Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

1356722

Komentarz

  • Niestety ale polskie sądy w odróżnieniu od niemieckich (NRD) nie przeszły lustracji. Gruba kreska spowodowała, że ludzie którzy skazywali na więzienie za np. kolportowanie ulotek antysocjalistycznych sądzili dalej. Nikt nie poniósł konsekwencji ani prawnych ani tymbardziej finansowych i tak jest do dzisiaj. Dziadkowie, którzy z kilkoma klasami podstawówki kończyli kursy i byli wielkimi sędziami/prokuratorami strzegącymi władzy Ludowej zostali zastąpieni wnukami którzy pilnują interesu i status quo. Immunitet sędziowski, sądzenie we własnym środowisku i brak jakiejkolwiek kontroli doprowadziło do stworzenia nadzwyczajnej kasty. Zmiany są potrzebne, może nie w ten sposób jaki przeprowadza je PiS ale do tej pory nikt nie odważył się ruszyć Magdalenkowych ustaleń.  
  • poszukaj sobie w necie, w jakim wieku są sędziowie.
    Ilu komunistycznych sędziów orzeka we współczesnych sądach? Powtarzasz jakieś mantry o tych wnukach, no naprawde

    Zmiany są potrzebne, zgoda-nawet samo środowiko o tym mówi.
    Ja się pytam, czy ta ustawa aby na pewno w obronie zwykłych ludzi i przeciwko tej kaście?
    Czy aby na pewno chodzi o zwykłego człowieka? A nie o podporządkowanie sadów aktualnie rządzącym?
    Naprawdę uważasz, zę to w czymkolwiek pomoże szarakowi?
    I takie rozwiązanie nie stworzy kolejnej kasty, tym razem z pisowskiego nadania
    Podziękowali 3beatak Coralgol Monika73
  • kociara powiedział(a):
    Hm, jeden wyrok SN na ile???

    Oki, co w takim razie poprawi aktualna ustawa?
    Jak wprost/bezpośrednio przyczyni się do sprawiedliwości i rzetelności?
    Zobaczymy :smile: 

    A wyrok niejeden. Nawet w lokalnych sądach oni się czują jak bogowie i robią z ludźmi co chcą jeśli to któryś z "nadzwyczajnej kasty" a nie uczciwy czlowiek.
    Kto miał do czynienia z nimi to wie jak się zachowują,jak odzywają do ludzi na rozprawach nie mówiąc o wołajacych o pomstę do nieba "sprawiedliwych" wyrokach.
    Przykładów mnóstwo np.w przeróżnych programach interwencyjnych.
    Często w rodzinie,wsrod znajomych się słyszy i doświadczyło samemu.
    No chyba że ktoś nauczony że wszystko się "zalatwia" i wszędzie ma "plecy" nie widzi w tym patologii. Gorzej już nie będzie.
    Podziękowali 2zbyszek Rogalikowa
  • Na marginesie, ale głosowania nocą wynikają też z niewielkiej większości w Sejmie. Wielu posłów PiS pełni funkcje ministerialne i za dnia PiS nie miałby większości,  bo ministrowie urzędują jednak.
    Podziękowali 1Wiol
  • czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem i  z czasami w języku polskim? napisałam: sądzili, bo to się odnosiło do lat po grubej kresce.
     
    Zabawna jesteś z tym wyrokiem...chcesz przykładów a potem próbujesz bagatelizować...nawet gdyby był tylko jeden przykład ( a nie jest- skoro już tak do neta odsyłasz to sama też tam możesz poszukać) to takowy nie ma prawa się zdarzyć( dotyczy tysięcy ludzi w Pl)

    a co do wnuków to żadna mantra tylko rzeczywistość. Tak się składa że chodziłam do liceum, gdzie chodziły takowe wnuki a potem studia pozwoliły na dokładniejsze przyjrzeniu się jak to wygląda od środka.

