Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

GN - zmiana naczelnego

Dla tych co czytają GN:
http://www.fronda.pl/a/dlaczego-ks-gancarczyk-musial-odejsc,105705.html
ciekawe czy poznamy powody...
Podziękowali 1madzikg

Komentarz

  • Dziś dotarł GN do domu i we wstępie bardzo ładnie napisał Ks Gancarczyk - podziękował ale przywołał słowa św. Pawła"
    "Czy jecie, czy pijecie, czy czytacie, czy redagujecie – by sparafrazować myśl apostoła Pawła – wszystko czyńcie na chwałę Bożą."
    http://gosc.pl/doc/4471734.Drodzy-i-Szanowni-Czytelnicy

    BTW - ciekawe czy nadal będzie no 1 rankingu tygodników opinii?
  • Ciekawe to wszystko. Terlikowski się oburza na fb, Puścikowska prosi na tt, żeby jej pytań w temacie nie zadawać.
    No i w sumie prawda, że nie podali żadnej konkretnej przyczyny tej zmiany - przynajmniej ja nie znalazłam.
    Ale mi się ciężko już nie raz czytało gościa. Tylko ciekawe czy ta zmiana przyniesie też zmiany w samym tygodniku.
  • Serwis Wyborcza.pl opublikował tekst katowickiego dziennikarza, Józefa Krzyka, w którym pisze on o domysłach na temat zdymisjonowania ks. Gancarczyka. -  Za zmianami w tygodniku miała również opowiadać się Nuncjatura Apostolska, bo pismo pozwalało sobie na krytykę papieża Franciszka - stwierdza Krzyk. A w innym miejscu: - Metropolita katowicki stara się zachować jednakowy dystans do głównych partii politycznych w Polsce i podobno nie odpowiadało mu mocne zaangażowanie „Gościa” po stronie partii rządzącej.
  • Czytuje gościa i zdecydowanie za dużo polityki w nim było
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • Ale dlaczego widzicie w tym problem? Ja bardzo, bardzo lubię GN, podziwiam wszystkie osoby, które w nim publikują. Ksiądz Marek - wspaniały człowiek, ale nie wątpię, że jego następca też będzie święty i świetny. Mało kto z nas całe życie pracuje na tej samej posadzie, czemu u Księży miałoby być inaczej?
  • Ale to tygodnik opini więc czemu za dużo polityki? Czy politycznie zaangazowane czasopisma może mieć tylko lewa strona? Nie rozumiem... Ja bardzo gościa lubiłam jak ma iść teraz w stronę okraka prezentowana przez niektórych czy wręcz w stronę antykatolickiej części sceny politycznej to ja spasuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.