Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ważne wydarzenia z Polski i świata

145791022

Komentarz

 • Czyli już wiesz czy to forum jest katolickie. Jest tu kilka kwiatków i misiów którzy są zawsze na nie. Po prostu nie czytasz komentarzy niektórych osób i już.
 • edytowano październik 2017
  Paprotka powiedział(a):
  nie naśmiewam się z modlitwy. po prostu wiara w to że modlitwa w konkretnym miejscu o dany cel realnie coś zmieni wydała mi się dziwna. modlitwa kojarzy mi się raczej z pójściem do kościoła, czymś indywidualnym, a nie umawianiem się z setkami ludzi na obstawienie jakiegoś miejsca by coś wyprosić. omawiana akcja skojarzyła mi się z modlitwą o deszcz.
  Nawet nie wiesz jak taka modlitwa o deszcz lub jego koniec skuteczna...  :D

  Zwłaszcza gdy modli się dziecko
 • @magada, poniższy tekst dobrze oddaje moje nastawienie do tej akcji, jak widzisz bez wyśmiewania:

  "Na stronie organizatorów akcji znajdujemy deklarację: „wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej [1].Nikt nie wyjaśnia jednak, dlaczego takie znaczenie nadano modlitwie na granicy państwa. Jakie jest znaczenie teologiczne wyboru tak specyficznego miejsca i konieczności odbycia pielgrzymki właśnie tam? Co do zasady modlitwa na każdym miejscu globu ma taką samą wartość. Nie ma znaczenia, czy pomodlę się przy własnym łóżku, na przejściu granicznym w Bezledach czy na moście w Zgorzelcu. Wyjątkiem są świątynie, w szczególności sanktuaria wybrane przez Boga i ustanowione przez kompetentną władzę duchowną. Ale granica państwa to nie sanktuarium! Jaki cel ma więc zachęcenie miliona Polaków do wycieczki na granice? Od wieków w ważnych momentach dziejowych czy osobistych modliliśmy się w sanktuariach, z Jasną Górą na czele – czemu więc ma służyć i jak uzasadnia się ten nagły zwrot?

  Słyszy się argument, że Różaniec do granic to wydarzenie symboliczne. No dobrze. Pytam jednak uparcie, co ma ono symbolizować. Symbol oznacza łącznik, czytelne odwołanie do istniejącej rzeczywistości. Kiedy mówię Wierzę w Boga, wypowiadam symbol mojej wiary – łącznik z tym, że Bóg istnieje i jest taki, jak przedstawia mi to Kościół w Credo. Kiedy patrzę na znak drogowy, odczytuję z niego treść symboliczną, odwołującą mnie do normy prawnej kształtującej moje zachowanie.

  Pozostając przy tym uproszczonym i podstawowym znaczeniu symbolu ponawiam pytanie: co symbolizuje odmawianie różańca na granicy państwa? Jaka jest teologiczna treść wyboru tego konkretnego, specyficznego miejsca? Jakie duchowe znaczenie ma owo otoczenie Polski modlitwą?

  W praktyce Kościoła nie było takich pomysłów. Pierwszym skojarzeniem dla podobnej idei są popkulturowe przedstawienia magicznych rytuałów ochronnych, np. tworzenia kręgów z rozsypanej soli w celu obrony przed duchami. Już nawet na poziomie kultury masowej widać, że pomysł otaczania kraju modlitwą geograficznie wzdłuż granic ma więcej cech magicznych niż zdrowej pobożności. Bez trudu odnajdziemy wyraźne wątki łączące tę ideę z praktykami pogańskich ludów pierwotnych, jednocześnie nie mając oparcia w dotychczasowej praktyce modlitewnej Kościoła."

 • Hmmm idąc tym tropem masz choinkę na Święta w domu to jesteś neopoganką.... Czy do tej akcji trzeba dorabiać jakąś dodatkową idee? Nie wiem co się dzieje widzę że wiele osób stara się zdeprecjonować akcje To po prostu wspólna modlitwa w określonym miejscu by objąć całą Polskę modlitwą - dlaczego każdy ma sam w domu się modlić skoro może też w gronie osób, które wyznają podobne wartości ?
 • Krytyka = wycie? 
  Jak sprawdzisz sobie źródło tego tekstu, zobaczysz, że troszkę się ośmieszyłeś...znowu.
 • Tecum, wyluzuj, można się nie zgadzać i nie wyzywać od lewactwa czy katolewactwa. Myślisz, że coś wnosisz takimi wpisami? Możesz tylko osiągnąć w ten sposób skutek odwrotny do zamierzonego.
 • Lewactwo to szeroki termin który widziałam już w odniesieniu do PiSu, wszystkiego co ma choćby zahacza o feminizm czy homoseksualizm, nawet do samego papieża, ale chyba najrzadziej do osób które mają naprawdę skrajnie lewicowe poglądy. Po prostu termin rzucany bezrefleksyjnie, jako obelga, do tych co nie z nami. czyli z prawactwem :D 

  magada - nie widzę powodów do unoszenia się, zalinkowałam tekst z - chyba - jak najbardziej koszernego źródła bo wcześniej zarzuciłaś że się wyśmiewam krytykując tę akcję. pokazuję że nie tylko "lewactwo" czy też wszyscy których uważasz za swojego wroga może mieć zastrzeżenia.
 • Joanna Mucha zapowiada że chce stać na czele rewolucji mentalnej w Polsce - strach się bać na co jeszcze wpadną co niektórzy politycy
 • Katolicy mogą się modlić gdzie chcą,  nigdzie nie jest napisane, ze wyłącznie w kościele.  Na wsiach często spotykają się przy kapliczkach i odmawiają różaniec i jakoś nikt się nie czepia. A modlitwa grupowa ma siłę!

