Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

12346

Komentarz

  • widoczne strupy są dwa na brwi i na czole tuż pod włosami, reszta schowana :)

    a na spacer? słońce i +10 stopni

    dusimy się w domu;/
  • U nas ani słońca ani 10 stopni nie ma :open_mouth: 
    Ale odwilż,lód i błoto owszem. 
    Najmlodsza starszaczka cała dobłocona wróciła ze szkoły po czapkę...
  • W większości krajow europejskich ze strupami sie normalnie wychodzi. Nie wiem co Ci poradzić. U nas straszą ze sie zaziebi i będzie problem. Moja miała w sierpniu ospę wiec byłyśmy na dworzu (we własnym ogrodzie) nawet jak miała jeszcze pęcherze. Ale to temaperatura inna. Po ospie jest tez dół immunologiczny wiec jak masz możliwość to do swiat bym nie posylala do szkoly/przedszkola zeby na święta syfu nie przyniosła.
  • O nieeee jak ja mam pracowac w domu z dwójką upierdliwych przedszkolakow z jeszcze gorszym niemowlakiem. 
    O przygotowaniach do świat nie wspomnę. 
    Akurat teraz jak mam najwiecej najtrudniejszej pracy cala trójka w domu. Pfffff

    No nic jakos wytrzymam. W piątek wyjdziemy po choinkę to spacer będzie i juz. O ile mlodszej nie wysypie.
  • U mnie młodszą wysypało po 21 dniach 
  • Chyba nam się ospa zaczyna u Stasia. Czytam, że najlepsza do smarowania gencjana. Ale ta na spirytusie czy na wodzie?
  • Ja na wodzie dawałam na błony śluzowe wszelkie, a na resztę ciała na spirytusie.i kąpiele w nadmanganianie potasu. Ma moc ;)
  • @Katanna a jak Karolek? 
  • Zapalenie krtani w rozkwicie. Dostał pulmicort, ale jakoś słabo pomaga. Rozumiem, że za 2 tygodnie u niego ospa ;)
  • No to pięknie. 
    Z ospą zawsze można mieć nadzieję ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • @Katanna przy zap krtani dobrze, zeby dosc chlodno w domu bylo, lepiej sie oddycha. Moja corka po ok 2 dniach pulmicortu miala slyszalna poprawe. 
    Podziękowali 1Katanna
  • Czy ospa wietrzna moze wysypac bez gorączki ?
  • Jasne. U nas tylko 2 z 7 miała gorączkę. Reszta full energii i tylko krostki.
    Podziękowali 1Ania_B
  • @aga---p a ile czasu trwala wysypka ?
  • Ponad 2 tygodnie i niestety nie na raz przechodzili. Rok temu chorowała mi 3 i to trwało 7 tygodni razem:( 
    Podziękowali 1Ania_B
  • U nas 4 i ponad 2 miesiace 
  • Omg jak sobie przypomne nasz zeszloroczny grudzień to mi słabo:)
    Podziękowali 1aga---p
  • U nas sama ospa nie była zła. Gorzej ze rownolegle jak jeden miał ospę do drugi trzydniowke która trwała tydzień i dużo bardziej powalała niż ta ospa..
  • no u nas nie byłaby zła gdybym ja jej nie miała :D
    Podziękowali 1MAFJa
  • Nadziei brak:( chyba do 24h są nowe kropeczki.

  • Czy to moze byc ospa?
    Jakos mi dziwnie wyglada, bardziej na pryszcza, ale to u 4 miesieczniaczki.


  • Tu inne ujecie.
  • Mamy u chłopców ospę. Wczoraj wyszły krostki. Starsze dziewczyny nie przechodziły ospy i nie mają krost jeszcze. Pytanie mam do doświadczonych czy dziewczynki mogą chodzić normalnie w świat dopóki nie mają objawów. Teraz czekają nas w przyszłym tygodniu  konkursy, egzaminy itp nie chce być źródłem zarażenia dla innych ale z drugiej strony siedzieć 2 tygodnie tak w razie czego... to też ciężko i trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy a egzamin przekładać .  :/ Chłopaki to wiadomo kwarantanna, ale one to nie wiem. Poradźcie coś pliiiz. 
  • edytowano marzec 2020
    U mnie tez obecnie ospa, najmlodsza ma, starsza która jeszcze nie przechodziła razem z nią siedzi w domu. Z tego co czytałam to zaraża się od 2 dni przed wystąpieniem krost, ale ja wolę nie narażać innych zwłaszcza kobiet w ciąży, o których nie muszę wiedzieć, że w niej są, a także starszej córki, gdyby teraz przed ospą miałaby złapać np. jakąś infekcję miałaby kombo. 
  • Generalnie jak my byliśmy po kontakcie to pediatra zaleciła chodzić pierwsze 10 dni od kontaktu a później niż w domu. 90% infekcji to 14dzien
    Podziękowali 1camille
  • No właśnie tak mi też lekarka mówiła że na kilka dni przed się zaraża już. Więc siedzimy. Żeby nie rozsiewać i żeby samemu nic nie złapać dodatkowo. 
  • Jak często smaruje się kropki tym fioletem?
  • Synek teraz tak lekko przechodził, że wystarczyło raz, jak napełnily się płynem.  Ale w  sumie kilka razy, bo że 3 wysypy były, smarowalam każdą nową z płynem. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.