Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

1246719

Komentarz

 • Generalnie samo życie jest niehigieniczne mocno
  Podziękowali 1Nika76
 • No pewnie że wszędzie są pasożyty i bakterie, i na psie, i w tramwaju, na klamkach, pewnie na pieniążkach które przeciez musimy wprowadząć w obrót. Ale gdybyśmy się odizolowali zupełnie od tego wszystkiego wtedy mozna naprawdę sobie zaszkodzić. Pewna ilość lokatorów jest niezbędna.
 • @prowincjuszka ; - rzeczywiście jesteś złośliwa i... gadasz od rzeczy. Pajęczaki, czy stawonogi nie są groźne dla człowieka jako roznosiciele pasożytów, bo ich fizjologia zbyt się różni od ssaków. A z domu wychodzę i nie mieszkam w szklanej bańce. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, co jest w życiu niebezpieczne i nieuniknione. Nie boję się życia, dlatego że jest niebezpieczne. Mam prawo po prostu nie lubić czegoś, tak jak każdy. Jedni na przykład nie lubią węży, pająków, myszy - często z bardzo irracjonalnych powodów, a ja nie lubię psów - z bardzo konkretnych powodów.
  Oczywiście, że pasożyty można znaleźć wszędzie - niestety w dużej mierze właśnie dlatego, że ludzie zbyt beztrosko do tego podchodzą, nie posiadają podstawowej wiedzy. Wiem, że np. mój dom jest pełen roztoczy, ale się nie przejmuję, bo są dla mnie nieszkodliwe. Natomiast np. nicieni się boję i staram unikać.
  Dlatego jak mi ktoś na mieście mówi, że jego piesek jest nieszkodliwy i mogę się nie obawiać, to moja odpowiedź jest taka: "Proszę Pana/Pani, ja się tego psa nie boję - ja się go brzydzę!"
 • To się fobia nazywa.
 • "Pewna ilość lokatorów jest niezbędna"
  owszem - znaczy zapewne masz na myśli mikroflorę symbiotyczną?
  Podziękowali 1nowa
 • edytowano wrzesień 2014
  "To się fobia nazywa"
  fobia to jest jak ktoś np. panikuje na widok pająka, który jest całkowicie nieszkodliwy dla człowieka, a wręcz przeciwnie - nasze rodzime pająki są piękne i pożyteczne, należą do największych sprzymierzeńców człowieka (!) Tymczasem jakoś prawie nikt nie uważa, że arachnofobia jest dziwna. Przepraszam ale to właśnie jest dziwne i po prostu... GŁUPIE.
 • edytowano wrzesień 2014
  "pa, pa"
  Ja tylko wspomniałem o bardzo istotnej rzeczy, dotyczącej psów. A potem tylko odpowiadam na pytania, zarzuty.
  A po drugie, od kiedy to na tym forum tak się piętnuje off-topy? nie rozśmieszajcie mnie...
  Podziękowali 1Kerima
 • "miłej lektury"
  dzięki, ale już to czytałem, nuda...
  A tutaj się odezwałem, żeby przypomnieć, że jak się kupi dziecku psa, to trzeba mu przynajmniej zrobić dobre szkolenie z zasad higieny. O to mi chodziło.
 • rzeczywiście jesteś złośliwa

  Wiem ;)
 • edytowano wrzesień 2014
  Po za tym Wandeal dlaczego Ty niby masz prawo wtrącać się do nieswoich wątków, jak nie lubisz psów to nie musisz nawet czytać o nich, skoro są takie obrzydliwe. Ale Ty oczywiście masz prawo do swoich wypowiedzi a my nie mamy prawa pisać o zwierzakach jakie są fajne ? Przecież nie musisz odwiedzać ludzi, ani przyjaźnić się, z tymi którzy mają w domu psy, nikt Ci nie każe. Możesz się nadal brzydzić psami i nami psiarzami. A jeśli jesteś muzułmaninem bądź ortodoksyjnym judaistą to tym bardziej, chyba masz nawet taki nakaz. To miłego brzydzenia.

 • edytowano wrzesień 2014
  Nie gadam od rzeczy, niektórzy urzędnicy i pajęczyna to skojarzenie , które często mi się nasuwa na myśl, choć pewne decyzje takiej np. Uni pewnie też sa pożyteczne. Pijawka też bywa pożyteczna co nie przeszkadza jej być krwiopijcą.
 • edytowano wrzesień 2014
  A tutaj się odezwałem, żeby przypomnieć, że jak się kupi dziecku psa, to
  trzeba mu przynajmniej zrobić dobre szkolenie z zasad higieny


  To chyba jest oczywiste dla każdego normalnego człowieka i przyszłego właściciela zwierzaka. Pytanie autorki wątku brzmiało -jaki pies- a nie czy psy miewają robaki. Chyba, że zakładasz, że jest ona ograniczona na tyle aby nie wiedzieć podstawowych rzeczy....A to już jest obrażanie ludzi.
 • Przejrzałam dyskusję - potwierdzam że polskie owczarki nizinne bardzo szczekliwe. Jak uwielbiałam naszego psa, tak odżyłam psychicznie od kiedy odeszła - po kilku tygodniach uświadomiłam sobie jaka w domu cisza. Nie odpuściła nikomu, każdy spacerowicz - cała długość płotu, każdy dzwonek do furtki - wszyscy poderwani na równe nogi. Poza tym świetny pies, rodzinny, trochę uparciuch ale po szkoleniu karny, tylko to szczekanie... 
  W okolicy mam kilka labradorów - muszą się wybiegać a do 2 roku życia bardzo psocą - zostawione w domu po prostu się nudzą. 

