Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Z czego zrobić lampiony dla dzieci na Roraty?

edytowano listopad 2014 w Ogólna
Jak w temacie. Od jutra Roraty i moje córki chcą mieć swoje lampiony, muszę do wieczora popełnić przynajmniej jeden :(( Pomysł niby jest (podpowiedziany dziś na mszy - przeciąć butelkę od coca coli i szyjką do dołu), ale starsza nie chce takiego... Jakieś sugestie, co jeszcze można wykorzystać?

Komentarz

  • Za moich czasów robiło się z kartonu... Pamiętam, jak mój Ojciec zrobił fajny lichtarzyk do umocowania świeczki tortowej... z widelczyka dla lalek :)

  • edytowano listopad 2014
    Śmietnik? Małgorzata, Ty ze Śląska jesteś? Ja tam mam korzenie i coś mi z tym śmietnikiem świta...
    Elunia, prawie równocześnie pisałyśmy.
  • a dziurki w puszkach takie ładne, to czym się robi?
  • moje dzieci maja ubiegłoroczne ze słoików, którym zrobiłam uchwyty z drutu i wydziergałam kordonkowe ubranka   :)
  • Dziurki robi się gwoździem ale lepiej do środka włożyć coś twardego np gałąź lód mydło itp. Jak będziesz dziurkowac bbez tego to się puszka po wygina. Widziałam też takie w sklepach typu po 5 zł. Ładne były
  • Ja zrobiłam ze słoików. Nie są niestety bardzo ładne. Moi zadowoleni (niskie wymagania estetyczne co do mamusiowej produkcji)

  • Mam słoik na małą świeczkę! Moja córka sama malowała! Drut dorobkiem i będzie!!! Ale czad!

    A prawie 2 latek dostanie sklepowy na baterie ;)
  • Taja nie żartuj że z 3 maluchów zamierzasz co rano chodzić na roraty?
  • Robiłam z małych latarek ledowych. Dziecko trzymało za trzonek latarki a dioda oklejona była kartonikiem w kształcie domku z okienkami z kolorowych bibuł. Do rozproszenia światła użyłam piłeczek ping pong. Czyli najpierw na latarkę nakładałam piłeczkę i oklejałam taśmą a później ozdobny domek.
  • Czyli dobrze kombinowałam z latareczką... w środę spróbujemy iść. 
  • edytowano kwiecień 2017
    Teraz w Auchan są lampki na baterie, które wyglądają jak lampiony.
    Z wierzchu szybki,w środku biała,plastikowa świeczka na baterię (paluszek).Cena to niecałe 20 pln (nie pamiętam dokładnie 18z groszami  czy 19 z groszami)
    Podziękowali 1beabea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.