Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Miejsca w Polsce

Marzycie o zwiedzeniu jakichś miejsc w Polsce? A może macie takie do polecenia? Może mniej znane, może z dala od szlaków turystycznych?
Ech, jest tyle, które chciałabym zobaczyć, w których nigdy nie byłam...
Na przykład Sandomierz albo dęby w Rogalinie, albo Głuchów, albo Tum pod Łęczycą. Albo Kaszuby, jeziora kaszubskie, trochę znam, ale tylko trochę. Albo okolice pod Krakowem, albo Dęblin, albo Brochów, kościół taki niesamowity na zdjęciu, albo Szydłowiec, albo Góry Świętokrzyskie, nigdy nie byłam, Strawczyn, Łososina, okolice Wiernej rzeki, albo Góra Kalwaria, Wygiełzów skansen, albo zamek Czocha, albo w ogóle Dolny Śląsk, nie znam za bardzo, w Zielonej nigdy nie byłam. Albo ściana wschodnia, Polesie, Roztocze, Zamość, jeszcze nie byłam...
Podziękowali 2wiesia Subiektywna
«13

Komentarz

  • Do polecenia:

    Suwalszczyzna Wigry no pewnie
    Hel i wybrzeże to pobliskie, też moja miłość
    Drohiczyn, kto nie zna, niech pozna
    Wielkopolska
    okolice Konina, Koła, Ślesina, Lichenia
    Hajnówka, Puszcza Białowieska
    Bieszczady, Otryt
    Beskid Niski
    Beskid Sądecki
    Beskid Żywiecki

  • Może kiedyś pojedziemy do Płocka. Tam jest chyba niesamowita Katedra, i któryś król pochowany, nie pamiętam, który...
    Muzeum Secesji jest też w Płocku chyba.
    Kalisz mało znam. W Bydgoszczy jeszcze nie byłam.
  • edytowano lipiec 2017
    AgaMaria, to zapraszam na Dolny Śląsk, póki mam jeszcze duże mieszkanie i będę mogła Cię ugościć.
    Tu możesz stanąć w miejscu gdzie żyła św. Jadwiga i jej mąż książe Henryk Brodaty.Pochowani w przepięknej naszej bazylice.
    Często odbywają się koncerty organowe, Trzebnica to piękne miasteczko gdzie można fajnie spędzić kilka dni.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @AgaMaria , w Płocku leży książę Bolesław Krzywousty, a miasto jest bardzo ładne. Byłam tam ostatnio służbowo i zachwyciłam się. Promenada na skarpie wiślanej, katedra, rynek, no i wspomniane przez Ciebie muzeum Secesji - przepięknie urządzone! Szkoda, że miałam tak mało czasu!
    A z miejsc, w których nie byłam... muszę przyznać, że prawie wszędzie byłam, ale z tych większych miast pozostał mi Zamość. Z mniejszych miejscowość marzy mi się Ujazd i legendarny Krzyżtopór, najlepiej z równoczesnym przeniesieniem w czasie do połowy XVII wieku! :)
    Podziękowali 3AgaMaria Natalia Tusia
  • edytowano lipiec 2017
    Mój Mąż urządza nam wycieczki do takich miejsc. Naszych, pięknych, polskich ale mało znanych. Zdecydowanie nie podszedł nam w tym roku turystyczny mocno Malbork. Frombork bardziej, ale największe wrażenie zrobiły na nas wczorajsze... Prabuty. Zupełnie nieturystyczne, zapomniane, konkatedra zamknięta na cztery spusty! Kościół polski z XIV wieku, w którym już od XVw odprawiano Mszę w j.pol. (stąd nazwa) - zamknięty. Piękna makieta ruin zamku, który stał tam do XVIIIw - ogrodzona. Bramę do miasta robiła wrażenie, ale nawet dobrze opisana nie była. Fontanna z Rolandem, jakby piękna nie była, to w centrum współczesnego kiczu jakoś tak dziwnie. 
    Kwidzyn fajny, choć muzeum zamkowe takie wszystko i nic. Za to katedra i same zachowane części zamku - w opowiadaniu P.mega fascynujące!

