Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opinie użytkowników Hondy FR-V lub Fiata Multipla II, Previi II, Sienny I..

edytowano styczeń 2017 w Pomagajmy sobie
Moi drodzy, od ponad roku rozglądamy się w temacie miniwanów i stoimy w rozterce - możecie podpowiedzieć? Zależy nam na 6 miejscach - jesteśmy średniego wzrostu, nietędzy - potrzebujemy dużego bagażnika (wózek z gondolą) na bagaże.

«13

Komentarz

  • Ja używam obecnie Espace II benzyna +gaz i Zafiry z 2001 r. Diesel kupiony tu na forum :-)
    Espace daje radę spokojnie przy 6 osobach (w 6 dorosłych po 180 cm i/lub 90 kg byliśmy w Rzymie). Natomiast w Zafirze przy jednym siedzeniu z tyłu złożonym jest ciasno, ale ew. bagażnik dachowy pozwala jechać gdzieś dalej. 
    Espace mimo że większy pali mniej (pieniędzy) ok. 10 l na 100 km (jeździmy głównie trasy). Zafira trudno ocenić, ale ok. 6-7 l na 100 km (głównie jeździ żona).
  • Jak znajdziesz w dobrym stanie i najlepiej w benzynie to Previa II. Gdybym znalazla, to bym się nie zastanawiala. A tak to przesiedlismy się na Forda Galaxy. Niby wiecej schowkow, swiatelek, bajerow, ale jakosc wykonania nie ta.
    Szczerze, mamy go poł roku, ale jeszcze nigdy nim sama nie jechalam. Jak mam gdzies pojechac to jade Previą. Tylko pod chmurka mieszkała i nam rdzewieje biedaczka.
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • Sienna tez super, tylko silniki ma duże i odpowiednie do nich spalaaanie
  • Właśnie... W dobrym stanie kupić - graniczy z cudem... 
  • Jeśli previa to nawet ropa bo jednak gdy się dba to się odwdzieczy. A benzyna paliwowo drozsza - gazu toyoty nie lubią (mam to wiem)  - a bujać się z kołem zapasowym w kabinie to nic wesołego. 
  • Mamy Sienne 10 latnia, benzyna-gaz. Jeździ sie nia swietnie. Miejsca w srodku ma duzo. Wygodnie sie zapina foteliki dzieciece. Bagaznik duuzy. U nas pomniejszony o 90l butle na gaz, a i tak zapakowalismy wszystko co potrzebne dla 6 osobowej rodziny na 10 dni wakacji. A mielismy i wozek (nie parasolka tylko spacerowka na stelazu od glebokiego z duzymi pompowanymi kolami), łóżeczko turystyczne + posciel, ikeowe krzeslo do karmienia. Nawet rowerek biegowy upchnelismy, ale to juz nie w bagazniku.
    Wada to niestety spalanie bo srednio spala15-17l/100km gazu + jeszcze troche benzyny na rozruch schodzi.
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • Na takie cacko mnie nie stać... Dwukrotnie przekracza moje możliwości - ale to nasze marzenie. Faktycznie w siennie butla może być walcowa a koło pod spodem. I bagażnik dalej kilkaset litrów. 
  • Policzyłem w mojej avensis że złotówkowo 10l gazu plus 0,7l benzyny - w zimę wiecej to w rzeczywistości jakby 11,5l gazu - o czym się zapomina. 
  • Miałem 2 multiple przez 6 lat,  obie wersje. 
    Jak dla mnie rewelacyjny silnik 1.9 jtd 6.5-7 litrow w trasie schodzilem do 5. Żadnych większych awarii mimo ze 1 miała przy sprzedaży 310tys km. Wygodne auto rodzinne i ciężarówka po wyjęciu foteli wielka płaska przestrzeń. 
    Honda miała kiepskie disle o ile się nie mylę także nie było osobnych foteli i płaskiej podlogi. Legenda mówi ze kierownica jest mimosrodowa wzgledem fotela kierowcy.
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • Tylko ten wygląd i tapicerka ze szmatki...jak nie będę miał wyboru to wtedy będzie Multipla 
  • edytowano październik 2016
    Nad Avensis verso również się zastanawiam. Corolla verso to półśrodek...
  • Ale avensis verso to tylko stare są. Nie pamietam do ktorego roku produkowane ( moze 2006?), a i tak te najpozniejsze nie do dostania. 
  • Dla Ciebie stare a dla mnie to nowy samochód - do 25tys szukam - po prostu więcej nie mamy - samochód to nie wszystko... 
  • @PafcioPjay starsze najlepsze
  • Stare ale jare i dostojne
  • Nie no, jakby takie 2006 były dostępne, to spoko. Ale są raczej z 2002-2004, więc mając Previę z 2001 bez sensu kupować. Zresztą rozważanie czysto teoretyczne, bo miała być benzyna, a taką utrafić to cud.
    Może jak sie z moją rozstanę to temat wróci.