    A ja się pytam co do tej pory zrobiono po 1989 roku w obronie prostych ludzi?
    A sędziowie/prokuratorzy nie byli podporządkowani rządzącym do tej pory?Za czasów rządów PO jest całkiem sporo tego przykładów. Gorzej niż ma obecnie szaraczek mieć nie będzie za to tej nadzwyczajnej kaście napewno się pogorszy. Co z tego wyjdzie to się okaże. jedno jest pewne że totalna opozycja walczy o utrzymanie ładu Magdalenkowego bo zapewnial im totalną bezkarność.
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano lipiec 2017
    yhy, pięknie będzie, jak do władzy dojdą np lewacy, islamisci...i będą powoływać sędziów politycznych

    niczego nie bagatelizuję
    ale oki-zdelegalizujmy religię, bo księża molestują dzieci, mają kochanki i rozbijają się autami po pijaku, po pijaku zabijają ludzi i nie idą do więzienia.
    zdelegalizujmy medycynę, bo lekarze przychodząpihani do pracy, popełniają błędy.
    zabrońmy samochodów, bo kierowcy torów i PKSów przekraczają przepoisy, powodują wypadki
    zdelegalizujmy politykę, bo politycy piją, biją, zdradzają

    a najlepiej niech księży, lekarzy, polityków wybiera partia. A nie. Wrrrróć. Jaka partia, skoro trza zdelegalizowac politykę
    edit: bo to ci ludzie mają większy wpływ na życie przeciętnego człowieka - polityk, lekarz, ksiądz niż sędzia, ktorego wielu przez całe swe życie nie zobaczy ani razu
    po prostu jest to jedynie myślenie życzeniowe, że ta ustawa poprawi los szarego człowieka

    bo to nadal będzie kasta, tym razem z politycznego nadania. Ziobro niczym specjalnym się nie wyróznił, poza kiepskim zdawaniem egzaminów, uwaleniem ludzi, u których oblewał kiedyś egzaminy, uwalaniem ludzi, którzy wydawali niekorzystne wyroki w sprawie jego taty...a... i jeszcze spektakularnie zniszczył sprzęt firmowy, a tak pięknie opowiadał o chorej sędzi, kradnącej to i owo-tylko jakoś tak, kurrrczaczki zapomnial powiedzieć, zę to sędzia od wielu lat w stanie spoczynku.
    tyle i aż tyle
    ciekawe, czy tyle entuzjazmu wzbudziłaby taka decyzja lewicy czy PO na przykład

    kiedy wchodziły przepisy o SN PiS ani jednym głosem nie był przeciw, to tak dla informacji
    Podziękowali 3Stokrotka Coralgol beatak
  • Oj Elunia, niewłaściwą osobę zapytałaś ;)
    Podziękowali 1Monira
  • Ale teraz sędziowie i tak nas sądzą według swojego widzimisię. Znam przypadek, kiedy mąż psychopata nie pozwolił żonie pracować, a kiedy doszło do rozprawy rozwodowej - na żądanie tego męża - sędzinę interesowało tylko to, dlaczego ta kobieta nie pracuje zawodowo. Niewybredne komentarze, ignorowanie wyjaśnień itd. Skoro ona musi pracować, to inne kobiety też powinny. Ten mąż, na szczęście były, mówił o niej "moja sędzina". I wszystko jasne.
    Znam także przypadek bankructwa na skutek decyzji przekupionego sędziego. Nie możesz zażądać zmiany sędziego, bo drugi potraktuje Cię jeszcze gorzej. W imię kastowej solidarności. Sądy Apelacyjne zajmują się jedynie "przyklepywaniem" wyroków. Wyniosłość, traktowanie "z góry", poniżanie, pouczanie - bo kto odważy się dyskutować? Nie mówiąc o notorycznym nieprzygotowaniu do rozpraw i przewlekłości postępowań.  Oni naprawdę czują się bezkarni. 
    Uprzedzając pytania, to są sprawy z mojej rodziny i nie będę ich udowadniać. Jak większość społeczeństwa, miałam zaufanie do sądów, dopóki nie zobaczyłam na własne oczy, jak ta nasza sprawiedliwość wygląda. Można bronić tego, co jest, różnymi argumentami: że władza się zmieni itd. Ale jeśli te zmiany nie nastąpią, nie będzie szans na dalsze reformy. I tyle. PiS dostał mandat od większości demokratycznej i realizuje obietnice wyborcze. Ma do tego prawo.
    Nie ma mowy o upolitycznianiu sądów, one już są mocno upolitycznione. Sami sędziowie postawili się w tej sytuacji. Poza tym, jeśli w ich obronie protestują tacy  ludzie jak Michnik, Petru albo KOD, to jak uwierzyć w szczerość tego protestu?
    No i te idiotyzmy rozpowszechniane, że teraz to nam jeszcze internet wyłączą, jako argument przeciwko ustawie o SN... Tonący naprawdę brzytwy się chwyta...

