Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kapłaństwo kobiet? Pewnie dla tych brzydkich. Ładne porwą do haremów :(

edytowano luty 2017 w Arkan Noego
Bergoglianizm w natarciu:
https://dorzeczy.pl
Powrót kwestii kapłaństwa kobiet

http://malydziennik.pl/
„Nieoficjalne” pismo Watykanu rozważa kapłaństwo kobiet… Czy duch czasów ma zmieniać jasną wolę Jezusa?

A będzie jeszcze gorzej.
Teraz tylko pozostaje zaprząc niezawisłe sądy i zrobić parę procesów pokazowych o dyskryminację, jak katolicki biskup odmówi wyświęcenia działacza na księdza.
https://dorzeczy.pl/swiat/21754/Angela-Merkel-i-nowy-prezydent-Niemiec-w-objeciach-transwestyty-drag-queen.html
Angela Merkel i nowy prezydent Niemiec w objęciach transwestyty-drag queen
dorzeczy.pl
«1

Komentarz

  • Nie wiedziałem, że Paweł Lisicki i Tomasz Terlikowski są zwolennikami kapłaństwa kobiet. Widać czasy się zmieniają.
  • Wypowiadają się panowie, którzy najpierw czytają różne plotki z Watykanu, a potem urządzają histerię.
  • Tez chcial kandydowac na prezydenta DE (fotka z tym wlosem kolorowym
  • @Maciek_bs ;
    Gorzej, że oni mają za to płacone, a ja muszę pisać za darmo. :'(
    Podziękowali 1DaddyPig
  • No właśnie, to ciekawy przypadek. Czy fakt udostępnienia anglikanom jednego z ołtarzy w Bazylice św. Piotra jest pozytywny, czy negatywny? Czytałem już komentarze, że to "skalanie serca wiary katolickiej", ale mam wrażenie, że żaden budynek, choćby i najznamienitszy, nie zasługuje na takie określenie. Sercem, czyli centrum, jest Jezus Chrystus. Czy dla Niego jest to obraza?
    Podziękowali 1Malena
  • A jak w lozku malzenskim maz tylko caluje sie z kochanka, to tez nie tak calkiem zle. Chyba. 
  • Czyli wpuszczenie anglikanów do Bazyliki św. Piotra, aby odmówili kilka psalmów, to jak wpuszczenie kochanki do łoża małżeńskiego?
  • Wpuszczenie? Wejście chyba jest dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej wiary? Czy jednak mowa o udostępnieniu ołtarza do odprawiania obrzędów?
    Podziękowali 2Rogalikowa Katia
  • lepiej wpuscić anglikan niż muzułmanów  >:)
  • Kobieta powiedział(a):
    lepiej wpuscić anglikan niż muzułmanów  >:)
    Od czegoś trzeba zacząć.
    Podziękowali 2NC500 Katia
  • Muzułmanie sami wejdą.
    Podziękowali 4asiao NC500 Kobieta Katia
  • Ortodoks Bergoglio już powiedział, że dzietność muzułmanów odmłodzi Europę. Pewnie jak nam, starym prykom, utną głowy. Powiedział też coś taktownego o królikach. Pomylił też stewardessy z zakonnicami, pewnie częściej widuje te pierwsze. 
    A myśmy przecież chcieli tylko po jednym dziecku, psa i złotą rybkę! Radykalny imam uczy nas co trzeba robić! (dzieci robić <3 <3 <3 )

    dorzeczy.pl
    https://dorzeczy.pl/swiat/7106/Choudary-Chrzescijanie-to-nasi-wrogowie.html
    Choudary: Chrześcijanie to nasi wrogowie
    TecumSeh powiedział:
    @Kobieta: "lepiej wpuscić anglikan niż muzułmanów  "

    Przeciwnie - muzułmanie przynajmniej nie namieszają w głowach. Chyba że tym co mają już od dawna namieszane:)
  • edytowano luty 2017
    Malgorzata powiedział(a):
    Kobieta powiedział(a):
    lepiej wpuscić anglikan niż muzułmanów  >:)
    Muzułmanie nie wchodzą tylko wysadzają w powietrze :neutral:  

    Wchodzą. 50-ciu dziennie. Ale najpierw wiążą.

    http://www.kresy.pl

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jazydki-w-niewoli-isis-stanie-sie-muzulmanka-jesli-zgwalci-ja-10-bojownikow

    Niewolnictwo i handel kobietami są jest jednym ze stałych elementów funkcjonowania Państwa Islamskiego. Według szacunków przetrzymuje ono 3-5 tys. kobiet, głównie jazydek. Są sprzedawane dla pieniędzy, przekazywane jako nagroda lub wymieniane na broń.

    Cały proceder miał się zacząć około roku temu, gdy dżihadyści zajęli obszary zamieszkałe przez Jazydów w północno-zachodnim Iraku. Traktują ich jak heretyków: mężczyźni najczęściej są mordowani, a kobiety stają się niewolnicami. Niektórym udaje się uciec.

    Handel Jazydkami jest bardzo sprawnie zorganizowany. Powstała w tym celu cała sieć logistyczna: „magazyny”, transport autobusowy wiozący kobiety do handlarzy, wystawiane są również akty sprzedaży.

