Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

145791018

Komentarz

  • Ale pewnie problemem jest to, ze ucieka, a nie to, ze sie rozmnaża. Choc moze wysterylizowany byłby mniej chetny, choc z drugiej strony - haszczaki tak niestety maja, ze lubia sie włóczyć :(
    Podziękowali 1Karolinka
  • Karolinka powiedział(a):

    Właściciel ojca naszych szczeniaków chce  go uśpić, bo ten mu ucieka. Coś mnie trafia, bo gość nie zrobił dla niego nawet porządnego kojca, ma to w poszanowaniu. Tak najłatwiej- uśpić. :( :( :(

    Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny, bo pies piękny i bardzo  łagodny, tylko duży i potrzebuje kogoś kto będzie miał dla niego trochę czasu.

    @groszek może Ty !!!


    Może warto pana uświadomić, że uśpienia zdrowego psa popada pod paragraf?
    Wet może za to odpowiedzieć 
    Podziękowali 1Karolinka
  • kociara powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):

    Właściciel ojca naszych szczeniaków chce  go uśpić, bo ten mu ucieka. Coś mnie trafia, bo gość nie zrobił dla niego nawet porządnego kojca, ma to w poszanowaniu. Tak najłatwiej- uśpić. :( :( :(

    Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny, bo pies piękny i bardzo  łagodny, tylko duży i potrzebuje kogoś kto będzie miał dla niego trochę czasu.

    @groszek może Ty !!!


    Może warto pana uświadomić, że uśpienia zdrowego psa popada pod paragraf?
    Wet może za to odpowiedzieć 
    A usypianie szczeniaków czy tp przed czy po urodzeniu nie popada?
    Ot pokręcona filozofia...
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano lipiec 2017
    Nie
    Edit : po urodzeniu to wszystko zależy od stanu zdrowia i wielu oraz sposobu. 
    Aborcyjna jest jak najbardziej dopuszczalna
  • Mąż rozmawiał z właścicielem, może z tym ogrodzeniem będą myśleć, żeby ten nie uciekał.
    Jednak widać,że właściciel ma dość :(
  • @groszek, pytam, bo wiele ras wymaga doświadczenia. Ja same posiadam pośrednie doświadczenie (rodzice mieli psy) i nie zdecydowałabym się na psa wymagającego konsekwencji i spokoju, a takim jest owczarek niemiecki. Do tego dzieci, które są nieprzewidywalne, nawet te chowane z psami. Szczerze mówiąc, to naszła mnie kiedyś taka refleksja, że dla ochrony, to lepiej agencje opłacić. Nawet to taniej wychodzi, niż pies. A psa, nawet najgroźniejszego, zdeterminowany złodziej otruje lub zagazuje :( Dlatego może lepszy hałaśliwy pies, który ostrzeże przed obcym, a dla swoich jest łagodny? Albo po prostu łagodny olbrzym, który odstraszy swym wyglądem drobniejszych złodziejaszków? Taki chyba będzie leonberger, ale wnioskuję tylko z opisów, bo rasy osobiście nie znam. Obawiałabym się tej sierści, ale może nie jest tak źle, jak wygląda?
  • edytowano lipiec 2017
    Są tu jacys stali użytkownicy czy bywalcy czołowych psich forów/forumów/for ;) ? Pomocy potrzebuje bo mi się poszukiwanie psa kitłasi. Są tylko dwie holdowle i jedna na drugą nadaje. Nie wiem komu można ufać a nie znam się na rodowodowych procedurach i hodowlach.
  • Nie ma trzeciej?
  • @Gosia5, właśnie nie :(

    @Elunia, priv zaraz napiszę.

  • Szczerze mówiąc, to te animozje między hodowlami skutecznie zniechęciły mnie do wystaw i hodowli.
  • @Gosia5, napiszesz coś więcej? Bo ja jednak dość idealistyczny obraz hodowców ogólnie mam zakodowany, ale bez żadnych podstaw.
  • Kolejne pytanie do psich znawców. Przepraszam za nieapetyczny temat, proszę nie czytać przy jedzeniu i takie tam. Matka szczeniąt i drugi pies z hodowli na spacerze miały biegunkę. Właścicielka mówi, że są teraz na wsi to się trawy najadły. Właścicielka robi wiarygodne wrażenie. Wiem, że mój poprzedni pies też zjadał trawę, żeby się przeczyścić, jemu akurat przodem wracało. Mam się martwić? O czym to może świadczyć? Robaki?
  • Robaki, zła karma, wirusówka. 
    Przyczyn może być kilka. 
    A ta właścicielka za szczeniakami pojechała na wakacje?
    Ile one mają tygodni? 
    Podziękowali 1Bambidu
  • robaki
    jedzonko, mleko krowie?
    alergia