  • @mammamia, nie do końca śledzę tę sprawę i może nie wszystko zaczaiłam, ale jaki wpływ ma sposób wybierania sędziów do KRSu na sprawiedliwe wyroki na szczeblu "mąż ją bił i nie dawał pieniędzy"?
    Podziękowali 2kociara Stokrotka
  • Trochę nie tak @Malgorzata  . 
    To prawda, że pod te protesty próbują się podczepic politycy i może na początku przemawiAli. 
    Teraz to jest zryw społeczny , polityków nie dopuszcza się do głosu. 
    Właśnie dlatego ze zawiedli 

    Ale to co robi tvp to jest dopiero manipulacja i czyste sk.....ństwo. ja nie wiem jak można tak traktować widzów.  Kurski ma Polaków za debili
  • No i to chyba logiczne ze przeciw pis skoro to on takie rewelacje chce wprowadzac
    Podziękowali 2Stokrotka beatak
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    @mammamia, nie do końca śledzę tę sprawę i może nie wszystko zaczaiłam, ale jaki wpływ ma sposób wybierania sędziów do KRSu na sprawiedliwe wyroki na szczeblu "mąż ją bił i nie dawał pieniędzy"?
    I to jest właśnie dowód na to jak przeciętny człowiek, często wyborca pis rozumie o co idzie

    Ja jeszcze lepsze rewelacje słyszę 
    Np ze pis dlatego wprowadzi ta ustawę żeby osądzićcc PO nowoczesna SLD itp wsadzić ich do pierdla i zabrać to co nakradli.  I oddać porządnym ludziom. I teraz będziemy bogatym krajem bo pis każdemu da to co zabrał złodziejom z po
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Ma ma . Za tych debili.
    Tylko potrafi to umiejętnie ukryć i udaje, że się o nich troszczy. I biedny naród nie widzi jak jest dymanyy. 
    Uwielbiam argument "a bo to wszystko przez peło". Tak.  On wszystko tlumaczy

    Yyyyyy
    Nie pamiętam żebym cokolwiek o kodziarzach pisała.
    Nie moja bajka.
    Jedynie o tych cudnych manipulacjach dotyczących np frekwencji czy udziału i motywu dla udziału różnych ludzi
  • No pacz.
    Teraz to manipulacja i omotanie.
    Marsze poparcia i miesiączniczki prezia to sam spontan, potrzeba serca i manifestacja z czystego serca.

    Dodaj jeszcze ze znicze takie same a przekazy na żywo z poznania nie są na zywo , bo w poznaniu jaśniej niż w warszawie -jak trysnął intelekt jeden z pisu
    Podziękowali 3Stokrotka Coralgol beatak
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    @mammamia, nie do końca śledzę tę sprawę i może nie wszystko zaczaiłam, ale jaki wpływ ma sposób wybierania sędziów do KRSu na sprawiedliwe wyroki na szczeblu "mąż ją bił i nie dawał pieniędzy"?
    Odniosłam się do wcześniejszych wpisów o kondycji sądów i konieczności ich reform oraz do tego cytatu ze Stuhra, że na skutek tej reformy będą nas sądzić wg m.in. widzimisię. Jako przykład, że już nas sądzą według własnych przekonań i widzimisię,  podałam przypadek sędziny, która jawnie okazywała pogardę kobiecie nie pracującej zawodowo, bez wnikania w przyczyny tego stanu. Nie było nic o biciu i niedawaniu pieniędzy.
  • @kociara, skończ z tą pogardą. Jeżeli ludzie na te miesięcznice przychodzą i modlą się za zmarłych, to widocznie mają tę potrzebę. W Twoim domu to się odbywa na siłę, że Ci przeszkadza?
    To musi być niewyobrażalnie bolesne, tak stracić kogoś z rodziny albo z przyjaciół. Można mieć potrzebę spotkania z innymi w podobnej sytuacji.
    KOD też sobie buczy, gdzie mu się podoba i jest OK.
    Są marsze równości i marsze dla życia i jeszcze wiele innych.
    Ale przeszkadza tylko ta miesięcznica. No i oczywiście demoniczny Kaczyński. Niektórzy to mu już takie cechy przypisują, jakby on jakąś władzę nadludzką miał i sam rządził w tym kraju z niewiadomych przyczyn próbując go zniszczyć.


  • Pogardą? 
    Chyba mnie z prezesem pomylilas. 

    Oj.  Bo się popłaczę normalnie.
     Tu z potrzeby serca.
    Tam inspirowani.
    Ci dobrzy, spontaniczni, szczerzy i uczciwi. I nic a n8c polityki na miesiecznicach nie ma. No nic. Tylko modlitwa.