    Jednej z niewolnic wyjaśniono, że „każda schwytana kobieta stanie się muzułmanką, jeśli zgwałci ją dziesięciu bojowników”. Chodzi o „ibadah”, czyli seryjne gwałty określane jako „wielbienie Allaha”.

    Inna opowiadała dziennikarce TVN24, jak islamiści wybierają kobiety:

    „Oglądają brzuch, piersi, zęby… Zatrudniają nawet własnych ginekologów, którzy mają sprawdzać, czy dziewczyny są dziewicami. Ciężarne są zmuszane do aborcji, by mogły trafić na rynek niewolników”.

  • edytowano luty 2017
    Wracając jednak do Rzymu. Czemu ma służyć Bazylika św. Piotra w tak efektownej formie, jak nie wyrażeniu splendoru Kościoła katolickiego i przyciągnaniu do Niego ludzi? Niech anglikanie posmakują, jak dobrze być katolikiem, być gospodarzem w tych wnętrzach, a nie tylko turystą. Tym bardziej, że ich własne wyznanie, przywiązane do upadającej monarchii brytyjskiej, dogorywa i nie ma dla niego przyszłości.
  • Tytułem wyjaśnienia: pod tym linkiem kryje się petycja do któregoś z watykańskich oficjeli, aby nie zapraszać na jakąś konferencję naukowca znanego z antychrześcijańskich poglądów.

    Myślę, że jest tu ten sam problem, co z anglikanami w Bazylice św. Piotra. Kogoś uważamy za "nieczystego" i dlatego nie chcemy go wpuszczać na swój teren, aby go nie skalał. Zakładamy, że jeżeli ten naukowiec wygłosi swoje niedobre poglądy, to od razu inni je przyjmą. Możemy jednak przyjąć odmienną perspektywę, przyjąć, że to Chrystus jest Panem i że prędzej jest to szansa, że ów delikwent się nawróci.
  • Nie, nie chodzi o to, że ktoś da się mu przekonać.
    "Obawiam się, że udział kontrowersyjnego naukowca w konferencji organizowanej przez Papieską Akademię Nauk nada jego skrajnie antyludzkim poglądom niepotrzebny rozgłos oraz rangę, na którą nie zasługują."
  • Póki co rozgłos nadaje mu kampania w CitizenGO. Nie miałem pojęcia, że taki kolo istnieje, a teraz się dowiedziałem.
  • edytowano luty 2017
    > niech sobie anglikanie wystosują zaproszenie do katolikow i udostępnią swoje kościoły 

    Ale to my jako katolicy jesteśmy prawdziwym Kościołem i na nas spoczywa obowiązek zebrania sierot po odłączonych wspólnotach. 
    Podziękowali 2Malena Katia
  • Myślę, że największym wrogiem Dobrej Nowiny jest ludzka skłonność, aby na bazie Kościoła budować osobistą władzę i dominację nad innymi. Im mniej będzie siłowych rozwiązań, nakazów i zakazów, o których decydują ludzie, tym przekaz Ewangelii będzie czystszy.
  • @Malgorzata ;

    Nie piszę o Tobie :) Natomiast na bazie osobistych doświadczeń mogę powiedzieć to, co powiedziałem. Duszpasterze powinni być duszpasterzami właśnie, a nie biurokratami, którzy dawkują dostęp do Pana Boga wedle własnego uznania. Dlatego bardziej skłonny jestem bronić ludzi w Kościele, którzy znoszą bariery.
  • Nie należy rzucać pereł między wieprze.
    Podziękowali 1NC500
  • edytowano luty 2017
    Może się jednak okazać, że to ja jestem wieprzem. Dlatego przestałem się oburzać na działania ekumeniczne.
    Podziękowali 1Nika76
  • "Ale to my jesteśmy prawdziwym Kościołem". Tak powiedziałeś @Maciek_bs . A więc to chyba nie o katolików chodzi? Piszę ogólnie, bo w gruncie rzeczy i tak jesteśmy grzesznikami, ale to nam powierzono perły i mamy ich strzec.
  • OT: @Malgorzata, zajrzyj do orgowych pogadanek, plisss
  • edytowano luty 2017
    @Gosia5 ;

    Poprawiłem wpisy, aby wyostrzyć różnicę między nimi.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Myślę, że największym wrogiem Dobrej Nowiny jest ludzka skłonność, aby na bazie Kościoła budować osobistą władzę i dominację nad innymi. Im mniej będzie siłowych rozwiązań, nakazów i zakazów, o których decydują ludzie, tym przekaz Ewangelii będzie czystszy.

    Maciek_bs powiedział(a):
    @Malgorzata ;

    Nie piszę o Tobie :) Natomiast na bazie osobistych doświadczeń mogę powiedzieć to, co powiedziałem. Duszpasterze powinni być duszpasterzami właśnie, a nie biurokratami, którzy dawkują dostęp do Pana Boga wedle własnego uznania. Dlatego bardziej skłonny jestem bronić ludzi w Kościele, którzy znoszą bariery.

    Maciek_bs powiedział(a):
    Może się jednak okazać, że to ja jestem wieprzem. Dlatego przestałem się oburzać na działania ekumeniczne.

    Czytam, czytam i oczom nie wierzę. :( :( :(
  • Coś napisałem nie tak? Jakieś błędy ortograficzne?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.