Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roraty

1356715

Komentarz

  • A ja nigdy na roratach nie bylam :( u nas sa o 7:30 i my w tym czasie jestesmy w drodze do szkoły/ pracy. I jeszcze na dodadetek od listopada do marca jest tylko msza poranna (oprocz sobot i pierwszych i ostatnich piatkow) :(
  • Dorotak powiedział(a):
    @Katarzyna , a Wy w komplecie z małą D. będziecie chodzić?;)
    Taki jest pan. Dziś się udało. Malutka jest absolutnie niekłopotliwa - zasnęła, gdy odpaliłam silnik i do tej pory śpi. Nie wiem, czy zarejestrowała, że była na roratach ;) Trochę większy problem z ESem, ale też się dał ogarnąć. Pewnie na czas rorat powróci do zwyczaju drzemki popołudniowej.
    Podziękowali 3Dorotak Olesia wiesia
  • Byłam :) 
    Ostatnio jako dziecko potem lata przerwy i dZis z dwojgiem moich najstarszych :)
    Mam komfort ze tata z domu pracuje i moge śpiące maluchy zostawić.

    Wzielismy świeczki bo z lampionami nie zdążyłam. Zadowoleni byli choc jeden rano płakał ze nie chce ;) 

    Ale zapomniałam ich zapytać zanim zawiozłam do szkoły czy jutro tez idziemy :)
  • u nas we wsi, to nawet kościoła nie ma, jest roratobus na koszt parafii, ale przystanek i tak ponad pół godziny z buta stąd. Kika razy pojadą na pewno, samochodem z tatusiem, ale dziś nie było szans, bo ten tatuś do 5. rano pisał coś b. waznego. 
  • My mamy o 7.00,blisko,byliśmy :)
    Pięknie,śnieg w nocy spadł,starsze dzieci chętnie wstaly,najmłodszą ciężko było dobudzić,za to ksiądz wylosował jej serduszko i dostała aniołka :)
    Podziękowali 1babka4
  • My też dotarliśmy, choć spóźnieni, bo na letnich oponach za szybko nie pomknęłam ;/
    Maluchy wstały bez problemu, najstarsi marudzili, z najmłodszym też łatwo nie poszło. Pokłócili się w aucie, kto gdzie siedzi, wiec wyjście niezbyt udane, ale popróbujemy jeszcze, to dojdziemy do wprawy i może się nie spóźnimy wreszcie i może jakieś lampiony skombinujemy?
    Skąd Wy macie lampiony?
  • U nas w kościele wszystkie dzieci mają coś na kształt tulipana plastikowego ze świecą ale to takie średnio ładne, co byśmy nie nieśli to nam gaśnie w drodze i potem namolnie szukam kogoś do odpalenia..Jeszcze pracuję nad tym  :)
  • w Rossmanie bywają metalowo-szklane,  podobne w  JYsku
    były w Biedronce

    z tektury samemu można zrobić albo z puszki

    w sklepach z dewocjonaliami są plastikowe z lampką na baterie
    Podziękowali 1Gosia5
  • my mamy ikeowski za 10 chyba zł
    Podziękowali 1Gosia5
  • W tym sklepie są czasem promocje druga rzecz za 1 zł itp, ja mam stamtąd jeden kremowy za kilkanaście zł, tylko był pozłacany maziami brzydkimi, zmyłam to zmywaczem do paznokci i jest ładny. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Joanna zawsze można wsadzić świeczkę na baterie. Imituje nawet mruganie:)
  • To w kościele jest taka skrzyneczka z takimi świecami na 1,2 i 5zł działają. U nas to nie przejdzie bo by po drodze zostało rozmontowane :)
  • ehh poszłabym rano ale na 6:00 z dziećmi nie ma szans

    7:00 to byłby luz :) choć kościół w przeciwną stronę niż przedszkole

    popołudniowe o 16:00 i też kurcze źle bo bez auta :D ale jutro pójdziemy ;)
  • u nas wersja dla leniwych - tylko i wyłącznie na 17:00
    plan mamy że będziemy chodzić - lampiony dla całej czwórki gotowe
    mamy zrobione z takich puszek :)
    BOMBONIERA LAMPION MILK LINDOR LINDT 187G
    te okienka są z plastikowej, gładkiej, no nie wiem... twardej folii, podkleiliśmy krepą, w środku lampki LED - i tak służą już chyba 3 rok (pierwszy chyba piąty rok już będzie)

    jestem ciekawa tylko kto pierwszy wymięknie - najmłodszy - (2,5) czy ja - bo jak zwykle w okolicach 20tc zaczyna mnie brzuch ciągnąć i jestem zestresowana...

    Podziękowali 1Joannna
  • Byłam, ale ponieważ wstałam 0 5ej, to teraz trzęsę się ze zmęczenia. Było świetnie, byłam szczęśliwa, że dotarłam i mąż też, że żona od rana rozruszana. Ale skutek jest taki, że teraz weszłam do domu i trzęsę się ze zmęczenia  :/
    Za to pomodliłam się na tej Mszy św. za moją bliską koleżanką, chorą na nowotwór mamę dwójki niezbyt dużych dzieci...
    Podziękowali 1wiesia
  • Było pięknie, ale widzę, że codziennie nie dam rady. 8 grudnia męża namówię na ranną Mszę św.
  • Moi bardzo chcą jutro. Nie sądziłam ze bede sie zrywać z własnej woli w 9mcu o 6 rano ;) 
    Ale juz nie pamietam kiedy zaczynałam dzień od mszy sw.. Pięknie. 

    Kupilam dzis latarenki/ lampiony domki.. Ale nie znalazłam innych poza tymi- mają napis Home sweet home ;) 
    Mąż stwierdził ze nie skomentuje a dla mnie to nie jest aż tak istotne..
    Podziękowali 4AgaMaria wiesia Gosia5 asiao
  • Ekhem... Ten napis jest wycięty w blaszce....
  • nas syn obudził o 4.15 i już nie zasnęłam niestety, byliśmy, potem jeszcze lekcja muzealna i teraz wrócili z piłki nożnej. Chca jutro iśc, i pojutrze też.... oj będzie ciężko...
    Podziękowali 2AgaMaria wiesia
  • Moich trzech było na 17.30. Z młodszymi zostałam w domu. Plansze wiszą , teraz tylko obrazki  kleic  :)
    Podziękowali 1wiesia
  • ja tylko zazdroszcze.. juz nie o mbie chodzi ale o dziewczybki.. fajnie jakby pare razy udalo im sie isc. ale nie rozerwe sie A M nie podziela mijego entuzjazmu. a szkoda bo dziewczynki bardzo chetne a kosciol blisko
    Podziękowali 1wiesia
  • MAFJa czy Wy jesteście blisko tego akademickiego?  :)
  • Chodzimy jak w zeszłym roku na wieczór... na pewno nie dam rady na wszystko.
    Lampiony hendmejd z latarki, świeczki ledowej i papieru kolorowego.
    4 ojców cywilnych dziś naliczyłam :)
    Radocha dzieci ogromna. Niesamowite to.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • nie.. blisko tego ... radiomaryjnego ;-)redemptorystow
  • Kto na roraty? Wstawać, śpiochy! ;)
    Podziękowali 3Anna78 annabe AgaMaria
  •  :) 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Byliśmy!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano listopad 2016
    Byliśmy :) Wstawali z takim entuzjazmem o  5.30 :) Pierwsze losowanie figurki Maryi i moja Marysia wylosowała. :) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.