    W każdym innym wypadku prowokować i inspirowane.

    Ty się zastanów co piszesz i kogo chcesz przekonać .

    Przeszkadza hipokryzja i prywatna impreza za publiczne pieniądze. 
    Parady równości przeszkadzają Ci?

    To jest dokładnie to samo
    Podziękowali 2Stokrotka beatak
  • Malgorzata powiedział(a):
    mnie np dziwi ta nagonka na JK i Jego pamięć o bracie 
    stracił nagle brata i bratową , rozumiem możemy współczuć każdemu z powody straty rodziny
    tylko nie jednemu JK ???
    On stracił brata , po prostu 

    Nie on jedyny. A zachowuje się jakby tylko on był w żałobie. 
    Inni potracili żony, matki, synów. ..jeden stracił i matkę i syna
    Podziękowali 1beatak
  • Jak to co?
    Kwestia optyki. Porównanie takie, rozumiesz. 

    Zarzucasz ze protesty to inspiracją i kierowanie to ja pokazuje, że są i inne, kierowane i polityczne 
    Podziękowali 1beatak
  • omyłkowo podziękowałam @Elunia podczas gdy chciałam zacytować wypowiedz Stuhra,która jest na poziomie wypowiedzi prezes SN mówiącej, że suwerenem jest Konstytucja a nie naród.
    patrz pan mogloby się wydawać, że dzisiaj nie rządzą nami ludzie według swoich wierzeń wyznań i widzimisię, a pan Stuhr to tak bezinteresownie z serca boi się, zmiany na inne widzimisię zupelnie przypadkiem niezgodne z jego widzimisię.

    a tutaj kolejny przykład obecnego widzimisię na osobie Marka Kubali, któremu  firmę zniszczył tzw. wymiar sprawiedliwości. po 17 latach batalii sądowej został z milionowymi długami a SN orzekł że odszkodowanie się nie należy


    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1947101362171004&id=1732451630302646
    Podziękowali 1zbyszek
  • popatrzcie na to trochę szerzej,
    :)

    Po jednej stronie jest Anka, Kociara, Elunia,
    którym (najwyraźniej) było dobrze przez ostatnie 28 lat,
    a po drugiej wyborcy PiS, którzy uważają te lata nie tylko za stracone ale i szkodliwe.

    Po jednej stronie jest Trump, Orban, Kaczyński,
    a po drugiej CNN, NYT, WaPo, Gaurdian, Newsweek, Gazownia, itd. itp.

    Po jednej stronie pedalstwo, aborcja, niszczenie rodziny i Kościoła, normalnego społeczeństwa,
    a po drugiej ci, którzy bronią normalności.

    I w tym wszystkim, w tej wojnie o normalność, Polska i Kaczyński znaleźli się nagle w centrum, gdyż Trump jest na niepewnej pozycji i każdy sojusznik się liczy,
    a korporacja sędziowska, praktycznie grono ludzi, którzy się sami wybierają, jest w tej walce kluczowym szczeblem do zmian.
  • No. Bo ja jestem lewak, ubek, ubecka wdowa, sędziowska kasta. 
    Se wybierz.
    I kwiczę bo mnie od koryta odrywaja 
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • edytowano lipiec 2017
    @kociar, Elunia

    przepraszam, ale gdzie Wy tu widzicie wycieczki osobiste ?
    :)
    bronicie tego co było, więc co najmniej dobrze się Wam działo :)
    tylko tyle.
    Wtedy łatwiej nie zauważać tego, co złe.
    (a zła jest niska dzietność i stan gospodarki, więc zadłużenie i emigracja zarobkowa)

