Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KIEDY JAK i GDZIE starać się o zerówkę w ED

1235»

Komentarz

  • @Kika39 ; Znalazłam coś takiego: rodzic usprawiedliwia nieobecność dziecka w szkole (sama mam malucha, który bez przerwy łapie choroby, zap. płuc, oskrzeli, ucha i borykam się jak z tego wyjść cało...)

    http://oswiataiprawo.pl/porady/usprawiedliwianie-nieobecnosc@ ;

    A z logopedą- poszłabym prywatnie szybko i powiedziała, że jest pod opieką innej poradni (moja 3 -klasistka jeszcze chodziła do log. mimo że w ED, to nie jest przeszkoda)
    Podziękowali 1Kika39
  • Czekamy na opinie poradni ... Młody po zapaleniu płuc  , miał wrócić dziś do szkoły ,miał ale w sobotę dostał kataru i gorączki od wczoraj kaszle więc dziś dalej w domu. Dzwonię do szkoły zgłosić że dalej chorujemy a pani do mnie że ona tego nie rozumie,że żadne dziecko tak nie choruje że każde max 2 tygodnie w domu a my zaczynamy 4 i wyjechała mi z tekstem że ona ma ochotę zgłosić to do sądu rodzinnego. Mam jej donieść zaświadczenie od lekarza że dziecko tyle chorowało . Moja doktorka powiedziała że zaświadczenia mi nie wystawi ,bo nie ma takiego obowiązku , rodzice usprawiedliwiają dzieci i ona ma mnóstwo dzieci które chorują nawet i dwa miesiące i żadna szkoła nie robi problemu ,a to że to robi zerówka to wogóle uznała za śmieszne. I co mam teraz zrobić. Koleżanka mówi żebym podeszła do dyrektora i powiedziała że wychowawca syna straszy nas sądem. Ech poniedziałek...I jeszcze okazało się że pracodawca męża nie zgłosił mnie do ubezpieczenia ,mam zapłacić z a tomografię którą robiłam 3 miesiące temu...
  • Czy szkoła może mi się nie zgodzić na ED? Jak szukać takiej szkoły żeby nie robili problemów w woj. w którym mylą ED z nauczaniem indywidualnym?
  • @Kika39 -szkoła nie ma prawa oczekiwać jakiegokolwiek papierka od lekarza. 
    Tylko weź pod uwagę , że za tak dużo nieobecności mały moze byc nieklasyfikowany.
    Nie wiem czemu pani tak powiedziała ale peqnie mnie też by to zastanowiło.  No niestety. Musimy monitorować obecność dzieci.
    Podejdź do dyrekcji i powiedz, że właśnie dlatego staracie się o ed bo młody tyle choruje. I żeby nikt nie straszył bo to nie jest w porządku. 
    Panie z ppp nie mają prawa o te zaświadczenia prosić ale tylko teoretycznie.  Bo muszą mieć pełen obraz. Wiec mogą prosić o te papierki.
    @Kika39 -a może po prostu nie ed teraz a nauczanie indywidualne? W praktyce to niemal to samo (zerówka to chyba 4 godziny albo max 5) a mniej formalności.  Tylko zaświadczenie od lekarza i wasze podanie do ppp
    Podziękowali 2sylwia1974 Kika39
  • @mamasara szukaj szkoły PRZYJAZNEJ ed, to znacznie ułatwia funkcjonowanie; co do odmowy to dyrektor wydaje zgodę na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą, więc teoretyczne może sie nie zgodzić - dlatego, patrz początek zdania - szkoła przyjazna ed
    Podziękowali 2mamasara Aneczka08
  • blaekie powiedział(a):
    @mamasara szukaj szkoły PRZYJAZNEJ ed, to znacznie ułatwia funkcjonowanie; co do odmowy to dyrektor wydaje zgodę na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą, więc teoretyczne może sie nie zgodzić - dlatego, patrz początek zdania - szkoła przyjazna ed
    ... u nas niestety nie ma takich szkół- woj. opolskie. 
  • spróbuj poszukać na grupach ed na fejsie - tam też są ludzie z opolskiego
    Podziękowali 1mamasara
  • Czy poradnia psychologiczno- pedagogiczna musi być najbliższa miejsca zamieszkania czy może być obojętnie jaka w woj. ?

  • Jeśli zerówka to miejsca zamieszkania
  • więc jeśli zerówkę znajdę np. w Opolu to w poradni w Opolu robię opinię?
  • blaekie powiedział(a):
    Jeśli zerówka to miejsca zamieszkania
    o ile dziecko wczesniej nie chodziło do przedszkola bo wtedy rejon przedszkola. No chyba, że jakaś inna publiczna poradnia zgodzi się Was przyjąć poza rejonem bo i takie przypadki rzadko się zdarzają.
    \
  • ... no do przedszkola jest zapisany, ale chodzi raz na miesiąc. No cóż, chyba będę musiała iść do naszej a mam jakieś obawy...
  • @mamasara tak jak pisze @Aneczka08 , jeśli jest zapisany do przesdszkola to w poradni przypisanej do przedszkola
    Podziękowali 1mamasara
  • Dla porządku jeszcze tu napiszę o naszym pierwszym badaniu w poradni. Badanie odbyło się w dwóch turach, przy czym o drugim nas nie poinformowano ;)
    Pedagog była ok ale psycholog była z misją. Wyszłam przybita i czułam się jak zbity pies. Odtrułam się po 3 dniach i nabrałam większej motywacji by jak najdłużej trzymać się z dala od systemu ;)
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.