  • Bambidu powiedział(a):
    Nie no, jakby takie 2006 były dostępne, to spoko. Ale są raczej z 2002-2004, więc mając Previę z 2001 bez sensu kupować. Zresztą rozważanie czysto teoretyczne, bo miała być benzyna, a taką utrafić to cud.
    Może jak sie z moją rozstanę to temat wróci.

    Jak się prevka sprawuje? Bo mam jedną taką na oku z dwuletnim gazem 2001 z Wawki ale strasznie sie ceni i do tego handlarz.. 
  • Udało się. My dzisiaj kupiliśmy Prevke II.. Dzięki za podpowiedzi. 
    Podziękowali 2Pompejanka Rogalikowa
  • Niech sie Wam dobrze i bezpiecznie jezdzi :)
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • @PafcioPjay gratulacje.jaka pojemnosc i przebieg
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • Niech Wam służy wiernie @PafcioPjay.
    To ta z gazem od handlarza? One się z gazem niestety nie lubią ponoć. My w każdym razie w poprzedniej ( obecna to diesel, poprzednio benzynowa I gen) z gazu zrezygnowaliśmy i jezdziła jak złoto. Choć spalanie było odczuwalne. Dieslowa II generacji ma znacznie sympatyczniejsze (ok.8-9 l praktycznie wyłącznie tryb miejski). Ale silniki benzynowe nie do zdarcia.
    @Lila, ja ją kocham, ale ona naprawdę rdzewieje. Napiszę Ci priva jutro, ale to auto dla kogoś, kto ma czas i ochotę się nim zająć. 
    Podziękowali 1PafcioPjay
  • tryk powiedział(a):
    @PafcioPjay gratulacje.jaka pojemnosc i przebieg

    Benzyna - przebieg bardzo obiecujący - nie będę się chwalił...
    To nie ta z gazem
    Spalanie z uszkodzoną sondą lambda (do sprawdzenia) 7.9 - ja sam (nasielsk, serock, wyszków i trasa do 110km/h
    To chyba dobry wynik
  • Teraz pytanie co z fotelem bez 3 punktowego pasa? Jak to wygląda ten system isofix gdy pas jest tylko biodrowy? Przydało by się przypiąć fotelik... 
  • Teraz się dopatrzyłem, że w tym fotelu bez napinacza nie ma isofixa więc zostaje dla dorosłych... Nic na to nie poradzę. Benzyna i to w automacie więc tym bardziej chyba poszalałem z tym spalaniem - emerycka delikatność...w avensis t22 pedał do podłogi i nigdy wiecej nie spaliła niż 12l gazu a tu trzeba anielskiej cierpliwości.
  • Silnik 2az więc pewnie nie vvti? 
  • Nie znam się na silnikach, ale jeśli czytałam coś o problemach okołosilnikowych Previi benzynowej (a przez 10 lat z górką uzytkowania Prevki trochę sie czytało) to zawsze była zagazowana. Naszej benzynowej absolutnie nic sie nie działo.
  • Pomyśli się - zależy ile będziemy śmigać... 
  • Zagazowana?
  • Nie gazujemy... Jeden w gazie (stara avensis) i tej nie ma sensu - póki co... Nie zawsze jeździmy w pełnym składzie więc po co ciągnąć kolosa? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.