Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak nie jabłko to co, czyli szkolna śniadaniówka zimą

Mimo długiego stażu śniadaniówkowania (9 lat) i obfitości dóbr (teraz 4 śniadaniówki) nadal dostaję depresje zimową na tym tle. Co dokładacie obok buły/kanapki? Zdrowo, tanio i bez długotrwałego przygotowania. Otwieram stawkę: jabłko, gruszka (póki są), suszone jabłka, suszone inne owoce typu żurawina, marchewka surowa, marchewka gotowana (od biedy), gotowe chipsy owocowe lub warzywne (to już drogo), marchewka i pietruszka w talarkach. Co jeszcze??? Kapusty nie zapakuję...
«134

Komentarz

  • Orzechy
    Podziękowali 1celinka
  • Mandarynki dla jednej.  Winogrona dla drugiej. Gruszka dla trzeciego. Marchewka i jabłka są w szkole w ramach programu "owoce w szkole". 
  • Papryka pokrojona w paseczki, mandarynki, ciastka owsiane z dużą ilością bakalii (domowe), kawałek ciasta marchewkowego, świetnie się sprawdzają koktajle owocowo warzywne (tylko tak wciągają szpinak, jarmuż, awokado, ale to nie do sniadaniowki ;) )
  • Mozna tez ogorek kiszony czy jajko na twardo.
  • O. Wpiszę pomysły i od razu dorzucam banana i ciasto dyniowe. Niestety papryka i ogórek są teraz mocno pędzone - odpada przy naszych alergiach.
  • w pojemniczek jaglanka na gęsto z bakaliami, albo płatki ryżowe plus rodzynki,
    ciasteczka maślane
  • Dobrze, że tylko męża wyposażam w jedzenie do pracy, zawsze termos zupy i pozamiatane. :) Dużo łatwiej z mokrym niż suchym prowiantem. 
  • @anulaczarnula moje dzieci boli brzuch po wszelkiej kapuscie, ja po surowej zgage mam ale ostatnio cos w radio mowili o problematycznym rodzaju wegli ktore jest min w kapuscie czy cebuli. Moze dlatego?
    @mamaa moze kabanosy? Moja corka swego czasu lubiala je na przerwie przegrysc, mlodsza lubiala bardzo migdaly (w calosci) a teraz obie tyl kop bulka z maslem tudziez ogorkiem kiszonym
    @edytam mozesz podac przepis na te ciasteczka?
  • @Agmar ; Ciastka owsiane:
    2 szklanki płatków owsianych
    1,5 szklanki mąki
    2 jajka
    Pół kostki roztopionego masła
    Że 2 łyżki cukru lub miodu lub dojrzały banan,
    0,5 łyżeczki proszku do pieczenia (można pominąć) można więcej lub mniej.
    Orzechy, migdaly, rodzynki, figi, morele, pestki słonecznika, zurawina, daktyle, siemię lniane (w ciastkach najlepiej zmielone) w sumie ze 300 gram pewnie (orzechy czy daktyle rozdrabniam)
    Wszystko wrzucam do miski, mieszam, jak za gęste dodaje troszkę wody, łyżka nakładam na blachę i rozplaszaczam. Piekę do lekkiego zarumienienia w 160 stopniach 8-10 min. Zależy od wielkości i grubości ciasek
    Podziękowali 3Rejczel Agmar ewaklara
  • Moje dostaja jablko najczesciej, ale tez im czasem daje jogurt z platkami i owocami, od jakiegos czasu tez z nerkowcami w takich pojemniczkach
     http://allegro.pl/sistema-pojemnik-sniadanie-lunchbox-lyzeczka-sale-i6998469631.html
    Jogurt na dole z owocem, a platki i inne na gorze. W to mozna tez koktajl do picia wlac, tylko wklad wyjac.
  • Jedna z moich corek lubi miec do szkoly pomidorki koktajlowe. Nosi tez jesienia i zima kiwi, obrane i pociete w grube plastry. Nieraz moje dziewczyny prosza o 'dzien owocowy' i nie biora kanapki tylko robie in do sniadaniowek taka krajanke: jablko w czastki, banan w grube kawaly, kiwi w grube kawaly, pestki granata wydobyte z lupy( z łupy tak naprawdę.... ;)), czastki pomaranczy, grejpfruta. Wiadomo, ze to wszystko nie zmiesci sie na raz do sniadaniowy ale jeden tydzien to, nastepny tamto i nie ma rutyny :)
  • Alez jestescie pracowite. Ja nigdy nie dostawalam nawet kanapko do szkoly (moglam sobie sama zrobic) dzieciom moze i zrobie ale kanapke o jablko do woreczka i juz;d. 

