Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niemcy - śluby na siedem lat?

edytowano wrzesień 2007 w Ogólna
Polityk bawarskiej CSU: małżeństwa mają być zawierane na 7 lat

Gabriele Pauli, członkini niemieckiej partii CSU zaproponowała nowe prawo regulujące związki małżeńskie, które miałyby być zawierane tymczasowo na okres 7 lat.
50-letnia pani Gabriele, dwukrotna rozwódka, tłumaczy propozycję złożoną 19 września br. tym, że "byłaby ona zobowiązaniem tylko na określony czas i osoby zainteresowane musiałby powtórnie złożyć śluby, aby związek miał dalej funkcjonować."

Propozycja jest jednym z postulatów przygotowywanych przez bawarską Unię Chrześcijańsko-Społeczną. Do partii CSU należą głównie katolicy bawarscy.


Źródło

Komentarz

 • Nieeee... wg mnie jest to nie do przyjęcia, może macie argumenty-ZA, bo ja żadnych nie widzę:confused:
  Małżeństwo, to nie zabawa - jak się znudzi, to zmieniam męża na lepszy model:devil:?
  A dzieci? Nie, jakoś mój mały rozumek:shocked:tego objąć nie może...
  Żeby się poznać mamy czas narzeczeństwa, a na próbę, to można kupić płyn do naczyń, albo rolki i albo spodoba ci się jazda na nich albo nie!
  Kasia
 • bawarscy katolicy to wymyślili?????
 • wiecie, jest taki pan współczesny autor science fiction i fantasy nazywa się Orson Scott Card .i napisał on min.ksiązkę.pt.Pamięć Ziemi .i tam właśnie opisane jest miasto kobiet ,które zawierają kontrakty małżeńskie z mężczyznami.gdy kontrakt wygasa albo wznawiają go z tym samym mężczyzną albo jak im nie pasował zmieniają go na innego.
  może pani Gabriele Pauli tak się zaczytała,ze jej się światy pomyliły? :shocked:
 • Czyli z góry zakładają, że małżeństwo nie może trwać dłużej niż 7 lat.
  Ciekawa teoria....
  Bez komentarza.....
 • Są przeciez jakis teorie, ze pierwszy kryzys po 7 latach. Ale chyba teoria została zmodyfikowana i teraz jest, ze po 4.
  Ciekawe, czy ten pomysł przewiduje tez możliwosć wybrania po raz drugi, trzeci, czwarty ... nty tej samej osoby, czy jest zasada kadencyjności i np po dwoch trzeba się zdecydowac na kogoś innego....:wink:
 • żeby ta żaglówką odpłynąć z następnym kandydatem do kolejnego chomika ...................... i znowu żaglówki:rolling::rolling::rolling::rolling::rolling:
 • Proponuję dodać jeszcze gwarancję i wykaz punktów serwisowych gdzie można wymienić wybrany sprzęt na wolny od wad nowy model.
  Blond oczy, niebieskie włosy, smukłe zęby upss coś się pomieszało.
 • Po co płacić za rozwód - lepiej za kolejne małżeństwo:shocked:
 • A moe zrobic tak jak w zakonach? Postulat, nowicjat a dopierow potem sluby wieczyste dla malzonkow? Oooops, to chyba za bardzo wywrotowe.

  T
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.