Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysł z jajem

Mam kopę jaj od chłopa oczekuję propozycji ;)
Dania z jajami, najlepiej dużą ilością jaj. Dzielcie się.
«13

Komentarz

  • Ptysie z kremem cukierniczym.
  • Nie lubię ptysiów, a kremu cukierniczego jeszcze bardziej :(
    Ale dzięki za odzew. :)
  • Jak dużo jajek to ja lubię piec serniki. Mam taki przepis na 13 jaj na 1kg twarogu :P 
    U nas z jaj królują omlety - na słono i słodko, w necie jest masa przepisów. 
    Lubimy jeszcze biszkopty bez proszku, na samych jajkach, na górę jakiekolwiek owoce i galaretka albo prażone jabłka i bita śmietana ;)

    Podziękowali 3AleksandraB Bambidu MagdaD
  • Racuszki dyniowe. 
    Duuużo jaj ubić na sztywno z cukrem (żółtka osobno), dosypać mąkę pszenną lub bezglutenową i dodać dużo startej na grubej tarce dyni hokkaido. Delikatnie wymieszać i od razu smażyć najlepiej na maśle klarowanym. Mniamm.

    Można w taki sam sposób zrobić na słono z cukinią i podsmażoną cebulką. Wtedy podajemy z sosem czosnkowym.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Tak @gorszek, prawda, sernik wiedeński zawsze robię z 10-12 jaj i jest w planie. Ale nadal za dużo na jajecznicę zostaje (btw grzyba u nas ani jednego jadalnego nie znalazłam, dziwna jesień).
    A za chwilę dostawa następnych chłopskich jaj...
    Obiadowe jakieś sprawdzone dania z dużą ilością by się przydały.
  • Makaron domowy.
    Jaja + mąka krupczatka do odpowiedniej konsystencji. Można wysuszyć i przechowywać przez długi czas w słoiku.
    Podziękowali 2Bambidu Katia
  • Oooo @AleksandraB z dynią to jest myśl. Mam akurat zapas hokkaido a racuchy/placki na okrągło robię z cukinią albo jabłkami/bananami/innymi owocami. Nie żeby komukolwiek się przejadły, ale będzie odmiana. Dzięki!
    Dyniowe koniecznie na słodko? Czy można słono?
  • Hiszpańska tortilla. Bardzo dużo jaj wychodzi. Można i na gorąco i następnego dnia na zimno.
    Podziękowali 1Bambidu
  • @groszek, ale sękacz taki kręcony, polewany robisz jak na Suwalszyźnie??? Szacun!
    Przepis poproszę.
    I na pasty jajeczne pomysły chętnie przyjmę.
    Dzięki, Lubię Was bardzo!
  • edytowano wrzesień 2017
    Spanish omelette to chyba też tortilla, @groszek?
    A znana mi paella jest bez jaj.
  • Jajka bardzo szybko schodzą. Nie potrzeba wymyślać specjalnych jajecznych dań.
     Potrzebne do panierek, kotletów mielonych, naleśników, gofrów, ciast, sałatek.
    Jajecznicę z pomidorami, kurkami, sadzone, czy gotowane na miękko, twardo z majonezem też czasem można zrobić...
    Świeże jajka można w lodówce przechowywać miesiąc.
  • edytowano wrzesień 2017
    @AleksandraB, właśnie mi się 60 nagromadziło a 30 w dostawie. No tak szybko mi na zwykłe zużycie nie schodzą i się uzbierało. Muszę zwiększyć przerób ;)
  • 60? Matko moi 60 jakbym pozwoliła zjedli w mniej niż tydzień... Sam 16m.Jozek je na kanapki 4 jajka na jeden posiłek... 
    Podziękowali 2tymka Katia
  • No tak, ale sękacze to wiedza tajemna @groszek. Myślałam, że coś zdradzisz ;)
  • @Bambidu 
    Nie robiłam racuszków dyniowych na słono ale chętnie poznam sprawdzony przepis. Najchętniej w wersji bezglutenowej i bezmlecznej.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Jajka trzy tygodnie poleza w chlodnym miejscu a 60 szt to nie dużo jajka faszerowane gotowane itd
  • edytowano wrzesień 2017
    @Dorotak, 4 jajka na kanapki to my może w 6 osób zjemy...
    Wizja 90 jaj w lodówce mnie przytoczyła i musze lodówkę czym prędzej od nich uwolnić. No to najpierw sernik, potem dyniowe racuszki, może kotlety jajeczne.
    No i czekam na wytyczne do past jajecznych.
  • Podeśle Ci J;)

    A pasta jajeczna? Jajka na tarce,drobno posiekany szczypiorek, odrobina soli i pieprzu i ciapka majonezu.
    U nas na pt porcja z 12-14 jajek starcza czasem do kolacji;)
    Podziękowali 1Bambidu
  • groszek powiedział(a):
    Tortilla to chyba meksykańska, ale hiszpańska paella to faktycznie by pasowała
    Jest i taka, i taka. Mnie chodzi o hiszpańską - nie cienki placuszek, tylko rodzaj omletu prostego w wykonaniu, ale czasochłonnego. Składniki obligatoryjne to: ziemniak, jaja i cebula.
    Podziękowali 1Katia
  • Inna pasta na pt to makrela, jajka, ser, cebula, ogórek(kiszony albo konserwowy, jak kto woli), pieprz.
    Albo wersja sałatki: ryz, tuńczyk, jajka, kukurydza, majonez, sól i pieprz.
    ;)
    Podziękowali 1Bambidu
  • Muffiny jajeczne: Starta cuknia, ser żółty, rozbełtane jajka i dodatki jakie lubisz - w formy do mufinek i na 15 min do piekarnika. Szybko, smacznie i zdrowo. 
    https://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/sniadania/muffiny_jajeczne/przepis.html
    Podziękowali 1Bambidu
  • Pastę z makreli i jaj uwielbiam. Tylko muszę męża zmotywować do wydłubania ości.
    Podziękowali 1nowa
  • Apropos makaronu, robil ktoś sam platy do lazanii? Da się?
  • Oczywiście, że da się!
  • Bambidu powiedział(a):
    Pastę z makreli i jaj uwielbiam. Tylko muszę męża zmotywować do wydłubania ości.
    Z jajek?
    Podziękowali 1Katia
  • Salatki warzywne i jaja faszerowane.
  • A jak masz miejsce w zamrażarce, to jajka można też mrozić, byle oddzielnie żółtka, oddzielnie białka.
  • @Skatarzyna proszę łopatologiczny przepis na lazaniowe płaty. Taki dla półimbecyla, bo makaronu tez nigdy nie robiłam.

    Z mrożeniem też pomysł niezły.

  • robię prawie tak jak w tym przepisie, tyle że z orkiszowej, no i robot gniecie:
    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/domowy-makaron-lasagne
    Podziękowali 1Bambidu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.