Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawy do 10zł..

1234689

Komentarz

  • Tanio, w miarę zdrowo i naprawdę bardzo szybko to ugotować kalafior albo brokuły i polać tartą bułką z masłem albo sosem serowym. Do tego sałatka z pomidorów.
  • dzięki za pomysł z porową
    2 pory 4 zł, 1 kg ziemniaków - 1zł, porcji pewnie wyjdzie z 8, wiec łapie się cenowo w wątku :) ale do tego cebula i czosnek ii przydałby się grzanki z jakiegoś starego zapomnianego w szafce chleba

    na drugie placki cukiniowe z sosem bolońskim też nie powinno drogo wyjść (tyle że cukinia dostana, nie wiem po ile są na targu)
  • A w ogóle to z tymi dwudaniwymi obiadami to mnie wpędzacie w kompleksy!
    Podziękowali 2Ewasz mama_asia
  • mnie zupa to tak miedzy 12 a 13
    a drugie o 16:30 :)

    nie ma na raz :)
    Podziękowali 2Felicyta AgaMaria
  • U nas I i II razem. Ale nasza rodzina bardzo duzo je. Jedno danie to jak jest duzy upał, albo jak gdzies potem jeszcze wychodzimy (w gosci, po poludniu). 
    Niestety...
    Podziękowali 1AgaMaria
  • ja dawniej na tą 16 robiłam dwa dania (mąż wtedy z praca wraca) ale dostrzegłam że czy zrobię jedno, czy dwa, porządne czy lekkie to i tak o 19:00 wszyscy wołają o kolację, więc bez sensu tyle jeść :P
    Podziękowali 1Dorotak
  • Bagata, ale np pomidorowa z samych warzyw jest smaczniejsza i mlodziez zjada bez dyskusji wszystko to, co przed zblendowaniem by klulo w zeby. Kalorie sa z tluszczu, na ktorym sie smazy warzywa, mozna tez dodac prosto na talerz jakiegos zdrowego oleju. Odwyklam do tego stopnia, ze z miesna wkladka mi smakuje tylko krupnik, zurek i czasem dobry rosol.
  • No dobra a co.na obiad nie mając wody?  Jakaś awaria i nie wiadomo kiedy wróci. 
  • Nalesniki. Zapiekanki warzywno-miesne.
    Pieczone cos.
    Smazone cosie.
    Jajka w roznych postaciach.
    Parowki na patelni z serem zoltym w srodku.

    Ziemniaki z piekarnika ze startym oscypkiem potem i z przegladem tygodnia.

    Placki cukinia/ziemniaki/dynia

    Itp
  • placki miały być :D ale jednak wolalabym umyć ziemniaki po obraniu a przed starciem :)

    jajko mam jedno :pensive:

    córka jedna mówi żeby naleśniki a druga że kotlety :) idę kombinować i tak sobie człowiek zaplanuje obiad pffff (i pranie ;) )
  • Risotto na bazie cukini kukurydza i pycha.
  • Pieczonki, prażonki - jak zwał tak zwał. Ziemniaki, cebula, buraki, marchew, kiełbasa w plasterki, opcjonalnie natka. Ułożyć warstwami w rondlu, garnku i upiec/udusić na gazie.
    Do tego maślanka albo kiszony ogórek .
  • o, właśnie. my ostatnio jesteśmy fanami pieczonych warzyw - włoszczyzna i ziemniaki, polane oliwą, sosem sojowym i ziołami. Mniam!
    Podziękowali 1aneta77
  • Ja skorzystalam kiedys z pomyslu @Marcelina i od tej pory do pomidorowej (procz wielu innych warzyw) zawsze dodaje dynie, ktora moja czternastolatke baaardzo kluje z zabki!
    Podziękowali 1aneta77
  • Zaczyna sie niedlugo sezon dyniowy
    proponuje : risotto z dynia
    tanie i przepyszne!
    mozna jesc samo, jako dodatek do miesa i swietnie " czeka" w lodowce albo mozna zamrozic
    ( te ostatnie opcje u mnie raczej niewykonalne, bo risotto znika jakos szybko)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • up ne bo u mnie na czasie 
  • mam wrażenie ze wigilijne potrawy to często do 10 zl wychodzą. pierogi z kapusta albo ruskie. Łazanki. Groch z kapusta. cebularze albo kulebiaki. Śledzie z burakami i ziemniakami. Drogie są dla mnie wigilijne ciasta. Sernik, makowiec, duza ilość bakalii. To niestety kosztuje. Ale na słono da sie finansowo oblecieć.
  • Ryby są drogie ;) nawet zwykłe śledzie zawsze u nas w domu były sporym wydatkiem, bo trzeba było kupić 3-4kg minimum;)

