Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek bezglutenowy

13

Komentarz

  • @Felicyta
    Z mojej piątki tylko jedno dziecko zachorowało.
    Nie wiadomo, czy któreś z wnuków nie zachoruje, jeżeli to choroba genetyczna.
  • Moze nie mial, tylko jakas forme nietolerancji. Celiaklie da sie zignorowac? Wydaje mi sie, ze nie.
  • @Bea ja pisałam do mamutek,bo aż gorąco mi się zrobiło,jak pomyślałam,że ktoś mnie nakłania, aby nakarmić mojego synka np.pszenicą!
  • Ja mam celiakie - nie ma czegos takiego ze organizm sie przyzwyczai - to choroba trzewna , genetyczna , całe życie na diecie bezglutenowej, ważne by takze więcej wapnia było w diecie bo trudniej sie przyswaja . Jak rozmawiałam w PL z lekarka wmawiająca mi ze powinnam robić próby glutenowe wyśmiałam ja ...Tutaj chodzę do specjalisty, jestem w rządowym programie celiaki- od gastrologa po dietetyka itd- czuje sie bardzo dobrze ,wyniki mam ok, trzymam dietę. Lekarze bardzo czesto sa niedouczeni w tym temacie, warto iść do gastrologa ale ze specjalizacja celiaki. W PL to był gastrolog a wmawiał mi takie bzdury,ze jak tutaj opowiadałam to kazali mi go pozwać ...
    Podziękowali 2AgaMaria Agnieszka5
  • Tu zrobiono moim dzieciom badania i nie maja celiaki .
  • Przewlekłe od ponad 20 lat problemy jelitowe, mogą świadczyć o celiakii?
    Na razie od paru miesięcy lekarz kazał odstawić nabiał. Na początku było niby lepiej, ale jak na przykład zjem jakieś ziarna, dyni na przykład, to bardzo mnie przemłóci...

    Tendencje od 25 lat, ale od paru lat po chemioterapii się jeszcze zrobiłam delikatniejsza w temacie. Tato ciężki alergik pokarmowy i lekowy.

    I niemal cała rodzina to pacjenci onkologiczni.

    Ale za to nie było u nas w rodzinie cukrzycy, rzadsze też choroby krążenia  :)
  • Nie maja Bea 
  • @Aniuszka - i jak tam przygoda z gotowaniem bezglutenowym? Ja właśnie dowiedziałam się w poniedziałek, że tez powinnam dziecko przestawić.. bezglutenowo, bezmlecznie, bezjajecznie i jeszcze pare bez.. i czuje się przerażona.. czytam wszystkie możliwe strony internetowe patrząc co można jeść..
  • edytowano luty 2017
    Wiem, że przy Was to ja jestem cienki Bolek, ale popełniłam dziś pierwszy raz w życiu bezglutenowe naleśniki z mąki kukurydzianej :)
    Przyjechały do mnie na ferie dwa dziewczątka, z których jedna jest na bezglucie i kombinuję, żeby jej życie jakoś umilić, bo jej matka do mistrzyń kuchni nie należy i dziewczę je masę chemii zamiast gluta.

    Śliczne wychodzą, takie żółciutkie. I nawet smaczne... :smiley:

    Edit: Z tej samej mąki zrobiłam kluski do zupy i też dobre. Trudno je nazwać lanymi, bo są bardziej kładzione i trzeba osobno w wodzie gotować i do zupy przekładać, bo inaczej się rozwalają, ale samą zupę uważam za sukces :)
    Dziewczęciu oczy błyszczały na samą myśl, że będzie wreszcie jadła to, co wszyscy i to jej nie będzie szkodziło :)
  • Mam podejrzenie o celiakię. Z tego co widzę w w wątku jeżeli się potwierdzi czeka mnie śmierć glodowa :(
  • śmierć głodowa czekałaby Cię z 5 lat temu, a teraz idziesz do biedronki a tam: chleb bezglutenowy, makaron bezglutenowy i inne cuda
    Podziękowali 2Agnieszka82 PawelK
  • Mąka z manioku?
    do czego to?
    z czym sie to je? 
    Kupiłam bo mało Węglowodanów ma ;) 
    i cena była rewelacyjna :)
  • Ta mąka, tapioka, podobna jest do mąki ziemniaczanej.
    Podziękowali 1hipolit
  • Ta dieta jest cudowna :)
  • Poważnie. Wróciłem do "żywych",  wystarczył dzień i jakby włącznik ktoś przełączył :) Brzuch przestał rządzić. A dieta w sumie nie taka trudna.
  • A mój brzuch się buntuje na chlebie ryżowym i na otrębach owsianych...
    Za dużo błonnika czy co? To co mi zostaje? Sałata i jaja na twardo?

    Bardzo ograniczyłam nabiał i pszenicę. Jajka zostały.

    Jutro idę do lekarza, który mi to mleko i sery kazał we wrześniu jeszcze odrzucić...
  • Gotowany drób też jem. I kaszę jaglaną.
  • I jabłka. I ziemniaki. Jabłka lepiej gotowane, bo surowe jakby trochę uczulały.
  • @AgaMaria- polecam mąkę kasztanową. To jak balsam dla żołądka.Właśnie dziś jadłam ma śniadanie budyń kasztanowy na wodzie. Z grubo mielonymi migdałami. 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Po tygodniu na bezglucie goi mi się egzema której iw mogłam się pozbyć od lat siedmiu smarując różnymi maściami.
    Podziękowali 2celinka wielorybek
  • łe, od tygodnia na WO, nie chciałybyście zobaczyć mojej gęby :( 
  • @Skatarzyna, ale to minie i potem będzie super piękna buźka!
  • poprzednio nie było lepiej, ale może, może...
  • Nie mam doświadczenia a muszę upiec chleb bezglutenowy, doradzicie jaką makę kupić (firma), chodzi mi o taki mix.
  • żeby nie miała chemicznych dodatków i nie była najdroższa....czeka mnie pieczenie przez dłuższy czas
  • edytowano styczeń 2019
    Poszukaj chleba z kaszy gryczanej naprawdę fajny 
    Mam http://www.natchniona.pl/chleb-doskonaly-bez-maki-i-drozdzy/
    Podziękowali 1awia
  • Na skutek diety bg całkowicie odsunąłem chleb, także jego bezglutenowe wersje.
    Właściwie jest zupełnie zbędny jak się okazuje :)
  • Gdzie kupujecie mąkę na chleb bezglutenowy?
    Czy ktoś może polecić jakieś gotowe mieszanki, z których korzysta?

  • @AB a w jakimś konkretnym sklepie kupujesz? Najlepiej online?
  • jakie posiłki uszykować dziecku do szkoły na średnio 8 godzin . jakie macie doświadczenia z posiłkami w szkole.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.