 • To był argument dla paprotka, że nie ma nakazu modlenia się wyłącznie w kościele. I nie potrzeba zaraz doszukiwać się jakiś zabobonow i wysypowania soli.
  A że ta modlitwa wspólna udało się porwać tlumy- tym lepiej
 • protest lekarzy rezydentów rozszerzony na całą Polskę - tak twierdzą protestujący
 • Radosna wiadomość stolica Państwa Islamskiego al-Raqqa została zdobyta.
  Informacja od osoby najlepiej znającej temat

 • Post o zdobyciu al-Raqqi został usunięty, ale nawet w radiu 06.11.2017 słyszałem, że władze syryjskie ogłosiły pokonanie Państwa Islamskiego. Pozostały jedynie jakieś niedobitki.


  Wczoraj był wywiad z Dudą prowadzony przez ojca Rydzyka. Jak dla mnie nic nowego się nie dowiedziałem. Portale lewicowe za wszelką cenę próbują powiedzieć że ojciec dyrektor atakował stawiał pod ścianą przepytywał, ciągle przerywał - nic z tych rzeczy.
  Normalna grzeczna rozmowa pełna gestów życzliwości chociaż trochę wymuszonych co się czuło.
 • Zmarł Steven Hawking.
  No to zna już odpowiedzi na wszystkie swoje pytania...
 • Wrocławski Sąd Okręgowy uznał ze człowiek który spędził 18 lat w więzieniu, jest niewinny. Co na to zwolennicy kary śmierci? 
 • Paprotka powiedział(a):
  Wrocławski Sąd Okręgowy uznał ze człowiek który spędził 18 lat w więzieniu, jest niewinny. Co na to zwolennicy kary śmierci? 
  A co ma piernik do wiatraka?
  Podziękowali 3Katia OlaN. asiao
 • Jesli nie widzisz tu analogii to w sumie nie chce mi sie tlumaczyc.
 • Paprotka powiedział(a):
  Wrocławski Sąd Okręgowy uznał ze człowiek który spędził 18 lat w więzieniu, jest niewinny. Co na to zwolennicy kary śmierci? 
  A co na to obrońcy "naszych sądów"?
 • A Internecie łatwo znaleźć oświadczenie Iustitii w tej sprawie. Mam problem z  wklejaniem. 
 • Jak się dorwe do stacjonarnego komputera to coś napiszę,  na telefonie jest mi trudniej.
 • Teraz napiszę tylko że sądu otzekaja na podstawie dowodów przedstawionych przez prokuraturę,  mogą również dopuszczać dowody z urzędu . W tym wypadku były dowody M. In. Z opinii biegłych i ekspertyz. Teraz się okazuje , ze prokuratura prZełożyła jedynie te opinie które potwierdzamy doradztwo oskarżonego a przemilczana inne .Były ponoć silne naciski Prokuararury na doprowadzenie do skazania oskarżonego i wynurzenia mi surowej kary. Wtedy Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Krajowym był Lech Kaczyński.Media również bardzo szybko wydały "wyrok'. Tego typu pomyłki zdarzają się we wszystkich systemach prawnych , niestety.... Straszny dramat ((.
 • Przepraszam za błędy.
 • Na pewno jednak nie jest to dobry przykład na konieczność większego podpotzadkowania sadow władzy wykonawczej - ministrowi bedacemu jednocześnie prokuratorem krajowym - ale wręcz przecienie ! 
  Podziękowali 1Coralgol
 • Podobno były zamieszki w Paryżu - "lewaki z flagami sowieckimi i transparentami antyfaszystowskimi wznosili hasła antyrządowe, niszczyli witryny sklepowe i rzucali kamieniami w policję " hmmmmm
 • https://ithardware.pl/aktualnosci/w_chinach_urodzily_sie_pierwsze_zmodyfikowane_genetycznie_dzieci-7867.html

  W Chinach urodziły się pierwsze zmodyfikowane genetycznie dzieci

  Będą odporne na HIV
  Podziękowali 1formatka
 • No dobra, przeczytałam parę artykułów począwszy od wyborczej po gościa i pch24 i przyznam szczerze że nie bardzo czuję klimat, dlaczego zmodyfikowanie genu żeby człowiek był odporny na jakaś chorobę jest takie nieetyczne? Proszę o argumenty merytoryczne czyli nie że:
  - to zabawa w Boga, matkę naturę etc.
  - prowadzi do nadużyć
  - związana jest z in vitro (bo nie musi być)
  Podziękowali 2Bagata joanna_1991
 • edytowano listopad 2018
  Można leczyć dorosłych, są już tacy (leczenie raka płuc). Edit: wymienia się wadliwy fragment dna na inny, mobilizujący do zwalczenia raka czy coś w tym stylu. Względnie tanio, szybko, bezpiecznie i ekologicznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.