Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pogoda

edytowano sierpień 2017 w Pomagajmy sobie
Dziś u nas PL Centralna rano była silna burza. Potem na sąsiednich ulicach pełno połamanych gałęzi i powyrywanych drzew. Straż pożarna co chwila jeździła, bo nie kursowały tramwaje i autobusy, trakcje były uszkodzone, do tego niektóre ulice były nieprzejezdne, zatarasowane przez zwalone pnie albo zalane.
Na plus. Służby naprawdę szybko wzięły się do roboty. Najpierw straż pożarna, a potem zieleń miejska. Jak koło południa szłam przez osiedle, to zewsząd dochodził odgłos pił tnących te połamane konary.
«13

Komentarz

  • U nas tez rano silna burza, nie bylo pradu przez pare godzin. 
    U mnie w prognozie pogody dzisiejsza burza byla okreslona jako "silna", na sobote zas zapowiadaja "bardzo silne" burze. 
  • Na marginesie, ostatnio po burzy nie mielismy pradu przez 2-3 doby (najpierw czesciowo, potem w ogole). Podobno to sie kwalifikuje do upomnienia sie o odszkodowanie. Ktos moze zwracal sie do dostawcy pradu z podobna sprawą? Jak to funcjonuje? 
  • @Elunia, Śląsk?
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • U nas tak było poprzedniej nocy

  • U nas właśnie tej nocy-nie pamiętam takiej burzy.
     Zaprawiałam ogórki i musiałam przerwać robotę z powodu braku prądu. Planuję wstać o 4 i dokończyć pracę.
  • Parę lat temu mieliśmy piękną burzę w nocy, wystawiłam więc stołek na balkon, żeby popatrzeć. Mój pies nie mógł się zdecydować, czy bezpieczniej w łazience, czy przy pańci - w końcu usiadł przy mnie w drzwiach balkonowych, ale patrząc do środka :lol:

    Z utęsknieniem czekam na porządną burzę, może będzie lepiej :)
  • Ech, trochę zazdroszcze upałów, w moim zakątku w tym roku na palcach jeden ręki mogę policzyć upalne dni, na plaży z dziećmi byliśmy jeden raz, bo wciąż zbyt chłodno. Córka idzie z pielgrzymka na południu i ma właśnie taką pogodę, jak piszecie. U nas 18-23 stopnie. A ja tak kocham gorąco, cały rok czekam, aby latem się wygrzac :wink: 
    Podziękowali 1Olesia
  • Dziś podobno beda widoczne perseidy!
  • @Milamama, Ty szczęściaro!
    Podziękowali 1Milamama
  • @Katia a nie pomyslalam tak o sobie, bynajmniej w kwestii pogody :) ale masz rację, za to też Bogu dziękuję :)
  • Ochłodziło się :) noc przyjemna w takiej temperaturze
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Patrze na prognozy i cieszę że te lecę odpuscilismy.. Jeszcze nie wiadomo czy dobrze ze dziewczyny jadą.. Ale one se pewnie wymodla pogode
  • Jedtesmy w Borach Tucholskich. Dzis znowu gorąco i zapowiadają gwałtowne burze :(
    Jechalismy przez Rytel- faktycznie wyglada jak po wojnie. Nagrałam kilka filmików jadąc przez las, ale żaden ani w ułamku procenta nie oddaje tego, jak to wyglada naprawdę. Najgorsze są miejsca, które dobrzez znam - był las - nie ma lasu. Wrażenie koszmarne.
  • Nasz syn był tam na obozie skautowym. Ewakuowano, na szczęście nikomu nic - zwaliły im się "tylko" dwa drzewa ( z relacji syna). Wrócił zadowolony, my przeżyliśmy swoje i naprawdę dziękujemy Bogu, że miał tyłu harcerzy w opiece (ewakuowano około tysiąca)
  • U nas pogoda identyczna jak przed ostatnią burzą.
  • A na dziś zapowiadają burze? Ostatnio nawet radia nie mam czasu włączyć. 
  • U nas na Kaszubach tak.
  • Jastrzębia Góra spokój, deszczu ani burzy niet...
  • My jutro do Wiednia

    Mam  nadzieje bezpiecznie

    Za to 10 sierpnia w naszym Domu Magnificat (na podworku)
    doslownie kilka minut po naszym wyjsciu na pielgrzymke
    Przeszlo istne tornado
    Wyrwalo I polamalo ponad 20 drzew
    Tylko jedno polecialo na czesc mieszkalna
    Zwierzeta cudem przezyly
    Zniszczenia okrutne

    Jednak nie chce sobie wyobrazac co by bylo
    Abysmy wyjezdzali chwile pozniej:(

    Podziękowali 2Skatarzyna AgaMaria
  • We Wrocku dzis bardzo przyjemnie, sloneczko swieci. 
    A weekend tak sobie:
    https://m.meteo.pl/wroclaw/60

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Agnieszka powiedział(a):
    Spadek temertaury z wczoraj na dziś niesamowity  :#
    Wczoraj krótkie spodenki i zwiewne ciuchy dzisiaj bez kurtki i PARASOLA ani rusz ...16°
    Witaj w Polsce ;) 

    Podziękowali 1asiao
  • U nas pada, ale w miarę ciepło.
    Wczoraj o 20.00 szłam do sklepu i było cieplej na zewnątrz, niż w domu. A dzieci wczoraj nad wodą szalały.
    Fajny koniec wakacji :)
  • A u nas dalej upał; ) cały tydzień było pięknie i dziś tez,  dopiero jutro ma się popsuć. 
  • U nas ochłodzenie i do południa padało. 
    Chłopcy z zawodem wrócili z orlika, czekali, czekali, a tu nikt nie otworzył, a przecież teraz nie pada.
  • W Kolobrzegu pochmurno z przejaśnieniami.
    Trochę chlodniej.
    Morze piękne przy każdej pogodzie.
  • U nas cały dzień ciepło i słonecznie. Także ogarnęłam prawie całe pranie powyjazdowe plus zmiana pościeli.
  • edytowano styczeń 2019
    Ale nasypało u nas!!
    Dzieci wrócą to na sanki pojda.
    Żeby dojść I zanieść naszemu Dingo jedzenie I picie trzeba z łopatą iść.
    I wariat jeden chcial mnie przwrocic I bawic sie w sniegu.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Drogi nieodśnieżone ale udało się wyjechać z dziecmi do szkoly.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano styczeń 2019
    A u nas dziś mroźno, nieduży mróz, ale w końcu spokojnie, nie wieje, ale jeszcze się dobrze oddycha. Jeszcze. To wietrzysko i opady z poprzednich dni przewiały smog.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.