Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Miłość i Prawda - rekolekcje dla małżeństw

135

Komentarz

  • edytowano listopad 2017
    kika0 powiedział(a):
    Czy rodzice czesto korzystają z opcji zabrania dzieci? Czy one nie rozpraszają ich uwagi, jakby nie było to rekolekcje dla małżonków. 

    Często. Dla wielu to jedyna szansa by w ogóle pojechać na rekolekcje. Po drugie zostawianie niedużych dzieci na całe dwa dni jest cokolwiek wątpliwe (dla mnie przynajmniej). Myślę, że równowaga jest zachowana.
    I słyszałem już i takie akcje, gdy małżonkowie po pierwszym weekendzie wahali się czy jechać na drugi i wkraczały dzieci "Mamo, Tato jedziemy znowu do ... tak fajnie było tam."
    Podziękowali 1kika0
  • Po takiej reklamie to już nie wiem czy lepiej zostawić chłopców z babcią czy zabrać ich ze sobą. Najmłodsza jedzie z nami. 
  • To już zależy od Was. Jeśli Wam zostawienie chłopców u babci da wolną głowę, to niech zostaną. Ale nie miałem poczucia nigdy, że dzieci na MiPie przeszkadzają. Ew. jedynie wtedy, gdy to rodzic miał problem by je zostawić. Dzieci nigdy.
    Podziękowali 1kika0
  • @jan_u - muszę pomyśleć
    Jakiś plakat , gdyby był to mogę powiesić

    A to się wiąże z wejściem do wspólnoty potem? 
  • @matka6 nie. Jeśli ktoś chce i dopytuje to informacja czym jest Wspólnota i jak żyje jest pod koniec. Ale nie taki jest cel i 90% po prostu korzysta z rekolekcji, zresztą cześć z nich już w jakichś wspólnotach jest.
    Podziękowali 1matka6
  • Bardzo mam ochotę, pierwsza połowa roku jest dla nas trudna, ale może się uda. Czekamy na terminy południa. A organizacyjnie, czy każda rodzina ma oddzielny pokój czy rodziny są łączone?
  • Każda rodzina oddzielnie. W Reptach nawet mieliśmy "apartament", w którym był pokój dla rodziców,  dwa dziecięce i łazienka. 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Ahoj, można już się zapisywać:
    https://mip.emmanuel.info.pl/terminy-rekolekcji/
     
    W tym roku Kalisz, Loretto (daty po linkiem lub powyżej) i

    Tarnowskie Góry

    Pierwszy weekend: 24-25 lutego 2018

    Drugi weekend: 24-25 marca 2018

    Trzeci weekend: 21-22 kwietnia 2018

     

    Miejscem rekolekcji jest Towarzystwo Salezjańskie – Dom Zakonny, ul. Jana Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry (Repty Śląskie)




    Podziękowali 2OlaOdPawla Monira
  • @jan_u a w Polsce północnej coś będzie?
  • @Bambidu prowincja północno- zachodnia robi w tym roku w Kaliszu. Szczecin, Koszalin lub może Gdańsk będzie w przyszłym roku.
  • Kalisz to dość względna północ ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • a można na pierwszy weekend pojechać gdzie indziej niż na drugi i trzeci?
    :)
  • @malagala treści są te same, ludzie inni. Jest to jakieś utrudnienie dla organizatorów, ale jeśli Wam pasuje to wbijajcie.
    Podziękowali 1malagala
  • Bambidu powiedział(a):
    Kalisz to dość względna północ ;)
    Toż piszę prowincja północno-zachodnia.
  • Ale ten Kalisz, to ani północ ani zachód... 
  • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... 
    Z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa czy Brzozowa to północny zachód jak nic! ;)
    k.
  • No ze Szczecina nie bardzo, a się ucieszyłam jak usłyszałam północny zachód, jednak jak spojrzeć na mapę, to nawet od  Poznania na południowy wschód. 
  • Iii, czepiacie się. Jak się Polskę podzieli na trzy, to Kalisz w zachodniej mieści się spokojnie. Z północą gorzej, ale to efekt osób ze Szczecina, które skolonizowały Wielkopolskę.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • @Bea Bydgoszcz się na razie nie zanosi, a z Piły wiem, że były ostatnio jakieś małżeństwa czy małżeństwo i chętnie by u siebie zrobili, ale jaka to perspektywa, tego nie wiem.
  • Czy to jest z noclegami?
  • tak z noclegami
  • @Monira zasadniczo tak, tym bardziej,  że program trwa dość długo i całą noc jest wystawiony Najświętszy Sakrament (obecność czuwajacych zapewniają członkowie Wspólnoty,  chociaż jeśli uczestnicy chcą obsadzić "dyżur" godzinny to też mogą) , niemniej jeśli ktoś chce dochodzić lub dojeżdżać,  to też można. 
    Podziękowali 1Monira
  • nas nęci kalisz :)
    Podziękowali 1jan_u
  • Czy ktoś się wybiera że Śląska? 
  • Do tarnowskich gór my jedziemy, zapisaliśmy się już :-)
    Podziękowali 2jan_u Monira
  • Fajnie,  my też już zapisani. Tylko nie wiem co z dziećmi,  chyba tylko maluchy wezmę. 
    Podziękowali 1jan_u
  • O! Widzę,  że na Śląsku doborowe towarzystwo będzie. 
  • Coraz bliżej...
    Kalisz, Loreto, Tarnowskie Góry...
  • Czy ktoś z orga wybiera się do Loretto?

    @jan_u czy dostaje się jakieś potwierdzenie, ze zostało się zapisanym? Zaliczkę wapłaciłam ale żadnego maila nie dostałam.


     
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.