Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje DK 2017

Szukamy sprawdzonego miejsca na nasze pierwsze rekolekcje DK. Coś co możecie polecić głównie pod kątem dzieciaków. Wiek 12, 10 (synowie), 7, 5 (córki).
Będziemy wdzięczni za sugestie.
«13456715

Komentarz

  • Raczej nie pomogę z jedynką (byliśmy w Koniakowie - rewelacja, ale nie wiem jak dla starszych dzieci), ale podepnę się i zapytam o trójkę:) na stronie dk tylko Włochy (dla nas raczej póki co nieosiągalne) i jedna miejscowość w Polsce, może macie cynk, że będZie coś fajnego?:)
  • Na jedynce byliśmy w Tylmanowej. Wspominamy ciepło.
    Podziękowali 1madzikg
  • nieodmiennie polecam Olsztyn seminarium

    @Hope w tym roku było 19 terminów trójek i chyba tylko 2 w Rzymie, my też się już tym interensujemy jak ie za rok to za dwa lata. W PL było mnóstwo lokalizacji od północy do południa
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope - poznańska co roku robi OR III w Stasikówce koło Poronina - o warunkach się nie wypowiem, bo nie byliśmy (dopiero od 2 lat w DK jesteśmy). Szczegółów na przyszły rok nie ma jeszcze z tego, co wiem. Ale szukaj na stronach diecezjalnych (poznańska ma dużo chętnych i umieszcza terminy na ogólnopolskiej stronie tylko wtedy, gdy są wolne miejsca)
    Podziękowali 1Hope
  • My szukamy drugiego stopnia. @Aneczka08 nie wiesz który będzie w Olsztynie?
  • Zwykle  są na przemian więc trzeba by sprawdzić co bylo w tym roku
    Podziękowali 1mamababcia
  • @Aneczka08 a w tym seminarium organizują też III st.? Oglądałam to miejsce w internecie - bajka! 
  • Nie było jeszcze trójki w Olsztynie
  • @Jadwiga czy gospodyni w Tylmanowej ma na imię Maria?
  • Z miejsc na rekolekcję mogę polecić Sandomierz w ośrodku sióstr. Dużo miejsca wokół ośrodka, boiska, trawka, dzieci mają super miejsce do zabaw, dorośli na grilla na kolację czy spacer z różańcem :) Pokoje w części wyremontowanej (chyba 3/4 miejsc) duże  z łazienkami. Reszta ośrodka też miała przejść remont, ale nie wiem czy już to się udało. Co więcej siostry  dobrze gotują :smiley: Poza tym z naszego doświadczenia jeśli rekolekcje prowadzą Darek i Danusia Stępniowie to można jechać wszędzie w ciemno ;)
  • W styczniu chyba się pojawia szersza oferta.
    Podziękowali 2mamababcia pierniki
  • Mam taką nadzieję. Sprawdzałam niedawno i naprawdę niewiele tych ofert.
  • Nam kiedyś mówili na orar, że każda dziecezja organizuje rekolekcje na swoje potrzeby i dopiero potem wrzuca na stronę jak są wolne miejsca. Dlatego pytam o poufne info z Waszych diecezji ;)
  • Dzięki za odzew. Jak coś będziecie wiedzieli lokalnie w diecezji to wpiszcie tutaj :-)
  • @mamababcia już wiem, w Olsztynie ma być I st OR i wszystko wskazuje na to, że jedziemy tam jako animatorzy bo właśnie  przed kwadransem nas poproszono i się zgodzilismy:-)
    Podziękowali 3mamababcia Ania_B Anna78
  • Szkoda że nie drugi. Ale zobaczymy.
  • Ja też chcę na I  OR. Namawiam też swój krąg.  Jaki termin w Olsztynie. ?
  • Pierwszy.  turnus czyli jakos pierwsza polowa lipca
    Podziękowali 1Anna78
  • Jeździliście kręgami na rekolekcje. Ja swoich namawiam. Jeszcze niby nas nie ma oficjalnie, ale namawiam. :)
  • Po. roku. pilotażu  byliśmy razem.  Dobry czas,  polecam
    Podziękowali 1Anna78
  • My byliśmy w tym roku prawie całym kręgiem na OR I, a jesteśmy niecały rok po pilotażu. Bardzo nas to zintegrowanie i zbliżyło. Jak się uda całym kręgiem, to super :)
    Podziękowali 1Anna78
  • Macie do polecenia jakieś ośrodki z niezłym standardem. Chodzi o to, że dla starych zgredów, jak jest trochę lepiej, to nie przeszkadza to w odbiorze treści duchowych.
    Chodzi mi o to, też aby ośrodek był dogrzany, jeśli to sezon grzewczy.
    Czy są takie z lepszym standardem typu pokoje z łazienkami, ewentualnie łazienka na 2-3 pokoje, a nie na 10?

