Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Samochody rodzinne 6-9 osobowe

2456712

Komentarz

  • Taw powiedział(a):
    Brzydka- mi i Tawowej sie podoba
    Scudo- mialem6
    VW- faze mialem jak kazdy Polak, o malo nie kupilem, przeszlo mi
    po zakupie Hondy zostalem fanem japonczykow

    Patrze sie na hiace i t6... nie widze roznicy :)
    No Twoje pieniazki Ty decydujesz
  • edytowano listopad 2017
    O rety, rzeczywiście nowa odsłona hiace wyjątkowo szpetna. Chyba nawiązuje do historycznej wersji, ale niezbyt to udany powrót, bo akurat nie wygląd byl głównym atutem tego modelu. Fakt, że uroda samochodu nie jest kluczowa, ale na siłę szkaradne auto za spora górkę pieniądza produkować to trochę dziwne.
  • My mamy 20letnia hiace i bardzo ją lubimy :) 
    Podziękowali 1jan_u
  • 8 osobowy jest też Citroen C8 bardzo go polubiłam.
    Podziękowali 1Monira
  • edytowano listopad 2017

    Toyota Hiace w wersji 2004-2012 jednak była w moim odczuciu znacznie bardziej akceptowalna.

    https://m.autocentrum.pl/toyota/hiace/v/

     Na szczęście na nowszą i tak nie byłoby nas stać więc zagrożenia nie ma ;)

  • Miałem kiedyś busika z silnikiem pod siedzeniem. Super sprawa do momentu stłuczki, niewielka stłuczka, a gdybym miał pasażera, to nie miałby nóg - o ile by przeżył, bo blacha dotarła do siedzenia.
  • A ja twierdzilam, ze moj brzydki...
  • My starą Previę mieliśmy z silnikiem pod siedzeniem. Dostęp do silnika nie był nigdy problemem, bo ten silnik generalnie nie wymagał żadnych interwencji. Natomiast bardzo pozytywnie wpływało to na przestrzeń wewnątrz samochodu, bo długość jak zwykłego kombi a miejsca w środku ogrom. I widoczność lepsza bo wyżej się siedziało. Ale fakt, że żadnych stłuczek nie zaliczyliśmy więc o bezpieczeństwie tego rozwiązania się nie wypowiem.
  • Nowy citroen jumpy jest fantastyczny! Albo Ford custom  <3 Jakbyśmy mogli to byśmy brali. A narazie szukamy starszej wersji jumpy.
  • TawTaw
    edytowano listopad 2017
    cos sobie przypominam wredne szuje ze jak kupowalem scudo to tez mowiliscie ze brzydkie
    Podziękowali 3Skatarzyna jan_u Ewasz
  • O nie @Taw, ja pamietam, że mówiłam, że Scudo brzydkie myśląc o starszej wersji. No nie spodziewałam się, że nowe chcesz kupować. Teraz jest odwrotnie. Nowsza Hiace wyraźnie brzydsza od starszej
  • Na tesle x to ja zachorowalam. Ostatecznie moze byc model s. I chyba zanim kupimt to mu 7 osobowy nie bedzie potrzebny, wiec wtedy s cena spadnie. 
  • Malgorzata - a widzialas tesla dance?
  • annabe powiedział(a):
    Nowy citroen jumpy jest fantastyczny! Albo Ford custom  <3 Jakbyśmy mogli to byśmy brali. A narazie szukamy starszej wersji jumpy.
    Juz nie dacia?
  • A może i mi coś doradzicie. Rodzina 2+3 i rzadko teście/rodzice, warto już teraz kupować jakieś 7-osobowe? Czy są fajne, duże wygodne modele na 5 osób, tak by wpiąć 3 foteliki?
  • weronika85 powiedział(a):
    A może i mi coś doradzicie. Rodzina 2+3 i rzadko teście/rodzice, warto już teraz kupować jakieś 7-osobowe? Czy są fajne, duże wygodne modele na 5 osób, tak by wpiąć 3 foteliki?
    Skoda Octavia jest super i ma ogroooomny bagażnik ale i tak dzieci same się nie zapna ja musiałam nieźle nurkować ręką aby zapiac. Teraz mamy 7 os i to bajka jak w końcu zapinają się sami.
  • weronika85 powiedział(a):
    A może i mi coś doradzicie. Rodzina 2+3 i rzadko teście/rodzice, warto już teraz kupować jakieś 7-osobowe? Czy są fajne, duże wygodne modele na 5 osób, tak by wpiąć 3 foteliki?
    Masz w planach wieksza rodzina w najblizszych czasie?
  • tryk powiedział(a):
    weronika85 powiedział(a):
    A może i mi coś doradzicie. Rodzina 2+3 i rzadko teście/rodzice, warto już teraz kupować jakieś 7-osobowe? Czy są fajne, duże wygodne modele na 5 osób, tak by wpiąć 3 foteliki?
    Masz w planach wieksza rodzina w najblizszych czasie?
    Benzyna .diesel.jaki budzet?
  • @tryk nie wykluczam kolejnych dzieci :), ale najprawdopodobniej czeka mnie 3 cc za dwa miesiące, wiec zobaczymy. Kupić chcemy teraz, bo przy naszym przemieszczaczu już z dwójką mam problem. Budżet max 15-20 tys, benzyna z możliwością lpg.
  • Najlepiej gdyby te tylne  siedzienia osobno wyciagac.jakis cytryna c4 picasso
    Podziękowali 1weronika85
  • @Taw ale świetny.  Mógłbym taki kupić. 
  • Tylko zdaje sie maja zerowenormy euro tzn.  Najlepiej gdybym sie zapakowal i wyjechal do amerykipoludniowej
  • Ja mam. Jezdze elektrycznym i jest ok. Niestety nie jest to Tesla. Ale jeszcze poczekam, sledze ceny.
  • U nas nawet tańszy samochód można kupić i są granty rządowe na darmowe ładowarki. My nie mamy, bo nie mamy podjazdu pod dom. Inna rzecz, że rozebraliśmy płot, trochę dewastacji ogródka, i ładujemy z gniazdka. Ale to tymczasowe rozwiązanie. 

