowali 1Milamama
  • W myjkach były tańsze, choc akcesoria chyba tansze u tego Szymkowiaka. Ale juz i tak w koncu kupiłam. Tylko pewnie bedzie w poniedziałek, sprzatanie poczeka ;)
  • Miałam zawalony cały tydzień, w sobotę też byłam w pracy, w niedzielę w końcu wieczorem mogłam wypróbowac sprzęta :)
    Nie wiedziałam jak zamocować szmatę do podłogi :))
    Myje fajnie, podłoge po całości i szczegóły też . przetarłam drzwi szafki nad kuchenką, wyrażnie sie odtłusciły, musze jeszcze wlezć na drabinkę i umyć wierzch tej szafki. Inne elementy tez myło, choc to były próby, a nei prawdziwe sprzątanie. Zaczełam czyścic fugi - mamy prawie biały gres i kremowe (bardzo , bardzo , bardzo dawno temu) fugi - czyści, choc oczywiscie trzeba każda przejechac dwa czy trzy razy, a potem wymienic koncówke na płaska do podłóg, żeby zebrac wypłukany brud i wodę, ale i tak jest to nieporównywalnie prostsze i efektywniejsze niz czyszczenie na kolanach szczotka i środkami chemicznymi. Do okien i łazienki jeszcze nie doszłam ;) Zaczełam czyścic beton nad kominkiem, ale szkoda mi tych myjek z materiału, a bez nich brud mi kapie na podłoge, wiec musze przemyślec sposób czyszczenia. 
    Kabel - jest minimalnei za krótki, jak podłacze przy kuchni, to nei moge umyć całej podłogi w kuchnio-salonie, bo nie siega po przekatnej i zreszta po prostej tez. Oczywiście sa inne gniazdka, ale trzeba by przepinac, lub podłaczyć przedłużacz. 
    Myjki - dość szybko zrobiła sie mocno mokra, no i brudna ;). Pierzecie je po prostu w pralce?
  • tak, po prostu w pralce, dorób sobie dodatkowe ze starych ręczników albo dokup szenilowe :)
  • @Ula a kupiłaś sc3 ? 
  • Tak, w koncu sc 3
    Podziękowali 1Katanna
  • @Skatarzyna napisz jeszcze proszę jak tym mopem czyścisz szybę kominka, bo pisałaś, ze dobrze idzie.
  • na tę malutką okrągłą sztotkę naciągam starą niemowlęcą skarpetkę frotową, a potem drugą, trzecią, w zależności od stopnia usyfienia i szoruję do skutku :) 
    Podziękowali 3Dorota Zuzapola annabe
  • Czym się różni sc2 od sc3? 

    I co mi równocześnie obrobi łazienkę, kuchnię i okna?
  • MonikaN powiedział(a):
    Czym się różni sc2 od sc3? 

    I co mi równocześnie obrobi łazienkę, kuchnię i okna?
    Na str karchera można sobie wziąć porównanie, na pewno sc3 ma mocniejszą grzałkę (więc szybciej się nagrzewa wg producenta 0,5 minuty a nie 6), zintegrowany włącznik wyłącznik i odkamieniacz we wkładzie :)
  • Mnie przekonało to nagrzewanie w pół minuty - jak to ktos napisał, w poprzednim modelu bym nastawiła i w te 6 minut zapomniała, ze nastawiłam. No i dwa razy dolewałam wode, a czyściłam tylko te fugi w kuchni (fakt, ze zasyfione ;), umyłam podłoge i to nie cała w jednym pomieszczeniu no i te próby w różnych miejscach. Jesli po kazdym uzupełnieniu wody miałabym czekac kolejne 6 minut, to daje razem 20 na samo nagrzewanie. Ale dziewczyny wyzej pisza, ze jedno nalanie wody starcza na jedno sprzątanie - pewnie maja czysto na codzień :))
  • Ja wlewam wrzątek więc nagrzewa się krótko tylko potem sobie co chwila dogrzewa albo jakieś inne przerwy robi może trafił mi się kerszer leń. W sumie kto z kim przestaje..
    Podziękowali 1madzikg
  • dostałam kerchera sc2 usiłuję nim od godziny umyć łazienkę i mam go już trochę dość

    ciągle świeci się pomarańczowa kontrolka, popracuję może z minutę (czyszczę fugi) i zaraz jakby para przestaje lecieć i się świeci
    to tak ma być? mam co chwilę czekać aż się nagrzeje?
    Podziękowali 1Hope
  • Podziękowałam przez przypadek.
    Nie, ja tak nie mam!
  • pffff woda się skończyła w połowie mycia łazienki, lustro całe w zaciekach, wanna nie doszorowana, kafelki nawet nawet
    nie jestem zadowolona ;/
  • @uja mi jak sie woda nagrzeje to do jej skonczenia mam caly czas parę.
  • W instrukcji jest, @uJa , że jak już raz zgaśnie pomarańczowe, to już drugi raz się nie czeka aż zgaśnie. Ja też się przy pierwszym użyciu wkurzałam aż nie doczytałam... To coś jak w żelazko, jak już prasujesz, to nie czekasz aż znowu zgaśnie.
  • natalnika powiedział(a):
    Odgrzebuję stary wątek. Czas i na mnie...wybór trudny. Czy tym sc2 mogę myć: fronty szafek drewnianych i kabinę prysznicową?Bo te rzeczy mnie najbardziej przerażają zawsze?
    pewnie, że możesz - ja w każdym razie myję :smiley: 

    mam SC3 (zależało mi na krótszym czasie nagrzewania)

    do prysznica używam ten mniejszej końcówki "ubranej" w frotową ściereczkę


    a do szafek takiej - mam drewniane fronty z IKEA - szoruję i od razu wycieram szenilową rekawicą

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.