    My odpadliśmy z I dwutygodniowej po tygodniu. Teraz para rejonowa doradza nam ORAR I, bo krótsze. Może się przymierzymy.
  • Czemu. odpadliscie? O standard trzeba zawsze przy zaspisach pytac
  • Pochorowaliśmy się z gorączką itp. Poza tym już psychicznie nie dawałam rady: wszystko w środku wołało: potrzebuję spokoju. W domu jeszcze z tydzień się wychorowaliśmy, ale we własnym łóżku szybciej dochodzi się do siebie...
    Poza tym brak elastyczności prowadzących, że potrzebujemy wypoczynku. Dla nas jedno, dwie aktywności, to jest maks.
    Nie, nawet mi się wspominać nie chce, bo to był koszmar, zdrowotny itp.
  • edytowano październik 2016
    no tak choroba to słabo. Choć ja miałam na rekolekcjach w tym roku zapalenie płuc a mąż nawrót anginy. Oj ciężko było, zwłaszcza, że byliśmy animatorami i dla nas dzień kończył się codziennie po 22. Byłam załamana w trakcie, to wszystko co mówiliśmy wydawało mi się takie jałowe, jakbym była na pustyni. Ale po świadectwach naszej grupy wiem, że są owoce i było warto.

    Za to inne małżeństwo z 4 dzieci (4 miesięcnze blizniaki, 2,4 i 4 latek zaliczyli zap oskrzeli męża (3 dni leżał z 39 stopni nie wychodził z pokoju) , wstrząs mózgu 4 latka i wizytę w szpitalu, złamany palec matki, i nieustający kaszel 2,5 latka). Ewa powiedziała, że to dar, że to się dzieje na rekolekcjach bo mają pomoc innych, w domu sami nie daliby rady.

    Niestety na rekolekcjach często tak jest, że ludzie chorują.

    A co masz na myśli, że 1-2 aktywności to maks - takich rekolekcji to nie ma, jeśli dobrze rozumiem, że chcielibyście mieć w planie dnia 1-2 spotkania/konferencji itp.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @AgaMaria my byliśmy w Roscinnie (gnieźnieńska diecezja, koło Skoków) na ORAR II w styczniu tego roku. Było ciepło, pokoi z łazienkami była część i w nich lokowali głównie rodziny z małymi dziećmi, dla pozostałych łazienki na korytarzu, ale nie widać było kolejek. I smaczne jedzenie kuchnia serwowala- takie bardziej urozmaicone niż typowe rekolekcyjne. Nam się tam bardzo podobało. Ale ORAR jest bardziej intensywny niż OR I moim zdaniem - czas dla rodziny krótszy, bo w ciągu dnia mieliśmy dwa razy konferencje. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Rościnna jak ktoś chce mieć jako takie warunki bym nie polecała akurat. Za to z czystym sumieniem moge polecić Olsztyn, Porszewice (to już wypaśne luksusy są)
    W Glotowie było ok choć w kilku budynkach jest wszystko,

    Białobrzegi a raczej Turno tuż obok
    bardzo ok

    Serpelic nie polecam bo łazienki na korytarzach.
    w Smolanach łazienki były w pokojach statndard ubogi ale ok

    To mniej więcej tyle. Ale na pewno pytać się dzwonić czy są łazienki w pokojach i cz nie łączą małżeństw (!!!) - w diecezji przemyskiej ponoć to się zdarza i nikogo to nie dziwi, znajomi z 2 dzie pojechali na II st i dostali pokój z innym małżeństwem z 1 dzieckiem. No cudownie wprost,nie byli o tym uprzedzeni.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Podobno wymagania największego "zgreda" zaspokoi pałac w Kokoszycach ;) apartamenty bywają ponoć nawet dwupoziomowe (co potwierdzają zdjęcia):
    http://www.kokoszyce.archidiecezja.katowice.pl/o-domu/galeria-zdjec
    Podziękowali 2AgaMaria gozdkowa
  • Porszewice także opływają w luksusy drzwi na kartę i takie tam
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.