    Mój Mąż jest mistrzem w wynajdywaniu takich zapomnianych miejsc. Czyta historię, sprawdza plany, a potem nas oprowadza. Jeździmy sobie tylko w odległości 100km od bazy wylotowej, zależy czy jesteśmy w domu, czy u dziadków. 
  • Kocham zwiedzać Polskę od ponad 20 lat, robię to co roku. Mogłabym dłuuugo pisać. Mój mąż twierdzi, że jestem mistrzem w wyszukiwaniu ciekawych miejsc.

    Nie mam teraz za bardzo czasu ale potem może napisze.
    Podziękowali 3Aga85 AgaMaria formatka
  • @Dorotak w Gdańsku można za free zwiedzić z przewodnikiem różne ciekawe  (jak się okazuje ) miejsca gdzie turysty nie uświadczysz  ;)
    Ostatnio była to Orunia dolna.
    Podobno w jednym z warzywniaków oglądali jakieś freski :D
    Podziękowali 1Dorotak
  • Tak, tak. Wiem. Ale my bardziej tacy wolni turyści. Nie lubimy z przewodnikiem. Też z tego powodu, że ja z brzuchem, a najmłodszy 14 miesięcy. To wiesz, przerwa na jeść, histerię, siku kupka, a w ogóle to nozki dalej nie idą. A mój Mąż taki napaleniec, całe noce teraz w wakacje siedzi i szpera w necie,czyta, dowiaduje się. Jak jemu to sprawia przyjemność, to niech nam robi za przewodnika :D
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Nad morzem to trzeba trafić z pogodą i wiedzieć, gdzie wejść, aby nie było za dużo "stonki" o pływaniu w morzu można zapomnieć. Chociaż umiem pływać to morza nie lubię. Morze w miarę ciepłe jest tylko w sierpniu.  Nad pełnym morzem znacznie większe fale i większy wiatr.
    Ostatnio byliśmy w Ustce. Wiało przez tydzień !!! 6-7 w skali Beauforta.

  • Co innego Kaszuby i jeziora. Uwielbiam, po prostu bajka. Siedzisz w lesie cisza tuż nad wodą. Kąpiesz się kiedy chcesz. Woda czysta, żadnych fal, ciepła woda przez całe lato
    Podziękowali 1Aga85
  • No ale to nawdychanie się jodu przy sztormie też nie bez znaczenia
  • Podkarpacie jest cudowne i tam mi dobrze. Beskid Zywiecki jest sliczny, dobrze oznaczony, duzo schronisk, a ludzi umiarkowanie lub malo. Roztocze jest piekne i niespodziewane. 
    Nad morzem bylismy w tym roku w Smoldzinskim Lesie i bardzo nam sie podobalo: park narodowy, duzo sciezek pieszych i rowerowych, dziwny nadmorski las, zurawie krzycza na lakach. Ludzi malo, bo do plazy trzeba spory kawalek dojsc. Straganow zero. Plaze szerokie, kilometr plaza idzie sie do strzezonego kapieliska. Bdb. 
    Podziękowali 2Karolinka AgaMaria
  • Gdyby ktoś reflektował Bory Tuch to piszcie :)

    Dziękuję za info o Smołdzińskim Lesie, my też chcemy, ale tak na jeden dzień.
    Dłużej być nie możemy B)
  • Kalwaria Zebrzydowska poza sezonem. Nocleg 20 zł. Uwielbiam.
    Podziękowali 2kiwi AgaMaria
  • @AgaMaria, co w Drohiczynie? Wybieram się, więc chętnie podpowiedzi posłucham 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A mnie się marzy Wielodzietny Przewodnik po Polsce i nie tylko :)
    z pięknymi miejscami i dobrymi ludźmi <3
    Podziękowali 2Laf2011 jan_u
  • edytowano lipiec 2017
    No dobra to zacznę powoli coś wpisywać. (na szybko piszę, przepraszam za male litery)
    - mój ulubiony region Suwalszczyzna - koniecznie spływ Hańczą co najmniej na najciekawszym odcinku Dworczysko -Rygol
    - jedyna w Polsce 3- komorowa śluza Paniewo - tamże
    - ruiny pałacu Paca w Dowspudzie
    - Sejny bazylika i synagoga

    - inny region najbardziej obfitujący w zabytki w POlsce to niedoceniany Dolny Śląsk - tak 2 tygodnie to za mało by wszystko zobaczyć.