    Ale np sam barszcz to tanizna, za kilka zł można ugotować kilka litrów. No i barszcz gotuje się sam..pierogi trzeba lepić...;)
    Podziękowali 1sylwia1974
  • śledzie to można kupić a przyzwoita cenę, a takie pod pierzynka to mało śledzia a sałatki wyjdzie sporo. My robimy praktycznie wszystkie potrawy na święta dla 6 dorosły osób i jednego dziecka. Bez ciast na produkty wyszło mi około 200 zl. Najbardziej cena podbija dorsz do ryby po grecki ale śmiało można z tego zrezygnować. i grzyby mamy nazbierana jesienią. Ciasta to niestety kolejne 100 zl, ale robimy 9 makowcow do mrozenia. ale mogłoby byc jedno np jabłecznik i tez by było fajnie.
  • A tak,.lód z dodatkiem ryby ;) i cena za realny kg ryby wychodzi.podobna...
  • Dorota, jak będę echac do bratowej a ona ma sąsiada rybaka to Ci przywiozę. On mi dorsze za jakieś grosze sprzedaje a fladry to mam wrażenie ze za złotówkę od rybki. I to takie, ze o 12.00 mi daje o 5.00 rano rybka jeszcze plywala w wodzie. Ostsnio za 6 kilo fileta z dorsza i 12 średnich flader zapłaciłam 60 zl. Tylko juz zjadłam wiec na rybę po grecku musze zakupić na rynku, a tam pewnie z 30 zl za kilo fileta z dorsza.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Hmmmm, ja nie tykam karpia. u mnie babcia smaży karpia wiec tego do budżetu nie wliczyłam. Łososia na BN nie ma u nas. Dorsz w postaci po grecku. Wiec kilo styka i kilo śledzi pod pierzynkę. Ciotka jeszcze zrobi w occie a moja mam pstrąga w galarecie. Woec pewnie na te ryby 100 zl im poleci, tylko ze jal dla mnie można z tego zrezygnować i tez będzie ok. Chce generalnie napisać, ze święta tez da sie zrobić nie wydajac kupy kasy i mieć fajne potrawy. :)  
  • edytowano grudzień 2017
    Bea powiedział(a):

    Ostatnio nad jeziorem bylam na spacerniaku i zagadałam do wędkarza (sama kiedyś też kochałam ciszę nad wodą). 
    Zabrzmiało, jakbyś była bardzo złośliwa ;)
    Podziękowali 3andora Lome Katia
  • U mnie na samą rybę i śledź to 150 zł ,ryba po ponad 20 zł za kg a płaty po 19 zł kg, jajka w tej chwili po 1 zł za sztukę,kg kapusty kiszonej 4 zł ile ogórki nie wiem
  • Pieczarki w Biedronce ok 5 zł za pół kg tak grzyby suszone 5 zł za 5 dag 
  • Ryby są drogie dlatego u nas symbolicznie 2 pstrągi na rodzine i juz. Lubimy ryby ale w wigilie jest tyle innego jedzenia ze nie widzr sensu wydawac 200 zl ma sama rybe.
    Podziękowali 2Dorotak andora
  • Moi są bardzo rybni. Z.jednego pstrąga to na przekąskę... Ale rzadko jedzą to tęsknią :P 

    Atsd, co się stało z jajkami ostatnio? 70-80gr za nieszczęśliwe!
  • W Polsce zaostrzone przepisy ze mniej osób ma kury nie tylko te nieszczęśliwe  ale  głównie  tych  szczęśliwych ubywa i  to szybko a za granicą znaleźli w jajkach jakiś syf, i jest mniej jajek
    Podziękowali 1Dorotak
  • U mnie ryby są tylko kilka razy w roku , raczej 2 rybki to mało , ogólnie wszyscy lubią ryby czyli jak kupie 1 kg ryby mrożonej to wychodzi 17 dag na osobę zamarzniętej ryby to chyba troszkę mało, 
  • jukaa powiedział(a):
    Zamówiłam właśnie dorsza i łososia od rybaka - 2 razy tańsze i 7 razy świeższe niż w sklepie, chociaż generalnie na niedobór ryb nie mogę narzekać
    @uJa , zawsze możesz mnie odwiedzić, jak się chcesz najeść po uszy! B)
    I zamierzam tak zrobic w wakacje! Albo w czerwcu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.