    Na przykładzie USA widać, że władza sądownicza (w dużo lepszym stanie, niżu nas)
    może i chce uwalić każdą próbę zmian, więc zmiany, jeśli w ogóle mają być, trzeba rozpocząć od niej. Bez tego nic się nie uda.
    Podziękowali 3Milamama zbyszek draconessa
  • Chętnie bym przeczytała @Anka w tym wątku, jeśli tu zagląda  :)
    Mnie też niepokoi ta reforma, myślę, że ten troj podział z założenia nie jest zły.  
    I nie ,nie jestem za aborcja ani gender :D
    Podziękowali 3formatka kociara Coralgol
  • Tylko, ze znam wyłącznie jej nick z orga :s
  • edytowano lipiec 2017
    Jak wczesniej rzadzila PO i realizowala swoja wiekszosc glosow to byla demokracja, tak?  jak teraz wiekszosc realizuje PIS to dyktarura???
    Ja osobiscie nie widze roznicy w sposobie rzadzenia.
    Roznica jest w interesie docelowym.
    Jednak PIS realizuje program na rzecz dobra narodowego/tak.wciaz mam taka nadzieje/
    PO dzialala ewidentnie na rzecz wlasnych ukladow.
    I ja bym sie o te grupy interesow nieszczegolnie martwila.
    maja na tyle elastyczne sumienia, ze odnajda sie w nowej rzeczywistosci.prawej czy lewej.
    A przeciez chodzi o to, zeby mieli szanse ludzie zdolni i ambitni, a nie tacy ktorzy sie dogadali miedzy soba na poziomie towarzyskim /przy osmiorniczkach/ czy na poziomie innych zaleznosci personalnych.
    Brakuje w tym kraju profesjonalistow w swoich dziedzinach.
    Jedyni profesjonalisci ktorym sie udaje to ci od wykpienia czyli od czarnego piaru i dezinformacji.

  • A tymczasem DGP donosi ze senat się lekuchno rąbnął i przegłosował nie to co trzeba.
    Jeśli to prawda to ...

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennik-gazeta-prawna-senat-przeglosowal-nie-te-ustawe-o-sn-co-trzeba/133qqqv
    Podziękowali 1Coralgol
  • Dopytujesz się @kociara co takiego głupawego zrobił SN? Ano orzekł np. że nie można karać sędziów, którzy stosowali retroaktywnie dekret o stanie wojennym, bo... prawo PRL na to zezwalało. SN nie byłby w stanie osądzić zbrodniarzy nazistowskich. Przy takim wyroku wygłupy Ziobry et consortes o skracaniu kadencji prezesa SN to jest lekka abberacja.

    W ustawie o SN chodzi tylko o wymianę kadr. Czyli w zależności od oceny tej kadry zależy ocena ustawy. Dla mnie kluczowy argument to historia: problem sądów w Polsze polega na tym, że w momencie transformacji  mieliśmy do czynienia z sądami całkowicie na telefon, prawda? I oto środowisko to nijak się nie oczyściło. A o awansach i przyjmowaniu do zawodu decydowali ci właśnie sędziowie z PRLu na telefon, a potem ewentualnie ci sędziowie, którzy zostali do zawodu dopuszczeni przez tych z PRLu. Zdajesz sobie sprawę w czym tkwi problem? Problem tkwi w tym, że zapewne istniało i może dalej istnieć wiele nieformalnych relacji pomiędzy sędziami tamtego systemu (i ich "niezawisłymi" wychowankami), a "komunistami" i ich "wychowankami". 

    Ja osobiście jestem całym sercem za dowolną metodą odbetonowania tego "niezawisłego" tworu i wprowadzenie większego pluralizmu. PiS nie będzie rządził wiecznie, a sędzią się zostaje do końca życia.
  • Cóż, patrząc na tych wszystkich misiewiczow, na obsesje Ziobry jakoś przypuszczam, że wątpię, że chodzi o odbetonowanie
  • Ale to nie chodzi o kompetencje, tylko o poglądy. Stosowanie prawa nie jest algorytmem, bo wtedy wystarczyłby program komputerowy. Na wyroki wpływ ma szereg czynników. Kiedyś badano izraelskich sędziów decydujących o przedterminowym zwolnieniu. Okazało się, że pozytywne (dla skazanych) wyroki zapadały zdecydowanie częściej po lunchu (gdy sędziowie byli najedzeni), niż przed. ;)

    Z punktu widzenia PiSu w sądownictwie jest nadreprezentacja ludków, którzy mają odmienny pogląd na stosowanie prawa. To trochę jak z mediami - przed wymisiewiczowaniem TVP ideologia PiSu była wspierana tylko przez niszowe media. Dziś te "udziały w rynku" dalej są na niekorzyść PiSu, no ale jakiś tam pluralizm się pojawił.

    Swoją drogą, jak pokazuje przykład sędziego Milewskiego, sędzia na telefon nie jest problemem dla wymiaru sprawiedliwości. W takiej sytuacji zadbanie, by różni sędziowie odbierali telefony od różnych grup społecznych jest jakimś krokiem w stronę normalności. Wydaje mi się, że niezawisłości nie da się zapewnić ustawami. To jest indywidualna cecha, albo się to ma, albo nie. 
    Podziękowali 2Pioszo54 Tusia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.