    Sztolnie Walim i Osówka
    kopalnia złota w Złotym Stoku
    kopalnia Uranu w Kowarach ( i jeszcze druga nie pamiętam gdzie)
    jaskinia radochowska
    jaskinia niedzwiedzia
    błędne skały, szczeliniec
    zamek książ
    róne zamki typu Bobolice, Mirów
    twierdza Kłodzko
    kalsztor franciszkanów Kłodzko,(zaznaczone jak był zalany podczas powodzi stulecia, robi wrażenie)
    trasa podziemna w kłodzku
    góra Borówkowa, gdzie za komuny były spotkania opozycji polsko czaskiej

    kolejny ciekawy region - szlak Orlich Gniazd w tym Ojcowski Park (Pieskowa Skała, maczuga Herkulesa
    Muzeum w Żarki Lewtnisko - fajne oprowadzanie dla dzieci
    sankturium rodzinnych błogosławieństw Leśniów

    cdn później
    Podziękowali 3E.milia Laf2011 AgaMaria
  • byłam, piłam :)
  • edytowano lipiec 2017
    tak!
     oprócz tego z posmakiem wędzonym, blee

    dwa lata temu byliśmy z biurem podroży bieszczader, mają też wycieczki jednodniowe- warto!

    sami bylismy 4 lata temu i głównie łażenie po górach
    polecam święto jagody w Dwerniku, nie wiem kiedy przypada w tym roku
    Jeziorka Duszatyńskie, ładne.

  • W Bieszczadach najcudniej jest tam, gdzie ludzi trochę mniej, chociaż latem wszędzie sporo. Cerkiew w Łopience, źródliska Sanu, Mutne, Chmielnik. Im dziczej, tym lepiej. Cisnej np nie lubię, juz za gęsto.
     
    Podziękowali 2madzikg AgaMaria
  • Sanktuarium MB Śnieżnej na Górze Iglicznej❤. Marzy mi się zrobienie tras w tamtych okolicach (to też Kotlina Kłodzka)
  • Lipnica Murowana - przepiękny ryneczek ze statua św.Szymona z Lipnicy, dworek Ledochowskich (matka Urszula ❤). Dom Pielgrzyma sióstr Urszulanek, gdzie można się zatrzymać. Maleńka miejscowość a 2 świętych! (2 kolejne procesy w toku). W Niedzielę Palmową słynny konkurs palmowy☺. Starenki drewniany kościółek św.Leonarda.
    Niedaleko Tropie z pustelnia św.Andrzeja Swierada (bardzo malownicze), zamek w Nowym Wisniczu, Bochnia.
    Podziękowali 2Pompejanka AgaMaria
  • ach zapomniałam, na Suwalszczyznie koniecznie rezerwat Tobolinka (dystroficzne jeziorko z pływającymi tofrowcami, rosnące bagno i rosiczka na żywo, jagody do wysokości ud. Tylko koniecznie opsikać się czymś na komary.
  • Zamek Mirow i Bobolice to nie Dolny Slask, tylko Jura. Okolice Ogrodzienca. 
  • E.milia powiedział(a):
    Zamek Mirow i Bobolice to nie Dolny Slask, tylko Jura. Okolice Ogrodzienca. 
    o widzisz coś mi nie pasowało, na Jurze byliśmy rok wcześniej, pisałam na szybko i namąciłam:-)
    Podziękowali 1E.milia
  • W Mucznem spędzaliśmy podróż poślubną, przeszło 20 lat temu.
  • Muczne, pardon. 
  • Tarnawa Niżna i Wyżna ...  <3
    Podziękowali 1AgaMaria
  • zatwarnica, przejście z przełęczy orłowicza
    Podziękowali 2Marcelina formatka
  • @Tusia ❤️Lipnica.... Zatęskniło mi się... Do św. Szymona z Lipnicy, św. Urszuli Ledochowskiej i bł. Marii Teresy Ledochowskiej, do urszulanek i dworku... 
    Podziękowali 1AgaMaria
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.