 • mam kontakt z dwoma maltanczykami. Jeden jest przeuroczym, cudownym i pachnacym psem. Suka jest niestety śmierdząca, podgryzajaca i głupia. A cavalier z pierwszej części dyskusji jest najcierpliwszym psem jakiego znam. Brat męża ma i te pies znosi wszystko. Zresztą pracuje w szkole z niepelnosprawnymi.

 • O, przyjaciółka mojej córki ma cavaliera - świetny pies, dla małych dzieci, nawet drobne dziecko nie ma problemu z wyprowadzeniem na smyczy, nie wiem czy każdy ale ten to taka maskotka całej rodziny. Mając porównanie z polskim nizinnym, która była szczęśliwa jak nas zagnała w jedno miejsce i miała całe stado na oku ;) to cavalier kocha wszystkich z osobna i razem jednocześnie 
 • Foksteriery potrafią być bardzo agresywne. To nie jest pies do domu, w którym są dzieci.
 • edytowano lipiec 2017
  Karolinka powiedział(a):
  Przepraszam za szczerość ale sprzedajesz psy nierasowe bo koszty dotychczasowej opieki w takich wypadkach wynoszą ok kilkuset złotych. 
  No chyba ze będzie to symboliczne 100 zl to jeszcze ujdzie.
  To Wasz pierwszy taki miot?

  edit: doczytałam :(
  rozmnażasz nierasowe psy :(
 • taaa
  nie prowadzimy hodowli ale mamy już drugi miot. To po ch....ę się pytam???
  nie ma znaczenia, co o tym sobie myśli ktoś postronny, ktoś, kto nie siedzi w temacie
  są określone przepisy
  nie ma problemu, żeby sobie hodowlę założyć, trzeba tylko spełnić określone warunki

  skoro tak wiele psów potrzebuje pomocy, to po kiego grzyba mnożyć i powoływac na świat  kolejne?
  te, co się urodziły u Karolinki być może odbiorą dom potrzebującym pomocy starszym bidom.

 • a ja rozmnażam nierasowe myszy, a nie, one same się mnożą, tylko na mojej posesji.
 • edytowano lipiec 2017
  @kociara niepotrzebnie takie emocje ;)
  tak to jej drugi miot, pierwszy był u poprzedniego właściciela, który zmarł, my przygarnęliśmy ją jakieś 3 lata temu. Teraz zaciążyła z psem zupełnie przypadkowo, podczas wybiegu.

  I tak jest za kaskę, jak ktoś ma szanować i dbać psiaka jak za niego nie zapłaci to raz. Po drugie nasze koszty to ok 2 tysia już,dobra karma, mleko, weterynarz,  zabawki itd. Po trzecie powiatowy inspektor weterynaryjny wie o wszystkim i zastrzeżeń nie miał.

  Nie planowaliśmy tej ciąży, ale psiury są i przejadają naszą kasę na węgiel, po prostu myślę, że jak to nam się zwróci to zbrodni nie popełnimy, powiatowy wet też nas poparł


 • Sterylka albo sterylka aborcyjna byłaby mniej kosztowna . Skoro pies nieprzeznaczony do hodowli -można go ciachnąç. Mniej problemów potem.
  Zdanie powiatweta średnio mnie interesuje, bo wychodzi ze nie zna przepisów i tyle.
  Zwierzęta rasowe nie powinny być rozmnażane. A jeśli już się przytrafi z powodu niedbałości właścicieli to na pewno nie za kasę.  Ewentualnie symbolicznie za koszty szczepienia. 

  Oki jeden miot u Was. Ale to nie zmienia faktu że taka sytuacja może się powtórzyć.BTW -Hills wcale nie jest taka super karma. Jest jedną z gorszych  karm na rynku 
 • Na sterylkę aborcyjna nie ma i nie będzie mojej zgody.

  Odnośnie karm, no cóż każdy ma swoje zdanie, a pieski piękne- do zakochania.


 • no w zasadzie tak, po prostu na olx nie ma możliwości wstawienia psa bez rodowodu za konkretną cenę, ludzie różnie to obchodzą i rożnie piszą
  my wstawiliśmy tak, koszt zapewniam symboliczny :)
 • @joanna_91
  jesteś zainteresowana???
 • ja po tym wpisie o sterylce aborcyjnej nie mogę dojść do siebie :(

  Podziękowali 1MamaKredka
 • Kundelki tez są super! Oby znalazły dobrych właścicieli  :)
 • O matko !!!
  :'(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.