    Tesla ma darmowe ładowanie na swoich ładowarkach, choć to zalezy od samochodu. 

    W Pl cięzko, ale niedługo będzie za drogo poruszać się spalinowym u nas. Zakazy wjazdu do miast, podatki, wreszcie zakaz sprzedaży od 2032.
  • Prad nadwyzki maja w de
  • Tryk myśmy dacii nigdy nie rozważali?
  • annabe powiedział(a):
    Tryk myśmy dacii nigdy nie rozważali?
    @annabe tak, tylko napisalas dacia
    http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/comment/1600058/#Comment_1600058
    Podziękowali 1annabe
  • edytowano grudzień 2017
    tryk powiedział(a):
    Prad nadwyzki maja w de
    Ciekawe, kto ma nadwyżki ropy i gazu, zwłaszcza jak USA sztucznie zbiło ceny.
    Faktem jest, że Chiny chcą sprzedać dysproz i neodym. Co do prądu to do samochodu prawie niepotrzebny, bo mało ciągnie i jest odzysk przy hamowaniu. Dużo energii by się oszczędziło gdyby był z fiberglass'u a nie ze stali, to nie Rudy 102. 
    http://i.iplsc.com/trzeba-miec-nadzieje-ze-juz-wkrotce-rudy-bedzie-udostepniony/0003N75TGTTMQQLR-C122-F4.jpg
    Jak nie potrzeba części zamiennych (Sim-Drive: 4-ry silniki w kołach) to i środowisko zyskuje, depopulacja niepotrzebna.
    No i Bliski Wschód się uspokoi.
    Tesla obiecał prąd za darmo, czas przyznał rację Edisonowi: jak państwo coś daje, to nigdy za darmo: "«Коммунизм — это есть Советская власть плюс электрификация всей страны» (Ленин)" Komunizm - to jest Sowiecka władza PLUS elektryfikacja całego kraju (Lenin). A jak wiemy od naszego pokojowego noblisty, plus to znak dodatni, ale bywa on ujemny, zwłaszcza jeśli drut w naszej ścianie połączymy z głośnikiem z radia, a głośnik i mikrofon ma analogiczną konstrukcję :'( , o czym bratnie CIA powiedziało nam stosunkowo niedawno.

    Jakby każdy miał domek z ogródkiem, a w nim miniaturowe pionowe turbiny (z Krakowa) i prąd stały (a nie zmienny jak to wywalczył Tesla!) to żyłoby się zdrowiej i za półdarmo. Dlatego Edison skompromitował prąd zmienny, jak widać opinia publiczna się nie przejęła (krzesło elektryczne zabija w kilka sekund b. małą dawką energii, piorun zabija rzadko, mimo niewyobrażalnej dawki). 
    https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/rekordziste-piorun-trafil-7-razy-jesli-ktos-pobije-ten-wynik-to-zapewne-mezczyzna,127640,1,0.html
  • Song_Hongbing powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Prad nadwyzki maja w de
    Ciekawe, kto ma nadwyżki ropy i gazu, zwłaszcza jak USA sztucznie zbiło ceny.
    Faktem jest, że Chiny chcą sprzedać dysproz i neodym. Co do prądu to do samochodu prawie niepotrzebny, bo mało ciągnie i jest odzysk przy hamowaniu. Dużo energii by się oszczędziło gdyby był z fiberglass'u a nie ze stali, to nie Rudy 102. 
    http://i.iplsc.com/trzeba-miec-nadzieje-ze-juz-wkrotce-rudy-bedzie-udostepniony/0003N75TGTTMQQLR-C122-F4.jpg
    Jak nie potrzeba części zamiennych (Sim-Drive: 4-ry silniki w kołach) to i środowisko zyskuje, depopulacja niepotrzebna.
    No i Bliski Wschód się uspokoi.
    Tesla obiecał prąd za darmo, czas przyznał rację Edisonowi: jak państwo coś daje, to nigdy za darmo: "«Коммунизм — это есть Советская власть плюс электрификация всей страны» (Ленин)" Komunizm - to jest Sowiecka władza PLUS elektryfikacja całego kraju (Lenin). A jak wiemy od naszego pokojowego noblisty, plus to znak dodatni, ale bywa on ujemny, zwłaszcza jeśli drut w naszej ścianie połączymy z głośnikiem z radia, a głośnik i mikrofon ma analogiczną konstrukcję :'( , o czym bratnie CIA powiedziało nam stosunkowo niedawno.

    Jakby każdy miał domek z ogródkiem, a w nim miniaturowe pionowe turbiny (z Krakowa) i prąd stały (a nie zmienny jak to wywalczył Tesla!) to żyłoby się zdrowiej i za półdarmo. Dlatego Edison skompromitował prąd zmienny, jak widać opinia publiczna się nie przejęła (krzesło elektryczne zabija w kilka sekund b. małą dawką energii, piorun zabija rzadko, mimo niewyobrażalnej dawki). 
    https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/rekordziste-piorun-trafil-7-razy-jesli-ktos-pobije-ten-wynik-to-zapewne-mezczyzna,127640,1,0.html
    Niby tu cos napisali
    http://globenergia.pl/ujemne-ceny-niemieckiego-wiatru/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.