Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ciecierzyca (cieciorka)

124»

Komentarz

  • Może na jakie kotlety przerobić? Sama nie wiem?
    @Doe, a te placki to jak się robi?
  • M32 - a o to to już moją żonę pytaj :) ale na Twoim etapie to bliżej Ci do tego co Elunia pisze.
  • Ostatecznie zrobiłam kotlety- z prażonym sezamem, podsmażoną cebulką, natką pietruszki. W smaku ok. Ale trudno mi było je smażyć, bo się rozpadały. Ktoś wie, dlaczego? Do masy oczywiście dałam jajko i obtaczałam w bułce.
  • A ja używał ktoś wody z ciecierzycy? Podobno można używać jak białko kurze. 
  • mówiła mi koleżanka,że bezy robią
  • Jadłam ostatnio pyyyyszne kotlety i wydaje mi się, że były wegetariańskie albo nawet wegańskie. Myślę, ze smak zawdzięczają właśnie ciecierzycy, ale miały pełno składników.
    Upnę sobie wątek bo może macie jakiś pomysł na podobną potrawę. Tylko bez użycia maszynki do mięsa ;)
  • Ja robię falafele z ciecierzycy - to właściwie taki kotlet. I hummus. Do jednego i drugiego przydaje się blender.
    Podziękowali 1Hope
  • No więc kupiłam nowy blender bo stary już słabo chodził i ... zepsuł się przy pierwszym użyciu :neutral: 
    A miałam taką ochotę na te falafele.

    Czy ktoś gotował może ciecierzyce w szybkowarze bez namaczania wcześniej? Da się tak??
  • edytowano sierpień 2018
    A gotujecie cieciorke w tej wodzie, w ktorej sie moczyła czy odlewacie a zalewacie świeżą? Z fasolą tak się robi, zeby nie powodowala wzdęć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.