Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ortodonta Warszawa i okolice

edytowano wrzesień 2012 w Pomagajmy sobie
Czy może ktoś polecić ortodontę w Warszawie lub okolicach Tarczyna/Grodziska Maz./Nadarzyna?

Wygląda na to, że czeka nas założenia aparatu naszemu 10-latkowi, a pewnie też starszej córce.
Z tego, co się orientowałam, refundacja dotyczy tylko dzieci do 12 roku życia (czyli córka się nie łapie), a aparat może być wtedy wyłącznie taki wyjmowany - czyli dłuższe o wiele leczenie w porównaniu z aparatem zakładanym na stałe. I oczywiście zapisy są za pół roku...

My potrzebujemy czegoś w miarę od razu - synowi zaczęły się robić rysy na zębie, zapewne od ucisku. Nie możemy z tym czekać.
Czy macie jakieś doświadczenia z ortodontami? Znacie kogoś godnego polecenia?

Komentarz

  • Ja wyguglałam sobie listę z NFZ i tam znalazłam przychodnię CEPELEK,
    na rogu Chałubińskiego i Koszykowej.

    Zapisali nas na październik.
  • @Inka - @Aga miała kogoś bardzo godnego polecenia, z tego, co pamiętam.
  • Odkopuję. Poszukuję dobrego i niezbyt drogiego ortodonty dziecięcego w okolicach Grodziska Maz, Pruszkowa, Żyrardowa, Skierniewic...
  • My wylądowaliśmy w Tarczynie. Czekamy na aparat... za +/- rok. Ale za to refundowany.
    Do 12 roku życia aparat, a leczenie do 13 na NFZ. Można tam też pójść odpłatnie na pierwszą wizytę, żeby przyspieszyć - ja tak zrobiłam


    Tarczyńskie Centrum Medyczne - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarczynie
    ul.Warszawska 32
    05-555 Tarczyn
    tel.(022) 727 70 63

    a prosto do dentystów (tam są zapisy): 22 727 80 64.

    Żadnego prywatnego, godnego polecenia w okolicy jeszcze nie znalazłam.
  • edytowano październik 2012
    @Inka Dzięki! Ile kosztuje wizyta?
    ps. nie odzywam się, bo mi Franek rozjechał się zdrowotnie...
  • Ja zapłaciłam 70 zł. za konsultację. Pani zapisała A. do kolejki oczekujących, więc jak sądzę następna wizyta będzie już refundowana. Tylko ten termin...
    Zdrowiejcie i do zobaczenia!

  • Jak chcesz szybko, prywatnie w Warszawie, to sluze namiarem. Ortodontka wyjatkowej klasy i nie zdziera za nic niepotrzebnego.
  • Dzięki Aga, ale wole na NFZ, bo wizyt bedzie sporo i jeszcze za dwóch synów.
  • @Inka a jakie oni aparaty tam stosują? Już zapisałam chłopaków na połowę listopada.

    A jak bym już zaklepała drugą wizytę na NFZ?
  • @Savia Te refundowane aparaty są ruchome. Zresztą zazwyczaj dzieci w tym wieku nie mają jeszcze wszystkich zębów stałych (co podobno jest wskazane do aparatu stałego). Nie wiem czy jest sens zamawiać tę drugą wizytę, bo pani wzięła ode mnie telefon i ma się odzywać, jak przyjdzie nasza kolej.
  • My chodzimy na Boya-żelenskiego, przychodnia nazywa sie Ortodent - z jednej strony jest tam fajny ortodonta, z drugiej co kilka miesiecy zapisuje dzieci do dentysty. Maja kontrakt z NFZ-tem, czyli tak jak wszedzie, to odpowiedniego wieku uslugi sa na ubezpieczenie. najstarszy syn mial przodozgryz, inni lekarze odsylali nas, zeby do konca urosly mu wszystkie zeby itp., tutaj co prawda rokowania tez byly skomplikowane (ewentualnośc operacji po zakonczeniu wzrostu), na szczescie dzieki zwyklej "fundzie" czyli takiej czapce z elementem na podbródek, udalo sie wszystko wyprostowac :)
  • Mój 6latek ma aparat stały (Hyrax) tylko to nie tyle na krzywe zęby, co na zbyt ciasno ułożoną szczękę.
    Założyliśmy na mleczaki, żeby szybko rozciągnąć szczękę (żeby stałe wyszły w miarę prosto chociaż).
    Leczymy u dr Wierusz w Amerdental na Włodarzewskiej - leczenie prywatne niestety, bo nie mogliśmy czekać tyle ile każe nfz. Ale... bardzo skuteczne, chwalimy sobie zarówno aparat jak i lekarkę - jeśli ktoś będzie musiał prywatnie.
    Po chyba 2 miesiącach aparatowania szczęka była już rozciągnięta, a teraz tylko się stabilizuje (aparat będzie jeszcze rok, ale wizyty już tylko raz na kwartał za 60zł)

  • Podbijam temat. Czy ktoś może poratować sprawdzonymi namiarami?
  • Ja mam namiary na szybkie wykonanie aparatu pod w-wa na nfz
    Podziękowali 1Kerima
  • @milamama2+3, mogę prosić? Tu albo na priv?
  • też poproszę!
  • Dziewczyny wysłałam wiadomość
    Podziękowali 2Skatarzyna Kerima
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.