Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Maszyna do szycia - jaką kupić

edytowano lipiec 2013 w Ogólna
Jaką maszynę do szycia (firma, model ...) znacie/polecacie do domowego użytku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie funkcje/opcje są niezbędne, a jakie można sobie darować? etc. etc. Znawców tematu bardzo proszę o jak najwięcej szczegółów, bo ja w temacie zielona, a zamierzam zakupić takową maszynę mamie w prezencie. Z  góry pięknie dziękuję :)
«13

Komentarz

  • Bratowa kupiła sobie maszynę w Ikei i jest zadowolona. 
  • polecam pfaffa. Kupiliśmy tą z droższej półki taką pół profesjonalną i jest cicha, szybka, nie urywa nici, prosta w obsłudze i jako jedna z niewielu nie jest produkowana w Chinach tylko w Czechach.
  • Jest jeszcze polski Łucznik
  • Ja mam Łucznika z komuny, spadł mi z metra i stłukł sobie łeb, a dalej szyje :D
  • wielkie dzięki za rady! Rozejrzę się w takim razie za Pfaffem/Brotherem. Co do polskiego Łucznika, to przeglądając opinie w necie, spotkałam się niestety z dość licznymi negatywnymi wpisami. Może te z komuny były lepsze niż dzisiejsze?
  • dzisiejszy Łucznik to czajna...
  • dzisiejszy Łucznik to czajna...
    Nie wiedziałem. Mamy taką walizkową jeszcze z czasów komuny, to myślałem że teraz też produkują.
  • edytowano lipiec 2013

    Jak kupowałam swoją to dużo osób pisało, że te obecne Łuczniki to porażka. Te stare, walizkowe są ok, ale teraz Łucznik jedzie tylko na dobrej opinii sprzed lat.

    Ja zwracałam uwagę na to aby była regulacja długości i szerokości ściegu - bardzo przydatne.

    edit: moja to Bernina

  • Brother oczywiście, że polecam

    Bardzo dobry bardzo dobry
    Już parę forumek zakupiła model reklamowany
    I są zadowolone

    Ps
    Muszę napisać do firmy B-) :D
    Ej, no, ostatnio polecałaś chyba taką: http://pl.strima.com/janome-sew-mini-maszyna-do-szycia/item/1002227/
    Zapisałam sobie. 
    ;))
  • A Brother, to jakiś konkretny model? Bo tak się zastanawiam, czy nie kupić czegoś w następstwie mojego wysłużonego Łucznika. A wczoraj w końcu mąż wniosek o becikowe złożył i mam tysiąc wykluczających się pomysłów jak je spożytkować. Maszyna jest na liście.  ;)
  • Chyba za dobrze polecałaś i wykupione, bo coś znaleźć nie mogę.  @-)
  • mam prośbę do ekspertów w temacie, czy moglibyście się wypowiedzieć na temat modelu z załączonego linka? Cena w miarę przystępna, a ściegów ma sporo... Czy jest to model warty zakupu? Pomóżcie, proszę...

    http://www.maszyny-do-szycia-sklep.pl/towar/1/brother-ls-2125-maszyna-do-szycia-brother-maszyny-do-szycia.html
  • W Lidlu od czwartku będzie maszyna do szycia, może ktoś ma ochotę:
    Maszyna z Lidla

    Tylko, że ja w szyciu zielona jestem, więc nie wiem czy coś warta ta maszyna.
  • Kiedyś jak szukałam maszyny do szycia, na forach krawieckich baaaaaaardzo zachwalali tą maszynę.
  • Husqvarna to też dobra marka - znam osoby, które dużo szyją i są zadowolone z ich sprzętu, w domu też jedną mam.
    Po drugie - nie daj się namówić na zbyt skomplikowaną maszynę - to więcej kosztuje, częściej się psuje, a rzadko się tych wyrafinowanych funkcji używa. Sprzedawcy oczywiście namawiają, bo więcej na takiej zarobią.
    Kiedyś już tu był podobny wątek.
  • Czy brother bs 2120 jest przyzwoita maszyną? Wystarczy dla początkującej szwaczki?:)
  • Czy coś się zmieniło w polecanych maszynach? Szukam dla siebie, pierwszej w życiu, do bardzo domowego użytku. @Malgorzata ;?
  • Upne sobie
  • A ja zaznacze sobie wątek bo też jestem zainteresowana.
  • edytowano lipiec 2017
    Dziękuję @Malgorzata.  To teraz zacznę oglądać i szukać special offers ☺
  • To ja podbiję,przeczytam jeszcze z pięć razy,może się w końcu odważę...
    Podziękowali 1blaekie
  • A możecie polecić jakiś dobry owerlock. Znalazłam gdzieś testy, w których polecali Janome 744D.
  • Mąż mi kupił lidlową, nie polubiłyśmy się, czekam, aż kiedyś mojego poczciwegi Ł, co go sobie za pierwszą wypłatę sprawiłam ;) do serwisu zawiezie.
  • A są jakieś tańsze maszyny tylko do prostych, nieskomplikowanych działań? Ja nie lubię szyć, ale czasem trzeba, no i jak wyprułam gumkę z leginsów, to mi się nie chce ręcznie tego obszywać. Albo chciałabym z dużych poszewek porobić mniejsze. Jest taka maszyna, czy trzeba parę stów wyłożyć?
  • Możesz też poszukać używanej.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Krawcowe dużo biorą. Pewnie za poluzowanie tej gumy miałabym nowe leginsy...
  • Ja mam lidlowa Silver crest i jestem z niej zadowolona. Dostałam w prezencie jakieś 3 lata temu i nie narzekam. Przeszyje i jeans i cienkie dzianiny. Na dzień dzisiejszy jest juz dla mnie trochę za wolna, ale teraz zainwestowałam w owerloka i nowa maszyna musi poczekać. Silverka daje radę :)
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Namorowa gdzie i jakiego overlocka kupowałaś? Chodzi za mną od długiego czasu. Alel z drugiej strony nie wiem czy warto bo generalnie nie szyję często i dużo, tylko nam takie rzuty, że mnie bierze i przez kilka tygodni trzyma, wtedy się wyżywam ;-)

  • edytowano lipiec 2017
    @Bambidu mam Janome najprostszy model, ten z kwiatkami. Kupowany w Eti. Z owerloka jestem zadowolona, chociaż miałam z nim duże przeboje. W Eti nic więcej nie kupię. Teraz dołożyłabym 100 i kupiła brothera. Ale moje przeboje z Eti i Janome to temat na dłuższą wypowiedź, chyba nie mam siły ;) Ja szyję dziewczynom sukienki więc zależy mi na ładnym wykończeniu. A jak szyję z dzianiny to czasem nie używam zwykłej maszyny.
    Podziękowali 2Bambidu kika0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.