    A w ogole moglbyby w tym przedszkolu jeszcze pare lat posiedzieć, calkoem wygodna opcja;)
    Podziękowali 2MAFJa Joannna
  • U nas w szkole ajent jest nie do przyjecia, nie moge ryzykowac zatrucia dzieci, obiady gotuje i w termos daje, ale jedza ok 14, a starsza ma 2× w tyg zajecia do 17, wiec musi jedzenia miec sporo.
  • jukaa powiedział(a):
    @J2017 , czy Ty czytałaś skład tych deserkow, musów, serków? Ani to obok owoców nie leżało, ani obok sera....
    serki maja slaby skład ale musy owocowe maja 100% owoców i nie zawierają cukru. Oczywiści wybranych firm.  Tylko drogie diabelnie.
    Podziękowali 1Bagata
  • Czasem kupujemy serki waniliowe Rolmlecz.
    W jednym jest 6 łyżeczek cukru - zapotrzebowanie na cały dzień.
    Podziękowali 3ewaklara tymka chabrowa
  • Moi lubią serek kiri i czasem kupuję taką gotową przegryzkę paluszki solone z  serkiem kiri
    Kanapek nie lubią

    Podziękowali 1kiwi
  • Moi dostają kanapki, pokrojone warzywa, owoce różne, czasem takie batoniki ze sprasowanych suszonych owoców.
  • @edytam - dziękuję za przepis na ciasteczka
    Dodałam kakao, bardzo dobre
  • Jaglanka z jogurtem naturalnym i truskawkami z odrobiną miodu zblendowane + banany i starta gorzka czekolada
    Podziękowali 2Monika73 chabrowa
  • Jabłko, winogrona, chleb z powidłami śliwkowymi. Takie śniadania toleruje moja M. Niestety zero warzyw :(
  • I wasze dzieci tym pojedza? Gwiazdka z bialego chleba i paroma winogronami
    ? Moje powiedza ze to deser a gdzie reszta
    ?;)
  • @uJa  moje jedzą ciepłe śniadanie w domu. Kanapka i owoce żeby głodni nie byli. Poza tym przedszkole i szkoła ma podawana herbatę i dzieci jedzą wspólnie, czasem wymieniają się śniadaniem.
  • Cieple sniadanie! I to jest dobre pytanie. Mi zostaja tylko parowki i jajecznica. Zup nie lubią a po wszelkich owsiankach i kaszankach za pol godziny slysze ze są głodne (ja tez
    )
  • młodsi u nas jadą na kanapkach, jabłku, bananie
    starsze ( powyżej lat 10)sobie zwykle sałatki robią z kasz...ostatnio gryczana i perłowa w modzie z papryką, kukurydzą, suszonymi pomidorami, fetą, selerem naciowym...w różnych kombinacjach
    ale też owsianki z orzechami, suszonymi owocami z jogurtem lub bez...zamiast śniadaniówek noszą duże kubki termiczne. Śniadania przygotowują wieczorem poprzedniego dnia/na zmianę
    mój syn lat 14 rok temu zrobił sobie wielką porcję budyniu waniliowego i wlał go do słoika po majonezie winiary. Na przerwie wyjął słoik i łyżką zjadał zwartość...zrobił hicior...ale to efekciarz jest - o reakcje ludzi mu chodziło

    najstarsza tak się nauczyła, że jak gotuje obiad w akademiku, to taki, żeby z jego resztek dało się zrobić sałatkę na następny dzień na drugie śniadanie...i zadziwia mnie pomysłami..a to ziemniaki z kiszonym ogórkiem , koperkiem i jogurtem, a to ryż z kurczakiem i warzywkami...dwa posiłki w jednym - jeden na ciepło, drugi - wersja sałatkowa na zimno.
  • edytowano listopad 2017
    Dobry patent z tym majonezem  :D
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Malgorzata powiedział(a):
    Boszsz jestem wyrodna matka @celinka moje dzieci robią sobie śniadania samodzielnie 
    Jabłka w każdej ilości u nas 
    Właśnie dochodzę do wniosku, że za bardzo ich rozdziadowałam. Jakby same sobie robiły to pewnie by tak nie grymasiły.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Te jaglankowe śniadanio-deserki musiałam robić ze względu na alergię pokarmową. W tym roku na razie jeszcze mamy spokój.

    Małe te śniadania, bo rano w domu jedzą zazwyczaj jakąś zupę, często rosół albo tę samą jaglankę co w szkole tylko np. z innymi owocami.

    Robiłam też naleśniki z serem, krojąc małe ruloniki, albo jakieś owsiano - owocowe racuszki.
  • A nie rozpełzują się te sałatki po torbie? Słoik nie pęka???Ostatnio sześciolatka miała wszędzie szczątki naleśnika  z czekoladą (którego sama kupiła na szkolnej akcji charytatywnej)... 
  • mamaa powiedział(a):
    A nie rozpełzują się te sałatki po torbie? Słoik nie pęka???Ostatnio sześciolatka miała wszędzie szczątki naleśnika  z czekoladą (którego sama kupiła na szkolnej akcji charytatywnej)... 
    @mamaa jest sporo pojemnikow z uszczelkami. Jak dziecku dobrze zapakujesz, to nie powinno pelzac. 

    Podziękowali 1sylwia1974
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.