Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konfitura z róży, gdzie ją kupić?

No przeszukałam całe Makro, Tesco i Carrefoura.
A tłusty czwartek tuż tuż... :(
«1

Komentarz

  • W sklepach ze zdrową żywnością często mają.
    Podziękowali 1Cart
  • Piotra i P. bym typowała
    Podziękowali 1Cart
  • Ale mi narobilas ochoty na pączki,  nigdy nie robiłam sama,  zawsze mama ale może juz czas na własną produkcję.Ile czasu trzeba zarezzarezerwować na paczkowanie? Jest gdzies na forum tlustoczwartkowy wątek? 

    A konfiture robi mama w lecie jak kwitniw róża; ) 
  • Wieczorem wyciągnę męża na kolejny rajd po sklepach.
    Już wczoraj stwierdził, że tyle benzyny spalił szukając tej konfitury, że to będą najdroższe pączki z różą, jakie kiedykolwiek jadł ;)
    Podziękowali 1matka6
  • ja Wam mówię
     w tym roku zrobię te konfiturę
    mam róże :)
  • Elunia powiedział(a):
    allegro, zamawiasz i masz za dwa dni
    To powinnam tydzień temu zamówić. Jak zwykle ocknęłam się z ręką w nocniku ;)
  • Ja kupiłam marmolade wieloowocową o smaku różanym w Tesco. Jest swietna do pączków bo gęsta i nie wycieka. Marki tescowej Value.
  • W Biedrze też jest odpowiednik tej z Tesco. Generalnie świństwo, ale w pączkach nienajgorzej się sprawdza.
    Podziękowali 1Cart
  • cii, my tez ten ulepek raz w roku do pączków...
  • edytowano luty 2017
    Cart@Pud tak, to ta.

    Podziękowali 1Cart
  • Yuhuuu! :)
  • Nie lubię tego aromatu różanego a w tłusty czwartek jak na złość nasze piekarnie takie nieoszukane różane pączki serwują.
    W tym roku usmażymy sobie oponek z dziewczynami :smiley: 
    A to ten czwartek jest tłusty czy następny?
  • Pojutrze 
  • ja nie lubię z różą
    robię z pwidłami
  • edytowano luty 2017
    @jukaa, chyba jednak chciałaś nas wkurzyć - po pierwszym wpisie jeszcze się trzymałam, ale po drugim zzieleniałam z zazdrości :smiley: 
  • Ja zawsze robiłam z wiśniami w syropie, znaczy - wyjętymi z syropu ;)

    Ale odkąd dostałam od znajomej słoik prawdziwych utartych płatków róży, odtąd nie smakują mi już żadne inne.
    Ten tescowy faktycznie pachnie różą, smakuje też coś jakby, więc mam nadzieję, że będzie ok ;)

    Juz mam kupione dwa pudełka. Mój mąż jest kochany! :blush: 
  • Cart&Pud powiedział(a):
    @jukaa, chyba jednak chciałaś nas wkurzyć - po pierwszym wpisie jeszcze się trzymałam, ale po drugim zzieleniałam z zazdrości :smiley: 
    a @elunia w sezonie przypominała, a ja mýślałam, tak, tak, jutro! już naewno dzieci pogonię, jutro.
  • Tylko ten tescowy to faktycznie ulepek, okropnie słodki, ale dla mnie najwazniejsza konsystencja, inne konfitury itp wyciekały.
  • dwa pudełka, o mamo! to ile tego będzie?
  • No dla 5 dorastających chłopaków tylko. Kaśka i F. Pewnie na jeden się złapią. 
    Podziękowali 1Cart
  • No wiecie... nasza siódemka, z 10 osób ze wspólnoty, bo od lat smażę i wszyscy twierdzą, że dobre, to ciągle ktoś wpada - a to oddać coś, a to "przejazdem" przy okazji, ale właśnie jakoś tak dziwnie we czwartek ;)
    No i zaprosiłam kilka osób. Chłopcy w tym roku mają tez przygotowanie do liturgii w domu, więc  jeden talerz pójdzie do nich...

    I tak co roku z 2-3 kg mąki :blush: 
  • o tę ilość mąki pytałam, na tyle mąki to i dużo nadzienia trzeba.
  • Na czym smażyć ? To mnie najbardziej zniechęca , ten zapaszek w calym domu do nocy....
  • @Cart&;Pud podziel sie przepisem na pączki!
  • @Małgorzata32, jak tylko do kompa siądę, z tel sie nie podejmuje ;)
  • @matka6, ja na smalcu. Ale kiedyś smazylam na jakimś specjalnym tłuszczu do frytkownic, taki w przemysłowych, dużych blokach sprzedawany, i faktycznie mniej smierdziało.
    mnie tam ten tłustoczwartkowe zapach nie przeszkadza. Raz w roku ;) 
  • ....Jak robi się te konfitury z róży czy z płatków. Lubie jeździć na Wyspę Sobieszewską a tam zdala od ulic jest pełno krzaków dzikiej róży
  • Ostatnio jak smazylam faworki to zapach smazonwgo smalcu okropny. Az sie z @mamababcia zastanawialysmy z czego ten smalec.

    Poczkow raczej nie robie bo zwykle mi nie wychodzą. Juz kilka razy probowalam.
    Ale jakby mi ktos dał dobry przepis z gwarancja, ze na 100% wyjdą ro moze bym sie jeszcze pokusila.
    Inna kwestia, ze czasu brak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.