Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Roraty

17810121315

Komentarz

  • u nas jutro ostatnie, idziemy! dziś wylosowaliśmy wielkiego anioła i Maryję.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Pięknie!
    Jutro potrzebuję się wyspać i wygrzać, żeby długi dzień wigilijny opękać.
  • U nas jutro będą nagrody dla wytrwałych i tort dla wszystkich chętnych. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • U nas, jak to mąż powiedział, już dziś proboszcz ogłosił, kto wygrał roraty ;) znaczy losowanie złotego medalika się odbyło, no cóż, lubi robić teatr ten nasz proboszcz...
  • @Skatarzyna, przeczytałam, że złotego cielca :)
    Ja się jutro wybieram z dwójką wytrwałych :) Córka lat 11,5 i syn lat 5,5. Zobaczymy, czy wstaną. Nie wiem, czy to będą ROraty, bo ponoć ksiądz powiedział, że to tylko poranna Msza. Jak zwał, tak zwał, ale lampion wezmę.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Moi byli z tatą- żałowali ze 3 latka nie wzięli bo ksiądz rozdawał na zawsze 3 figurki Maryi- ksiądz pytał kto sie 13 maja urodził- nasz J własnie i dostałby najwieksza ;)

    ja ide jutro na ostatnie , podziękować za powrót do zdrowia, cały tydzien przez moja chorobę dzieci nie były. 
    Podziękowali 1celinka
  • My z 18.00, a nie z porannych, ale cóż - może za rok ranna zmiana będzie "do zrobienia" :)
    Dziś naszych było tylko 2, bo 9-latek jakiś taki chorobowy był od rana, ale przynieśli nagród dla 3. Byli wyczytani z imienia i nazwiska wśród dzieci, które najwytrwalej chodziły. Przyszli bardzo uradowani.
    Dodatkowo podczas tych rorat chłopcy starsi ośmielili się w rolach kandydatów na ministrantów i jeden dzwonił na kilku Mszach św., a drugi z ręczniczek podawał. 
    Generalnie - nie spodziewałam się, że tak dobrze nam pójdzie.
    (nie byliśmy na wszystkich roratach, ale na lwiej części, zdecydowanie :smile:  )
    k.
  • Meter z mlodymi poszli, zostalam z Wisza. Jenia nastroj poranny sie wszystkim udziela "Dzien dobrrrry! Juz wigilia! Doczekalem sie!". Poza piecioma dniami na wyjezdzie maja komplet. Dzielne gnomy, Trzylatka zwlaszcza.
  • A mi sie naszego trzylatka nie chciało nigdy budzić.. 
  • KONIEC :) Nigdy tak bardzo nie mogłam doczekać się Świąt. Te Roraty uwierały strasznie, ale mam radość w sercu. Cały Adwent z wyjątkiem jednego dnia (rotawirus) byłam na Mszy Świętej :) Dziś wstał mój prawie 6-latek i 13-latek, który codziennie dzielnie opór stawiał, a dziś wstał sam - zamiast siostry, która odmówiła wstanie (dotychczas wstawała ładnie).
    Oprócz przygotowania serca dom też przygotowany. Zdążyłam z myciem okien, pieczeniem, sprzątaniem i zakupami i nawet prezenty popakowałam wcześniej i wiem, gdzie są ;) Przekonałam się, że jak Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne jest na właściwym miejscu. Siedzę i nie wiem, co robić, bo zostały same drobnostki, które i tak trzeba zrobić tuż przed Wigilią :)
    Gratuluję Wam i Waszym dzieciom wytrwałości. Dodawałyście mi sił do codziennego trudu wstawania. Teraz zostaje mi tylko życzyć Wesołych Świąt, bo mamy się z czego cieszyć :)
  • edytowano grudzień 2016
    @Gosia5 - a na pasterkę się wybieracie? :smile: 
  • Ostatnie roraty zaliczone! Michalinka otrzymała świąteczną bombkę choinkową, bardzo się cieszyła, ale ja chyba bardziej! :D :D :D
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Katarzyna, nie. Chcemy iść całą rodziną w niedzielę rano, bo przecież o północy nie będę dzieci z łóżek wyciągać, tym bardziej, że jutro jedziemy na cały dzień do babci :) A Wy się wybieracie?
  • roraty i po roratach ... do następnego roku :'(
  • @Gosia5 - się wybieramy.
    Podziękowali 2Gosia5 AgaMaria
  • @Katarzyna to i na pasterkę i a Mszę o 6 rano się wybiera z rodziną :-)
  • Ostatnie roraty - wzruszające były.
  • Tez wytrwaliśmy. Znaczy ja, bo dzieci czasami odpuszczały. Ake w wiekszosci były. Najwytrwalszy najmłodszy.
    U nas bez nagród.
  • U nas nagrody były ale tylko dla najwytrwalszych, także E. się nie załapała, pytałam czy w przyszłym roku postaramy się bardziej, stwierdziła, że nie potrzebuje, bo i tak ma mnóstwo prezentów.
    Podziękowali 1MAFJa
  • a nasze na pasterce byly bez spania w dzien..co prawda o22 ale tosia potykala sie o wlasne nogi. tata zostal z trojaczkami.. zal mi ze nie moge ich wszedzie tachac jak do tej pory sie jedno niemowle bralo wszedzie.. tzn. mozna ale ja jakos nie mam odwagi ze dalibyamy rade w razie W i determinacji by namawiac M.. przy kazdym wyjsciu z nimi jestem zmeczona znerwicowana i padnieta.. ale ciesze sie z tej pasterki z dziesczynkami. ladnie bylo. a znajome trojavzki ze stycznia to podobno wlasnie w pojedynke czeato na spacer wychodza.. musze to przemyslec bo moje maja 3 miesiace a byly moze z 5 razy..
  • Kolejne Roraty zbliżają się wielkimi krokami :) W tym roku ze św. Józefem :) (tam, gdzie parafia korzysta z materiałów Małego Gościa). Ostatnio kupiłam lampion w Ikei:
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30122986/
    Od poniedziałku będą w Lidlu:
    https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=5410


  • Ładne.. Może kupimy i po ściąganiu pobiegamy z dziewczynami.. Zamiast spać bez sensu ;-) 
  • My się już doczekać nie możemy  :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Oraz w lidlu:
    https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=5410

    Ale wigilia chyba w tym roku w niedzielę? Nie będzie czwartego tygodnia wcale, krótki adwent
  • Czyli można codzień chodzić... Na roraty :-) 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Co tam tych rorat w tym roku będzie! Raptem 15.
  • Ja bardzo lubię roraty, ale nie lubię marznąć.
  • @AniaLecha , ubierz się ciepło, to nie zmarzniesz. Ja nie lubię budzić dzieci, które nagle rano stwierdzają, że jednak nie idą. No i nie wiem, jak się będę toczyć. Pamiętam jednak, że w zeszłym roku niejedna ciężarna chodziła, więc i ja mogę teraz.
    Podziękowali 1AniaLecha
  • U mnie dzieci wstają bardzo chętnie, kościół ogrzewany, samochód na dojazdy sprawny - no, nie mam wykrętu ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.