Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

1568101120

Komentarz

  • tak to prawda z tym montessori.. jeszcze im subwencja sie dziela..chociaz z tym jakies problemy byly w tym roku..ciecia
  • Czy jest jakis limit liczby uczniow w Ed?
  • Chrześcijańska Szkoła Montessorii w Gda jest protestancka. Dla nas odpada w przedbiegach z tego powodu.
    W okolicy jest jeszcze Pruszcz z panią Reszke i nie wiem na jakim etapie jest szkoła pp Hoffmanów.
    A z serca polecam Usawickich.
  • Bylismy zapisani do Montessori w Gdansku. Baardzo sobie chwalilismy. Nie jestesmy bo syn juz w gimnazjum a rok temu nie bylo mozliwosci robienia gimnazjum tam no i syn chyba mial juz dosyc nadzoru matki. Bogata oferta zajec pozaszkolnych. Języki, basen , wycieczki . Fajni rodzice i nauczyciele. W wiekszosci katolicccy nie protestancy. A modlitwa na zakonczenie roku nie przeszkadza mi wcale. Tak jak odbior swiadectw w parku linowym .
  • Dla mnie wazne bylo by szkola byla na miejscu , by nie dojezdzsc na egzaminy na koniec swiata. Dla nas bardzo uciazliwe. Dla innych moze niekoniecznie.
  • Znani mi ludzie co tam mają dzieci mówią to samo. Jednak jeśli mam dotacją wspierać środowisko heretyckie albo katolickie to zawsze wybiorę to drugie.
  • Z ta dotacja to nie przesadzaj. Teraz obcieli subwencje wiec ona niewielka. A to co Szulcowie robili dla dzieci w ramach subwencji to chyba niewiele im zostawalo. Nauczyciele oprocz dyrekcji katoliccy. Czesto sie zmieniaja ale to dlatego glownie ze kobiety nauczycielki zachodza w ciaze i rodza dzieci.
  • A dla chetnych jest mozliwy egzamin przez katechete katolickiego i ocena na swiadectwie na koniec roku.
  • prawda. bardziej katolicka szkola niz panstwowe
  • Dziekuje Wam za informacje!

    Do Pruszcza byloby nam jeszcze blizej, ale tam oplaty takie, ze.... :-\"
  • @Namor- a ta szkola pp. Hoffmanow to w W-wie, prawda?
  • @Felicyta: Hofmanowie są z Gdańska i mają kilkoro dzieci. Uczyli w domu zanim zrobiło się to modne. Mają ciekawe podejście, choć nie każdemu pewnie się spodoba.
  • @Agnicha-nie wiem,tak wywnioskowałam z cennika- myślę,że czesnego płacić chyba nie trzeba (9 tys. zł),ale już i samo wpisowe za dziecko (700zł) to dla mnie za drogo. Choć jeśli dziecko może korzystać z różnych zajęć szkolnych,to i jakieś opłaty uiścić należy? Nie wiem.
  • edytowano maj 2016
    @Namor, dziękuję.
  • W montessori dotad dla Ed dotad wszystko bylo darmowe. Nie bylo wpisowego zamiast tego bogata oferta zajec dodatkowych i pomocy naukowych ktore mizna bylo wypozyczac. Ale nie wiem moze jak obcieli subwencje to sie cos zmienilo. Na pewno warto zadzwonic i sie zapytac.
  • Co odwołuje się do Chrystusa, a nie jest katolickie, jest herezją.
    Podziękowali 1Katia
  • Jak, z czym uczycie matematyki pierwszaków?
    Mój syn jest bystrzak i wydaje mi sie ze byłby z matmy bardzo dobry- ale coś ma problem. Leży na zadaniach z okienkami. Mam plan troche z nim porobić w wakacje. Ale chce to robić w fajny i ciekawy sposób. Nie wiem czy jest sens - myslalam o zamówieniu jakichś pomocy matematycznych, np montessori. Tablice do dodawania/odejmowania.
    Nie wiem czy nie szkoda kasy. Ja sama z matmy zawsze kulałam ale na tym poziomie chyba jestem w stanie sprawić ze syn pokocha matme i będzie ją kumał.
  • @annabe, a na kaligrafowanie.pl patrzylas? Są karty do druku też z matematyka. Nasz prawie 7 latek ostatnio na tym pracował i mu sie podobało (po wytlumaczeniu, o co chodzi)
  • @annabe, zobacz sobie ofertę Matplanety. My się wybieramy na zajęcia pokazowe i może zoastaniemy na dłużej.
  • Polecam książkę "dziecięca matematyka". Można ją ściągnąć w pdf'ie (po wpisaniu w wyszukiwarkę pierwszy link).
    Tylko z tego co kojarzę, to takie ćwiczenia do uzupełniania są tam krytykowane. Lepiej jak dziecko pisze samo całe działania.
  • wydawnictwo siedmioróg moje pierwsze działania matematyczne i moje pierwsz...... logiczne i inne z tej serii
  • I chodzi o to zeby po prostu ćwiczyć? Czy jest sposób zeby jakoś prosto wytłumaczyć mu o co chodzi- ze czasem trzeba zamienić cyfry w działaniu zeby znaleźć tą z okienka.

    Czy wystarczy ze będziemy robić robić robić i sie utrwali?
  • Weź truskawki i 3 talerzyki. Rób działania na naturze :) jedno z moich dzieci długo nie wiedziało, ile jest dwa dodać dwa, ale, ile mają cukierków, jeśli on ma dwa i siostra też dwa, to od razu wiedział :D
  • Też stosuję tą metodę - zamiana działań na cukierki, jabłka, podobne działania na małych liczbach.
    I wprowadzam bardzo wcześnie niewiadomą "x", od 1,2 klasy -tak jak my się uczyliśmy. Wydaje mi się to prostsze dla dziecka niż okienka. Moja 2-klasistka zadanie z "x" zrobi, a z okienkiem nie kapuje.
    Podziękowali 1Mle
  • Z wiedzy ogólnej - bardzo polecam "Świetlika" - testy, rozwiązania, doświadczenia z wytłumaczeniem:

    http://www.swietlik.edu.pl/jak-sie-przygotowac
  • Czy ktoś już wie,czy trzeba będzie od nowego roku zmieniać szkołę na jakąś z województwa.....?
  • Roku szkolnego oczywiście....
  • Polećcie proszę jakieś materiały/podręcznik do nauki angielskiego dla najmłodszych (5-6 lat).

    Chciałabym zacząć w domu, bo to co mój pierworodny ma w przedszkolu to jakaś porażka.

    Uczyć zamierzam sama, angielski znam bardzo dobrze, akcent też mam dość przyzwoity i nawet swego czasu uczyłam ale dawno i wyłącznie dorosłych.

    Potrzebuję jakiegoś podręcznika/systemu dla maluchów, które literek jeszcze dobrze nie opanowały...
  • @Kotek - oglądajcie razem bajki po angielsku i powtarzajcie dialogi. To chyba najlepszy system dla dzieci niepiśmiennych.
    Jest w necie taki kurs dla dzieci "Mazzy in Gondolamd" - jak nie znacie, to można spróbować, ale to raczej dla wczesnoszkolnych dzieci.
    Podziękowali 2annabe Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.