Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PJM czyli nie rozumiesz skrótu nie wchodź

Szukam dla córki kontaktu z głuchym(i) który porozumiewa się mową ciała zwaną PJM. Liczę na waszą pomoc bo od kilku miesięcy przemierza bezkresy internetu i jedyne na co się natknęła to jakieś "polityczne" rozgrywki między PJM a SJM.

Komentarz

  • Natalnika

    rzuciłem okiem, troche to dziwne, to oburzanie się ze ktoś chce się uczyc,

    może jak pozna przez kogos osoby migające będzie miała klarowniejszy pogląd, ma 16 lat i jest po praktykach w przedszkolu wiec nie chce by się zniechecala... no i ona chce się jeszcze uczyc polskiego migowego
  • PJM czyli nie rozumiesz skrótu nie wchodź

    .....


    Dwa komentarze, 414 wizyt.

    Ehh, ludzie się Taw z Tobą wcale nie liczą...

  • A skąd jesteś? Poszukaj w okolicy stowarzyszeń osób niesłyszących, ja ukończyłam 2 kursy, ale to wszystko to jest takie bardzo przełożone na nasze słyszących, mamy w stowarzyszeniu osoby głuchonieme migające ale dużo porozumiewamy się poza tym co książkowe. Jest na fb grupa zamknięta "życie głuchych" i tam ludzie często zadają pytania w formie filmiku bo pisać im ciężko.
    Podziękowali 1Taw
  • Jeszcze o jednej rzeczy pomyślałam, w okolicy jak macie np jakąś poradnie psychologiczno pedagogiczną sprawdz czy jest surdologopeda - on współpracuje z dziećmi z niedosłuchem i powinien znać to środowisko w okolicy. A o jakimś oburzeniu ze ktoś się chce uczyć to nie słyszałam, u nas głusi się cieszą jeśli ktoś zamiga do nich nawet dzień dobry, a że już w ogóle chce się uczyć ich języka to mega zadowolenie :)
    Podziękowali 2Pompejanka Taw
  • TawTaw
    edytowano grudzień 2016
    Mieliśmy rozmowę i tak sobie pomyśleliśmy że ci "aktywni w necie oburzeni" to może margines, bardzo się ciesze ze napisalas.

    lokalnie to nie ma problemu by córka się uczyła, wszelkie wsparcie poradni jest, tylko że jest pewien mały problem... jak zacznie migać to niektórzy jej mogą powiedzieć przestań szwargolić ;) czyli innymi słowy zależy jej na polskim migowym.

    Może napisac do Was na fejsa (z mojego) może zlapie jakąś rówiesniczke na kręg w googlu?

    @Natalnika- zaczela szukac w necie bo kompletnie nie mielismy kontaktu z głuchymi, ze ślepymi owszem, no i się natknela na jakies pierdy ze ten tamtemu, a tamta to to... ja odniosłem wrazenie ze to jakas grypsera i jak się w więźniu nie było to nie przysługuje.

    Podziękowali 1Pompejanka
  • @Taw napisałam na priv
    Podziękowali 1Taw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.