    moim tez trawa wraca przodem
    Podziękowali 1Bambidu
  • u nas jeszcze 3 psy czekają na nowych właścicieli  :)
  • Poza miejscem stałego zamieszkania, tj. " na wsi" są na lato bo budują tam dom z pomieszczeniami dla hodowli. Szczeniaki maja 7 tyg. One wylądaja na zdrowe. Zresztą wszystkie psy wyglądały na zdrowe, ale na spacerze ( bez szczeniąt) te dwa miały stolce zupełnie płynne. Na moje pytanie odpowiedzią byla ta trawa... :/
  • Małe ponoć jedzą Royal Starter. Nie wiem co duże, które miały problemy. Biegunka nie jest może odpowiednim słowem, bo to nie było często. Jedno czy dwa wypróżnienia na psa. Ale żadnego normalnego poza tym.
  • Moje maja zwykle, zwarte kupy, jedza karmę bosch dla szczeniaków i puszki animonda również dla szczeniaków, może nie jest to nie wiadomo co, ale pachnie jak ludzka mielonka :D Są cały czas na trawie, bo mieszkamy na wsi. Raz były odrobaczone, w sobotę będą drugi raz + szczepione.
  • Hodowla zrzeszona w ZKwP.
    Jeśli kwestia żywienia, to prawdopodobnie najprosciej - żywię szczeniakia prawidłowo i liczę, że nic mu się nie stało. Jeśli robaki? Rozumiem, że koszty odrobaczenia, ale czy ludzi też musialabym odrobaczac tudzież sterylizację domu przeprowadzać? Szczeniaki ponoć odrobaczane są planowo. Pytanie czy reszta psów też, bo jesli nie to rozumiem, że odrobaczanie... psu na budę. Jeśli alergia - to źle, bo maluchy mogą odziedziczyć skłonność.
    Czy brać szczeniaka z takiej hodowli? Bo jak pisałam ze znalezieniem innej bylby problem.
  • wiem, jak pachnie świńska mielonka, wiem jak wołowa, ludzkiej nie wąchałam ;)

    @Bambidu, też bym była podejrzliwa!
  • U mnie przybleda miał biegunkę, tu były problemem robaki pchły i kleszcze, ale on błąkał się przez pół roku co najmniej, no i oczywiście sam musiał się przez ten czas żywić , a tu z hodowli to się nie znam, moja kundlica ma kłopoty z żołądkiem jak je kosci 
  • Ja odrobaczyłam całe towarzystwo, czyli i mamę i koty. Zdarzaly mi się biegunki u zwierząt, najczęściej związane ze źle dobrana karma, np. kiedyś po kilku kesach puszki pedigree :# ale akurat po trawie raczej były wymioty trawą z żółcią.
  • Zeby nie bylo - niestety z reguły jedzą raczej tanie puszki, mam na myśli dorosłe zwierzaki. Ale sa przyzwyczajone i nie maja biegunek.
  • No mój jak dostał kiepską karmę to puszczał śmierdzace bąki jak po jakiejś grochówce, ale biegunki nie przypominam sobie żeby miał przez kilkanaście lat żywota. Tym bardziej mnie to zaniepokoiło.
  • Nie wiem, jakiego psa miałaś wcześniej, moje nawet jak za przeproszeniem gdzieś g. zjedzą, to g. sr... ale to kundle wsiowe. Te "francuskie" to delikatniusie. 
    Znam takich, co psy lepiej karmią, niż dzieci własne.
    Podziękowali 2hipolit madzikg
  • Mój był w typie... wielu ras ;) 
    Najpiękniejszy, najmądrzejszy i najzdrowszy. Szczerze, to właśnie takie powinno się rozmnażać ;)
    Podziękowali 2Skatarzyna madzikg
  • Ten z biegunką był rasowy. To była ogólnie trauma, bo musieliśmy wtedy ze względu na jego biodra wylozyc mieszkanie wykładzina, dywanami itp,  żeby się nie slizgal...
  • To czemu teraz z hodowli szukasz? Skoro Bambidu powiedział(a):
    Mój był w typie... wielu ras ;) 
    Najpiękniejszy, najmądrzejszy i najzdrowszy. Szczerze, to właśnie takie powinno się rozmnażać ;)
    Mam taką sunie w typie wielu ras tylko nie wiem czy bym oddała
  • @nowa, jakby mi mojego kto skserował, włącznie z charakterem to bym sie chwili nie zastanawiała.
    Teraz to miłość do rasy od pierwszego... poczytania.
    Braliśmy pod uwagę schroniskowego dopóki się nie okazało, że tam to tylko ADOPTOWAĆ można, o czym już kiedyś pisałam. Adoptować to ja mogę dziecko. Psa, choćby najcudowniejszego - nie. 
    Zresztą to ma być córki pies, więc nie może być przypadkowy.
  • Ja nie biorę że schronisk kundli tylko z ulicy ba,a nawet i ich nie biorę one same wybierają mnie sobie,przychodzi i już iść dalej nie chce i jest nasz , ciężko skserowac cokolwiek co rośnie żyje, no tak dla dziecka to ma pies spełnić określone wymagania , 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.